תפריט
ורדית קיפר ואתי ישעיה, יוגה, מגע ואיורוודה: דרכים להתנסות בשלמות
ורדית קיפר ואתי ישעיה, יוגה, מגע ואיורוודה: דרכים להתנסות בשלמות
במהלך שלושת ימי הסדנה נתנסה באופן זורם באסאנות (תנוחות היוגה) ככלי ריפוי המאפשר תנועה אנרגטית הפותחת ערוצי אנרגיה וחסימות במפרקים,בשרירים ובאזורים השונים בגוף התרגול משלב התמקדות ספציפית באזורים שונים בגוף, יחד עם תרגול שלם לכל הגוף. נפגוש אפשרויות נוספות להנעה אנרגטית ושיחרור חסימות רגשיות ופיזיות דרך עבודה בזוגות וקבלת כלי טיפולי דרך מגע(עיסוי)באופן נגיש,זורם,אותנטי המאפשר לגוף תנאים של ריפוי גופני ונפשי. הסדנה מתאימה לכל מי שליבו פתוח להתנסות ולחקור דרכים למציאת השלמות שבתוכו.

קרא עוד...

אתי פוטשניק ותמיר להב, ויניאסה וזוגות
אתי פוטשניק ותמיר להב, ויניאסה וזוגות
Body integration

תרגול יוגה דינמי בזרימה ברוח האשטנגה יוגה, שבו נחווה את הקשר בין אסאנה לנשימה. נשקיט את הרעשים הפנימיים ונאפשר תחושה בסיסית של מידה ופרופורציה, תוך חקירה והעמקה בכפיפות לאחור (back bending) ותנוחות הפוכות. התרגול מתאים לכולם.

יוגה ביחד

סדנא כיפית וקלילה לקבלת שבת, שבה נחווה את איכויות הריפוי של המגע. נתרגל יחד ובזוגות יוגה קלאסית, תוך הירגעות והכלה. נחווה קשר במגע, איזון ושיווי משקל. נשהה בתנוחות יחדיו, ננשום יחד, ניעזר ונתמוך אחד בשני. ננסה להגיע להקשבה הדדית, לתקשורת פתוחה, מודעת ואיכותית, ונקווה להכיר ולפתוח את הלב.

מדיטציית קונדליני ברוח אושו

הקלאסיקה של המדיטציה הדינמית. זו מדיטציה בארבעה שלבים: השלב הראשון בו אנו מנערים את הגוף, משחרר מתח בשרירים, במפרקים ואפילו בנשמה. לאחר מכן אנחנו נותנים לגוף לרקוד בחופשיות. שני שלבים אלו מכינים אותנו למדוט, אנחנו יושבים או עומדים בשקט ומאזינים למוסיקה, מתבוננים ונהנים מהאנרגיה שיצרנו בשלבים הראשונים ומשלווה. שלב אחרון שכיבה על הגב הרפיה ומנוחה.

קרא עוד...

אבנר הוכפלד וטלי רובין, אקרו יוגה
אבנר הוכפלד וטלי רובין, אקרו יוגה
אקרובלאנס הינו תחום הלקוח מקרקס המורכב מתעופה, נקודות איזון, עבודה לגובה,הקפצות (טמפו) ובניית פירמידות אנושיות. הלמידה והמשחק נעשים במרחב פתוח תוך כדי הקפדה על כללי בטיחות, בניית ביטחון, ואווירה קלילה והרפתקנית.

קרא עוד...

דריה איל , צ'י יוגה לרצים והולכים
דריה איל , צ'י יוגה לרצים והולכים
סדנה מיוחדת לרצים המשלבת ריצה ויוגה.
בסדנה נלמד טכניקות מעולם היוגה והצ'י קונג לשיפור יכולות ואיכויות הריצה. חיבור לאדמה, מחזור הליכה וריצה, וחיבור לשמיים ולאינסוף.
נתרגל יוגה של תנועה מתואמת עם נשימה (ויניאסה) לאיזון מערכת העצבים, נתרגל טכניקות נשימה (פראניימה) וטכניקות להנעת אנרגיה בגוף,
כמו כן נהנה ממדיטציה בליווי קערות טיבטיות וטכניקות לטיפול במגע ברצים (עיסוי תאילנדי).
תרגול היוגה דינאמי.

קרא עוד...

רינת ריינה, אשטאנגה יוגה
רינת ריינה, אשטאנגה יוגה
תרגול יוגה הוא דרך חיים. הוא עוסק בדרך ולא בתוצאה. עם התמדה רבה, סבלנות וגישה חיובית מרגישים את התוצאות בנפשנו בגופנו, ובגישה הכללית לחיים. המתחזקות. בסדנא נתרגל אשטנגה מתוך דגש על הכח הפנימי שנוצר מנשימת האודג'אי ושימוש בבנדות. נשתעשע בתרגולים שונים שיתמכו בכח הפנימי שלנו מבחוץ ונשוחח על הגישה שלנו לתרגול ואיך היא משפיעה על חיינו.
אין כמו סדנא במדבר. התרגול במדבר מאפשר התנתקות מחיי היומיום. העוצמה והשקט האינסופיים יקנו ערך מוסף להתבוננות הפנימית ולקילוף השכבות החיצוניות. הנוף עוצר הנשימה והשקט מהווים סביבה מושלמת לתרגול איכותי ומעמיק.

קרא עוד...

דר. גלעד (גילי) ומירי חרובי, אשטנגה יוגה- ערבה של אהבה
דר. גלעד (גילי) ומירי חרובי, אשטנגה יוגה- ערבה של אהבה
תיאור הסדנא: נשמח לשתף אתכם ב- 34 שנים של זוגיות בחיים, בתרגול ובהוראת היוגה. אוהבי יוגה בכל הרמות וכל הגישות מוזמנים באהבה. התרגול יותאם למתרגל האינדיבידואל.

ואחרי כל המילים היפות, היוגה היא פשוט כלי משובח למצויינות אישית. מצויינות גופנית, נשימתית, תודעתית.
השאיפה למצויינות קיימת בכל תודעה אנושית, אבל מהלך החיים ה"רגיל" מקשה עלינו ועל התודעה שלנו, וכמו כל כלי משוכלל ומשובח יש ללמוד כיצד להפעיל אותו היטב ולהפיק ממנו את מירב המצויינות.
המצויינות שלנו היא לפגוש כל אחת ואחד מכם במקום שהוא נמצא, ולאפשר לו את המצויינות שלו.
”Why you rush ahead ?! You, go back!” (סרי קרישנה פטאבהי ג'ויס)
הסדנא שלנו ב"יוגה ערבה" תעסוק בישום של המצויינות הזו: טכניקות הגוף, הנשימה והתודעה לפי המסר המקורי של ה-"יוגה סוטרה", הטקסט הראשי של היוגה.
כלי התרגול שלנו יהיו הכלים של היוגה על-פי המייסד של היוגה, פטאנג'אלי: תרגול מעשי, המבוסס על לימוד וחקירה, והתוויית אסטרטגיית פעולה המתאימה לחיינו- כך שנוכל לשמר את רוח הסדנא הנפלאה בערבה עם מהלך חיינו שמעבר לסדנא. שיעורי הלימוד בסדנא יהיו מבוססים על 32 שנים של תרגול ולימוד "אשטנגה וינייאסה יוגה", האמא הגדולה של כל שיטות היוגה הדינאמיות ("וינייאסה"), יחד עם וריאציות מתרבויות אחרות (מצריים העתיקה), ויחד עם "יוגה דאנס"- המפתח להבנה האינטואיטיבית של האנטומיה האיזוטרית של היוגה. נתרגל ונלמד את הסדרה הראשונה והשנייה, נכיר את האשטנגה כפי שלימדו אותה לפני 35 שנה, כאשר תרגלו אותה רק עשרות בודדות של אנשים בכל העולם, ובישראל עוד לא היה בכלל.......

התרגול יהיה דינאמי, מהנה, מבוסס נשימה, מאלף ומעשיר. בכל מפגש נתרגל אסאנה+וינייאסה, פראנאיאמה, סאמיאמה, ונלמד ממקורות היוגה. בואו באהבה, בואו פשוט, יהיה פשוט כיף!...
“Why you hurry? You already here!” (סרי קרישנה פטאבהי ג'ויס).

קרא עוד...

ניר רז, אשטאנגה ותרגול אישי (מייסור)
ניר רז, אשטאנגה ותרגול אישי (מייסור)
איך תרגול יום יום הופך את היום יום לתרגול.

כאשר אנחנו מקדישים חצי שעה או שעה בתחילת היום לתרגול תנוחות היוגה תוך הקשבה לעצמנו והתבוננות עמוקה בפעולות שאנו עושים, אנו מניעים את השרירים, מזרימים את הדם ומכוונים את אנרגיית הגוף כך, שהגוף מוכן לתחילת העבודה. כמו כן אנו מכוונים את המוח שלנו למצב של הקשבה והתבוננות שמלווה אותנו בהמשך היום בכל מעשינו. אנחנו מרוכזים יותר ממוקדים יותר וקשובים יותר לעצמנו ולסביבתנו . או במילים אחרות אנחנו הופכים את היום יום שלנו לתרגול יוגה מתמשך.

בסדנה נלמד לבנות לעצמנו תרגול יוגה בסיסי שיאפר לנו לפגוש את אנרגיית החיים הפנימית של הגוף (פראנה) והעקרונות הבסיסיים של השימוש הנכון ויעיל בה, תוך תרגול של תנוחות, נשימה ותנועה (אסאנה, פראנאימה וויניאסה) על פי טכניקת "אשטנגה ויניאסה יוגה". נלמד להפוך את התרגול לתהליך של התבוננות וחקירה ולא רק תנועה ונשימה. והכי חשוב נלמד איך להפוך את התרגול היומיומי למשהו שאפשר לעשותו בפועל ולא רק לדבר עליו, ואיך להכניס אותו לתוך סדר היום שלנו, עמוס ככול שיהיה.

הסדנה מתאימה למתרגלים חדשים וותיקים המעוניינים להעמיק את היכרותם עם התרגול ואת יכולותיהם לתרגל לבד בבית בצורה יעילה נכונה ומאוזנת.

קרא עוד...

חלי ואלפונס טרשל, תאי יוגה תרפי
חלי ואלפונס טרשל, תאי יוגה תרפי
אנו מזמינים אתכם להתחבר לעצמכם ואחד לשני בעזרת מפגשים פתוחים של 'תאי יוגה תרפי' עם אלפונס טרשל, היוגה תרפייה היא שיטה המשלבת את העיסוי התאילנדי המסורתי על המזרן, בו לומדים עבודה נכונה של הגוף, יציבה, שימוש במנופי הגוף ובנשימה, בשילוב אסאנות מעולם היוגה, לשם הרפייה, שחרור, הקלה והנאה.
השיטה מאפשרת עבודה נכונה עם הגוף, ריפוי ושחרור כאבים, פציעות ומחלות. המשתתפים יקחו חלק פעיל, ויעבדו בזוגות תוך כדי הנחייה ליווי והדגמה של אלפונס.
אנו מזמינים אתכם/ן לזמן איכות, שלווה ורוגע. מקום בו נוכל לפתוח את הלב ולטפח את האיכויות המרפאות שבנו: את החמלה, ההכלה, השמחה והנדיבות כלפי עצמנו וכלפי אחרים. זוהי הזמנה לנשום. להאט. להתבונן. להקשיב. לנוע. לגעת. לרקוד, להתמסר בפשטות לרגע הזה. זוהי הזמנה לטפח בעדינות את תשומת הלב לתנועת הגוף ולתנודת התודעה, הרוח והנשימה.

קרא עוד...

דוריה נווה, יוגה במים
דוריה נווה, יוגה במים
הסדנה של דוריה כבר מלאה. לסדנאות אחרות במים ביוגה ערבה: שני הברי וראם הראובני במושב צופר. לסדנאות נוספות בעין יהב: טל רדנאי ומעיין אלטבת- יוגה נשית, רומן סימון- אשטאנגה יוגה, ענת כוכבי- ויג'ננה יוגה וויויאן לנדסברג וסיגל ביבר- Yoga for Every Body
הגעתי לעבודה במים בהמשך לחקירה אישית בתחום התנועה האותנטית כרקדנית מורה ומטפלת. עניין אותי לגעת במרכיב הפנימי של התנועה, כלומר במקורות ההנעה או עצירת התנועה הפנימיים והאוטונומיים בגוף, ובמרחב ההנעה שבין הגוף והנפש והתנועה הבינאישית. האימון והטיפול במים חשפו בפני את האפשרות להתבונן בתנועת הגוף בקשר לאיכות המימית החבויה בו, והעושר התנועתי הטמון באיכות זו. גיליתי דרך מופלאה לחוות באופן מוחשי את הדקויות והמורכבות של התנועה עד רמת הנוזלים בגוף (עליו מתבססת שיטת הטיפול הקרניוסקראלית) ע"י תכונות השיקוף וההגברה של המים. וכן מצאתי שניתן להשתמש בכלים שרכשתי במים גם באימון על היבשה. לפי פטאנג'לי, עצמאות היא חזרתם של מצבי החומר למקורם, נטולי מטרה עבור העצמיות, או ביסוס כוח תודעת-העל בצורתה שלה. המפגש של הגוף במים הוא הזדמנות עמוקה להתקרב לתחושת עצמאות זו או חזרה למקום ההיולי והקמאי שלנו, ולחוות באופן הכי אינטימי את העצמיות השלמה שלנו כשהיא עטופה ומוכלת במים. ההתנגדות המכילה הזו של המים עשויה להניע תהליכי שינוי והתקרבות לפוטנציאל הגלום בנו, והגוף נעשה גמיש חזק ונושם בקלות יחסיתההתעמקות בסדרות אלה הינה חיונית למתרגל המבקש לפתח חוזק, יציבות עצבית, יכולת הבחנה וכוח התמדה כיסוד לתרגול נכון ובטוח של תנוחות היוגה.

קרא עוד...

קרן אור קיצ'יס, הצליל של השחרור- סדנת אשטנגה ויניאסה ומנטרה
קרן אור קיצ'יס, הצליל של השחרור- סדנת אשטנגה ויניאסה ומנטרה
זימור מנטרות לפי המסורת ההודית בכוחו להשקיט תודעה אך לא רק, כי אם גם לשנות מציאות. המסורת מספרת על טריימבקם שהגיע לגיל 16, יום שבו הגורל גזר עליו למות. בידעו את הגזירה, ישב מול הפסל של האל שיווא וזימר את ה"מנטרה הנעלה לנצחון על המוות" ללא הפסק. כח הזימור היה כה חזק עד שגם כשהאל יאמה, אל המוות בכבודו ובעצמו הגיע לקחת את טריימבקם אל מותו, לא הצליח לחדור את שריון המגן שיצר זימור המנטרה. בסדנא נשלב את העוצמה הצלילית הזאת יחד עם התרגול הדינמי האשטנגי. הסדנא מתאימה לכל הרמות ולכל מי שאוהב לאפשר לגוף תרגול דינאמי ומאתגר ורוצה לחקור את הקסם של צלילי השפה המנטרית.

קרא עוד...

אלית בר שדה והרטביט (רוני מקאטו מזרחי וברק סרילן), אמנות ההקשבה
אלית בר שדה והרטביט (רוני מקאטו מזרחי וברק סרילן), אמנות ההקשבה
אשטנגה וויניאסה, תנועה ומוסיקה.
שלושה ימים בהם נעמיק את ההיכרות שלנו עם מסורת היוגה ונתאמן בהקשבה, על המזרן ומחוצה לו. נצא מרצף השגרה אל המדבר הקסום והשקט. נתנסה בהקשבה לעצמינו ולסביבה מול נופים עוצרי נשימה. דרך תרגול דינאמי של תנוחות יוגה, חיבור של תנועה, נשימה, וצלילים , זימור מנטרות, שיחות, הליכות ומגע, נבחן מה מאפשר ומה מונע הקשבה טהורה, נלמד להקשיב למושאים חיצוניים ופנימיים ואיך להשתמש בהקשבה להתנהלות נעימה והרמונית ביומיום.
החיבור של ברק, רוני ואלית, מציע למשתתפים חוויה ייחודית של התנסות בכל החושים ונדידה בין פרספקטיבות שונות על אימון היוגה והחיים בכלל.
במהלך הסדנה נתנסה בתרגול דינאמי בהשראת האשטנגה וויניאסה יוגה לצד מוזיקת רפואה בהשראות אורגניות אתניות שאמניות , תנועה וריקוד ספונטני, נתרגל טכניקות שונות של פראניאמה, נחווה מדיטציות בטבע, נקרא ונדון בכתבים יוגים ובפרקטיקה שאלו מציעים להתנהלות היומיומית.
הסדנה מתאימה למתרגלים חדשים וותיקים כאחד.
במידה וישתתפו בסדנה דוברי אנגלית הסדנה תועבר בשתי השפות

קרא עוד...

סטפנו בנדנדי (איטליה), איינגר יוגה
סטפנו בנדנדי (איטליה), איינגר יוגה
שלום לכל משתתפי יוגה ערבה, אני שמח ומתרגש להצטרף אליכם השנה.
ביוגה ערבה אעביר סדנה שתוקדש בעיקרה לתנוחות עמידה, במטרה להעמיק את ההבנה בקשר לפעולה הפנימית המדויקת הנחוצה לביצוע תנוחה שלמה ונכונה.
נשתמש בכלים, שיעניק לנו המדבר וסביבתנו, בכדי ליצור רצף של גילויים חדשים, שיעוררו בנו יצירתיות ותבונה.
הסדנה מתאימה לכולם!
מטרתי היא ללמד וללמוד מתוך כל מה שהמקום, האנשים והמפגש יצור בי. אני משתמש בכלים הבסיסיים של תרגול תנוחות ונשימה (פראנהיאמה) כפי שאיינגאר תרגל ולימד בחייו והיום מועברות ע"י תלמידיו ותלמידיהם.
כשאנו מתרגלים, נפנה את תשומת ליבנו לישורת הנכונה, לזמן הנכון ולסדרות של תנוחות.... אך הדרך בה כל זה יתרחש היא כמובן אישית מאוד. אני שמח להציג את דרכי האישית כחלק מהקסם הזה שנקרא יוגה ערבה.
המשתתפים בסדנא מתבקשים להביא עמם ציוד יוגה : מזרון, חגורה, 2 קוביות, שמיכה.

קרא עוד...

אובי ליפשיץ, ויניאסה יוגה - דרך 5 השערים
אובי ליפשיץ, ויניאסה יוגה - דרך 5 השערים
הכרה ואימון התודעה באמצעות הגוף: תרגול דינאמי המבוסס על תאום בין תנועה לנשימה (״ויניאסה״) המשלב עצירות ממושכות בתנוחות בהן מכוונים את הגוף לדיוק ועידון המנח (״אסנה״) תוך שימת דגש על איכויות הפעולה המגוונות של הגוף והתודעה. שני אופני התירגול השזורים זה בזהבמהלך אימון אחד מבוססים על חמישה עקרונות (״5 השערים״)של בניית רצפים : חלקם אנטומיים חלקם מנטאליים וחלקם אסתטיים. המפגשים יכללו הסברים תיאורטיים ומעשיים של חמשת העקרונות המהווים בסיס לחשיבה חופשית בבניית אימון. במפגשי הערב נתרגל ״ישיבה״ (מדיטציה) מונחית לפי תובנות ה״מיינדפולנס״ מיועד למתרגלים מכל השיטות ומכל הרמות ויותאם לקבוצה שתתהווה במהלך הסדנה במפגש הערב נשב למדיטציה לפי עקרונות ה״מיינדפולנס״ ״תרגול שיטתי חופשי משיטה ״: כל שיטה מוגבלת לתודעתו של מי שיסד אותה ולכן יכולה לשמש בסיס טוב ללמידה ויצירת ביטחון אך חייבת לאפשר למתרגל ״להניח״ לה ולצאת לדרכו באופן חופשי ומלומד.

קרא עוד...

נגה וייס-הריינטו (אינדונזיה), ין יוגה
נגה וייס-הריינטו (אינדונזיה), ין יוגה
תרגול ה-yin נועד לאזן את כל ה-yang שבחיינו: הריצות, העבודה, הדרישות, המשפחה...
כמו מדיטציה, זהו אימון בלעצור, בלהפסיק לזוז, ולבחון מה קורה במחשבה כשיוצרים מקום בגוף. כך אנו משכנעים את השרירים ומערכת העצבים שלנו להרגע, לשחרר, לקבל את הקיים ולהתגמש.
במהלך התרגול אנו יושבים או שוכבים במנח יוגי (אסאנה), כשהגוף נתמך ע״י אביזרים - בלוקים, שמיכות וכריות. אז משתדלים להגיע לשחרור מירבי והרפיה של השרירים לאורך זמן של כחמש דקות בכל מנח.
במהלך חמש הדקות, מערכת העצבים עוברת ממצב מתוח הקרוי fight or flight למצב רגוע הנקרא rest and digest. פעילות המוח מאטה, ונוצרת אפשרות לבחון איך המנחים השונים משפיעים על המחשבה, הרגש ומצב הרוח. בסיום האימון הגוף מרגיש פתוח, גמיש ונינוח, הראש נרגע והמחשבות מתבהרות.
בסדנאות אלו תקבלו כלים ומידע על מנת להמשיך ולתרגל בבית בעצמכם. אימון הין ידוע גם כדרך מופלאה להקל על כאבי ראש, מחזור, גב ומפרקים וכן להתמודד עם חרדות ומתח.

נגה תשלב בשיעורים טכניקה לריפוי עצמי ומסז׳ רקמות עמוק ע״י שימוש בכדורים ובלוקים. במהלך התרגול מניחים התלמידים את האביזרים הנ״ל מתחת לנקודות תורפה בגוף, יושבים או שוכבים עליהם, ומאפשרים למשקל הגוף להשתחרר. השילוב בין טכניקה זו לאימון הין-יוגה מעמיק את העבודה על רקמת מעטפת השריר הקרויה פאשה. כך מתאפשר טיפול וריפוי עמוק ויסודי של כאבים ובעיות רבות הן ברמה הפיזית והן ברובד הנפשי.
בשל האופי המיוחד והמעמיק של פסטיבל יוגה ערבה, נגה תעביר מספר סדנאות ממוקדות על איזורי הגוף השונים:
1. אגן ירכיים ורגליים- השתרשות ופתיחה
2. חגורת הכתפיים, זרועות וצוואר- שחרור ותנועתיות
3. עמוד השדרה- הארכה ופיתולים.

כמו כן, תלמדו רבות על הפאשה- רקמת החיבור העוטפת שרירים, וגם מחזיקה טראומות בגוף לאורך זמן. נעבוד על שחרור הפאשה ברמה הפיזית, והשחרור יורגש גם ברובד הנפשי/רגשי.

המשתתפים מתבקשים להביא מזרן יוגה ושני כדורי טניס קשיחים.
מומלץ מאוד להצטייד גם בשני בלוקים של יוגה (עדיף מהסוג הרך, מספוג. לא מעץ) ובולסטר (כרית מאורכת, לא רכה). שווה לשקול להשקיע בסט ציוד מלא כדי לתמוך בהתחייבות עצמית להמשיך לעשות ין יוגה בבית, אבל נוכל גם להסתדר עם כריות רגילות ושמיכות מקופלות למי שאין באפשרותו להביא ציוד ״יוגי״ מלא.

הסדנא מתאימה גם למי שאין לו נסיון קודם ושאינו בכושר גבוה, וגם למורים ליוגה המעוניינים להוסיף את אימון ה-yin לשיעורים שלהם.

לכל שאלה, וכן לקבלת דף אימון קצר להדגמה באימייל, אנא כתבו לנגה דרך האתר שלה: Noga-yoga.com

קרא עוד...

יעל אלחנן, סדנת האטה יוגה ברוח השאדו עם יעל אלחנן
יעל אלחנן, סדנת האטה יוגה ברוח השאדו עם יעל אלחנן
תרגול ברצף ובזרימה המשלב ישיבה (התבוננות), התכנסות, חימומי מפרקים, דגש לזרימה הטבעית, פתיחות הגוף והקשר בין המצב הגופני לנפשי, נתרגל תוך התאמה בין הנשימה לתנועה, התייחסות למיקומי הגוף (אסאנות) וחיזוק היציבה. בסדנה ננסה להגיע לפעילות ריתמית, דינאמית ומעוררת אנרגטית על ידי מגוון תנועות ומיקומי גוף שחלקם הגיעו מאומנויות לחימה והריקוד של שיווה. הדגש בתרגול הוא הגברת יכולת הריכוז והשקט הפנימי, העצמת החיבור לאדמה, ופתיחת ערוץ חיבור ליכולת אבחנה ורגישות לגבי מה נכון לנו בתרגול. המפגש ביוגה ערבה יאפשר מרחב, הן של זמן והן של תודעה, כך נוכל להעמיק יחד פנימה, לאפשר ללב ולתודעה להפתח. אסכולת ה-Shadow מבוססת על משנתם המעשית של הכתבים העוסקים בהאתא יוגה. סדרות המבוא של השאדו מבוססות על עבודת רגליים ייחודית, ועל תנוחות וכיווני תנועה ספירליים ופשוטים שמקורם בעולם החי ובפעילות האנושית המגוונת המתבטאת באומנויות לחימה, בריקוד ובמלאכות היום יום השונות. ה- Shadow Yoga גובשה ע”י שאנדור רמטה (יליד 1947), אשר החל לתרגל יוגה בגיל שש עם אביו. לאחר מכן היה לאחד מתלמידיו הקרובים של איינגר במשך כשני עשורים. בהמשך דרכו למד שיטות יוגה שונות, כמו גם אומנויות לחימה, רפואה הודית מסורתית וסגנונות שונים של מחול הודי עתיק. בספרו, שאנדור רמטה כותב כי יוגה הנה האבחנה בין מה שהוא הנשמה ומה שהוא לא הנשמה. תהליך האבחנה הזה כולל בתוכו הפחתה מיומנת של דפוסים ותבניות הטבועים בנו. דפוסים ותבניות אלו, “מפריעים” למעשה לאדם לתפוש את המציאות כפי שהיא ויוצרים בלבול. את השאדו יוגה הביא לארץ תלמידו המסור של שאנדור רמטה, דודי מלכא. אשר מזה 15 שנה לומד ומתרגל shadow yoga בסדנאות באירופה ובהודו, תחת הדרכתו והשראתו של שאנדור רמטה.

קרא עוד...

טל רדנאי ומעיין אלטבת, יוגה נשית ותנועה
טל רדנאי ומעיין אלטבת, יוגה נשית ותנועה
בריאות האישה בדרך היוגה

שיטת תרגול וטיפול שפותחה ע"י מירה ארצי פדן, המבוססת על היוגה המסורתית בהתאמה לגוף האישה בכל שלבי המחזוריות ומעגלי החיים. התרגול מתמקד בבריאות האישה בהתייחס לשינויים הורמונליים, רגשיים וגופניים שאנחנו עוברות, דרך מיקוד מדויק בעבודת שרירי הליבה בדגש על שרירי קרקעית האגן.
מבחינה פיסית אנו משלבות תנועה, נשימה, ריכוז ועבודת עומק של רצפת אגן. השרירים הללו מהווים את העוגן הפנימי המייצב אותנו בחיים, ובעלי השפעה מכרעת על איכות ושמחת החיים שלנו. תרגול יוגה נשית מחזק כל אחת במקום שהיא נמצאת בו, פותח את המקומות החסומים, מחדש את זרימת האנרגיה, מחזק את מערכת החיסון, מרגיע ומעודד בעדינות את ההתכוונות פנימה.
מבחינה רגשית כל אחת מאיתנו מתקרבת יותר לעצמה, מחזקת עוגנים פנימיים בתוכה. פוגשת את פנימיותה ואת החלקים היצריים והיצירתיים שבה. מתפתחת, צומחת ומוצאת את עצמה בתוכה.
לאט לאט במדידות ובמתינות נבנית בתוך כל אחת מאיתנו התחושה של המסוגלוּת.
חשוב גם לדעת שהיוגה הנשית אמנם עוסקת בתכנים עמוקים ופנימיים ויחד עם זאת יכולים להיות בה אתגרים פיזיים משמעותיים, אשר בונים חוסן לחיים.
משפט שהולך איתי שנים רבות – 'הדבר הכי קבוע בחיים הוא השינוי' (מירה ארצי פדן) אני מוצאת כי בניית החוסן הפנימי בגוף, ע"י עבודה נכונה עם שרירי הליבה בדגש על קרקעית האגן מאפשרת את היכולת להתמודד בצורה טובה עם כל שינוי המגיע בחיים והאתגרים היומיומיים.
"בכל רגע נתון קיים קשר בין גוף האישה, מצבה החברתי, מיקומה במעגל החיים ובריאותה."
גופה של אישה - תבונתה של אישה/ ד"ר כריסטיאן נורת'רופ

מתרגלות יוגה נשית תורמות לבריאותן בכל מישורי החיים.

הסדנה מתאימה לכל אישה, בכל גיל ובכל מצב גופני
התרגולים מאתגרים ומאפשרים לכל אחת למצוא את מקומה המדויק לה

סדנת היוגה הנשית, תלווה במוזיקה ותנועה מודעת.
לסדנה יבחר פוקוס מיוחד אשר נחוש אותו בגוף ע"י תרגול יוגה נשית, ננוע ונרגיש את עומק התנועה ע"י מוזיקה המותאמת במיוחד לפוקוס הנבחר.
המוזיקה בתנועה מאפשרת לנו לחוות בצורה יותר נוגעת, את הקשר בין הגוף והנפש, את החיבור העמוק לרגש ולתחושות שצפים. המוזיקה מאפשרת לנו למצוא איכויות של גמישות, זרימה, עוצמה, שקט, קצב, יציבה, קרקוע, צמיחה, מעגליות, אסרטיביות, נחישות, ועוד.
השיעור מתאים לכל אישה בכל שלב וללא צורך בניסיון קודם.

"כשאני פוגשת את המזרון ואת השקט שלי שם אני מתחילה להטען מחדש." / מתרגלת יוגה נשית משתפת

קרא עוד...

רחל וילוז'ני, יוגה ברוח האיינגאר
רחל וילוז'ני, יוגה ברוח האיינגאר
הסדנה מיועדת לקהל הרחב, למתרגלים בכל הרמות.
בסדנה שילוב בין תרגול דינמי מתון ועבודת עומק בשהייה בתנוחות. בסדנה יעשה שימוש באביזרי יוגה.

בסדנה נחקור את החופש בתוך הגבולות אשר משרטטות תנוחות היוגה. נבדוק את הגבולות הטבעיים של הגוף נתבונן באיכויות השונות של התנועה ובדיאלוגים הפנימיים המאפשרים להרחיב אותם.

נבדוק מה מאפשר לתנועה הפנימית להתעורר מתוך הפינות הנסתרות של הגוף ולאפשר צמיחה והתארכות ואולי מתוך חווית התרגול וההתבוננות פנימה נוכל לחוות חופש אמתי.

המשתתפים בסדנא מתבקשים להביא עמם ציוד יוגה : מזרון, חגורה, 2 קוביות, שמיכה.

קרא עוד...

אודי סהר, יוגה מחוץ למזרן
אודי סהר, יוגה מחוץ למזרן
יוגה היא דרך חיים, שרובנו זוכים להכירה רק דרך התרגול הפיזי.
חוות ערנדל, חווה חקלאית אורגנית ציורית, מזמינה אותנו לסוף שבוע שבו נחיה גם את החיבור שמעבר למזרן.
תהיה לנו הזדמנות להפקיד את הרגלי היומיום בבית ולחיות יוגה על כל תחומיה.
מוזמנים להצטרף למסע עם תרגולי ויניאסה דינאמיים*, מדיטציות, תרגילי נשימות, ארוחות שף בריאות מזינות ומטהרות, הדרכה והכוונה אישית לאורח חיים מודע, מסע במדבר וחיבור לטבע.
* הסדנה מתאימה למתרגלים מתקדמים.

התרגולים של אודי משלבים אלמנטים מעולמות תוכן שונים שהשורש המחבר בין כולם הוא מדיטציה בתנועה, המתרחשת כאשר אנו מתבוננים בנשימה ובחיבור שלה לכל אסאנה.
בכל תרגול נמצא כוונה משמעותית לנו ונשתמש בשיטות מיקוד יוגיות ככלים להתקרקעות ברגע הזה.
שילוב של עולם הריפוי הטבעי, מדיטציית מיינדפולנס והסתכלות הוליסטית על גוף האדם בראי הגישה הנטורופטית, האיורוודה, ושאמאניזם מזמינים מרחב מדיסינאלי לכל תרגול או ישיבה.

קרא עוד...

ענת צחור  , קשב מדברי - יוגה דהרמה–יוגה, מדיטציה, נשימה ותנועה
ענת צחור , קשב מדברי - יוגה דהרמה–יוגה, מדיטציה, נשימה ותנועה
על הסדנה קשב מדברי: ביוצאנו אל המדבר אנו מתנתקים ומנקים עצמנו משגרת יומנו ויוצאים למסע פנימי של קשב חדש, קשב לפנים וקשב לחוץ. המדבר קורא לנו בפשטות שלו, בראשוניות שלו ובקצב שלו, הוא דורש מאיתנו להיות אחד איתו. כמו המדבר כך גם הדהרמה, היא קוראת לנו להיות רגישים, קשובים, חדים ומדוייקים יותר. תרגול של יוגה המבוססת על שיטת איינגר, בשילוב תרגולי נשימה ומודעות לנשימה ותרגולים אנרגטיים מעולם ההאטה יוגה ביחד עם תרגול מדיטציה בודהיסטית מפתחים רגישות ותבונה, זוהי יוגה דהרמה - דרך היוגה. מה יהיה בסדנה: נשהה ונזרום בתנוחות יוגה ונלמד להתייחס אל התרגול כחוויה אינטימית ומעצימה. נתרגל תרגולי נשימה ותרגולים המניעים אנרגיה בגוף. נתרגל מדיטצייה בכל מצבי הגוף - בישיבה, בעמידה, בהליכה ובשכיבה, באכילה, ברחצה ובשאר פעולות היומיום. נלמד את עקרונות הקשב (מיינדפולנס - סאטי) הן בתרגול היוגה והן בתרגול המדיטציה. נפתח דיוק, קשב, ריכוז וראיה צלולה (ויפאסאנה). נתנהל במשך שלושה ימים מתוך אחדות הגוף והרוח. הסדנה מתאימה למתרגלי יוגה התרגלים לפחות חצי שנה. אין צורך ברקע וניסיון בתרגול מדיטציה. איזה ציוד יוגה להביא לתרגולים בסדנה: מזרון יוגה (חובה) כרית ישיבה (רצוי) חגורות או רצועה (רצוי) בלוק מעץ (אפשרי) בולסטר (אפשרי) שמיכה או שתיים ( רצוי) ספוגים (אפשרי)

קרא עוד...

סיגל רן ותמי אריאלי, יוגה נשית- שערי הנשיות - שורש נשי, איזון רגשי, מיניות בריאה.
סיגל רן ותמי אריאלי, יוגה נשית- שערי הנשיות - שורש נשי, איזון רגשי, מיניות בריאה.
שערי הנשיות – שורש נשי, איזון רגשי, מיניות בריאה.
היוגה הנשית פרי פיתוחה של מירה ארצי פדן עונה על הצורך לדייק את היוגה הקלאסית, שהגיעה מעולם גברי, לגופה של אישה.
השיטה משלבת ידע עתיק מעולם היוגה עם ידע עדכני ומדעי המותאם במדויק לבריאות האישה. חשיבות עקרונות השיטה כצורך הכרחי לכל אישה ובמיוחד לנשים המתרגלות יוגה מתבהרת בהקבלה לרפואה המגדרית המתפתחת בשנים האחרונות. יוגה נשית מלמדת מניעת נזקים לגוף הנשי המתרגל עקרונות גבריים.
שורש השיטה בהבנה של מערכות התמיכה וההנחייה הפנימיות של האישה תוך התייחסות למבנה הפיזי הנשי, המבנה הרגשי וכן המבנה המנטלי.
התרגול הנשי מאפשר דיוק לכל תקופת חיים. הבנה של העולם הנשי כבר מגיל נערות, מענה מדויק לנשים סביב טיפולי פוריות, נשים בהריון, גיל המעבר אל החכמה העתיקה וכמובן דיוק לגיל הזהב.
יוגה נשית עובדת על חיזוק, גמישות ויציבות השרירים והשלד, תרגילי איזון ושיווי משקל וכן תרגילי כוח וסיבולת. כל אלה מונחים מתוך הסרעפת התחתונה – שרירי קרקעית האגן, דרך שרירי הליבה ובפיקוחה של סרעפת הנשימה.

התרגול תומך ומסייע בשיקום פתולוגיות נשיות כמו אנדומטריוזיס, וסטיבוליטיס, וגיניזמוס, פיברומיאלגיה ועוד וכן בהתמודדיות עם תסמינים אופייניים לנשים כמו תסמונת קדם וויסתית, מגרנות, גלי חום וכו'.

we can't heal what we can't feel (ג'ון בראדשו)

ההקשבה פנימה מאפשרת הכרה הבנה והכלה של עולמה הרגשי של האישה. טלטלות רגשיות מתעדנות נוכח מרכז נשי ברור ויציב.
בזמן הזה, כאשר העולם הרגשי מאוזן מוצאת האישה את עוצמת מיניותה. פחד בושה או אשמה, תכונות של צ'אקרות הבסיס, נעלמות וחוויית המיניות כאנרגיית החיים הבסיסית המניעה אותנו, זורחת.
בסדנה נחקור את שערי הנשיות דרך תרגול פיזי עמוק, נתחבר אל שורשי הנשיות, נקשיב לעולמנו הרגשי, נלמד את חשיבות צ'אקרות הבסיס לבריאות נשית, תבונת האברים הפנימיים ומיניות נשית כעוצמה אישית.
נלמד להיטיב את את איכות חיינו מהיסודות ועד ניסים ונפלאות.

הסדנה מתאימה לכל אישה בכל גיל ושלב בחייה. מיועדת למתרגלות יוגה חדשות וותיקות וכמובן למורות ליוגה מכל זרם ושיטה.

קרא עוד...

דידי מלניק, אהבה עצמית
דידי מלניק, אהבה עצמית
הדבר שכולנו הכי רוצים, במודע או שלא במודע, הוא אהבה. שיאהבו אותנו. הדרך לשם מתחילה בלאהוב את עצמנו, כדי שנוכל להכיל את האהבה של האחר. בסדנה נעשה עבודה פיסית עמוקה ורכה בזרימה (דגש על ויניאסה בשילוב מס' סגנונות מתחומים שונים) שתעזור לנו להתחבר פנימה ולמצוא את המקום של האהבה העצמית שלנו ומשם לפתוח את הלב. התרגול מתאים למתחילים וממשיכות כאחד. בסדנה נעבור תהליך שלם בצורה חוויתית ונגיע מעבר לאימון הפיסי והמדיטטיבי. בואו עם ראש פתוח ותצאו עם לב פתוח.

קרא עוד...

ענת כוכבי רון, עיקרון הנשימה
ענת כוכבי רון, עיקרון הנשימה
עיקרון הנשימה באימון

ההיתבוננות בנשימה היא דרך להפוך אימון גופני ליוגה.
"לעתים הנשימה נינוחה ויציבה, לעיתים עמוקה וארוכה.
לעתים הנשיפה ארוכה מן השאיפה, לעתים קצרה והחלטית.
לעתים ברקע בלבד, לעתים נותנת את הטון ומניעה. הנשימה תמיד נוכחת.
(אורית סן גופטה)

הסדנה מיועדת לכל התלמידים מכל השיטות ובכל הרמות, המעוניינים להעמיק את ההבנה בנוגע לנשימה. והקשר ההדוק בין נשימה, תנועה ויציבה נכונה.

קרא עוד...

נירוונה ורפאל עמנואל רן, קונדליני – מסע טנטרי אל הלב
נירוונה ורפאל עמנואל רן, קונדליני – מסע טנטרי אל הלב
סדנת יוגה חוויתית השואבת השראה ולימוד מעולמות הקונדליני יוגה והטנטרה , מלווה במוסיקה חיה. תרגול קונדליני יוגה פותח את ערוצי האנרגיה בגופינו , מעורר את האנרגיה היצירתית ומחבר בין הקטבים ליצירת חוויה שלמה בכל הרבדים. הטנטרה מלמדת הכלה והכרה שהעולם החיצון הוא מראה לאנרגיה הפנימית שלנו, האחר הוא מראה למצב התודעה שלנו. בשילוב הטכניקות נלמד להגביר ולהעמיק את הפוטנציאל האישי , להכיר באינסופיות האלוהית שבתוכינו ולשמר אותה גם כאשר אנו באים בתקשורת עם האחר. דרך תרגול אסנה, קרייה , פרניימה, מדיטציה, שירת מנטרות ואלמנטים ווקאליים ומוסיקלים נעורר את מרכזי האנרגיה במסע דינמי ויצירתי אל הלב ואל מרכז הוויתינו. נחוש שלמים, בריאים ושמחים יותר. *הסדנה תכלול תירגולים אישיים וקבוצתיים.

קרא עוד...

דיוויה רולה (הודו) ויותם אגם, שורשים, צלילים ומסורת
דיוויה רולה (הודו) ויותם אגם, שורשים, צלילים ומסורת
הסדנה תשלב בין סגנונות שונים:

שיבננדה והאטה
שילוב מאוזן של שהייה בתנוחות (ברוח ההאטה) וזרימה תנועתית מודעת מתנוחה אחת אל השנייה. תשומת הלב תתמקד במנחים נכונים וביכולת הריפוי הגלומה בהם. מיינדפולנס, התבוננות בנשימה ובגוף, תהווה חלק בלתי נפרד מהשיעור. במהלך התרגול נשלב בין הפן אנרגטי שמפעיל ומאמן את גופינו הפיזי, לבין הרצון להירגע ולשמור על איזון.

מקלחת צלילים

בשיעור זה תהיה ההקשבה המרכז. נצא למסע של ישיבה, האזנה ואימון. נתנסה בקבלה, חוסר הצמדות ומדיטציה. ניתן במה לרגשות שמתעוררים לצלילים מוכרים ואלה שאינם מוכרים ונפתח שער לנשמה שלנו.

ברכות שמש עם כיסויי עיניים כשהמוזיקה מנחה אותנו

שיעור זה מתבסס על עבודת פריטי הארה – כינוס החושים. בד עדין יכסה את העיניים. לתרגול יוגה עם עיניים מכוסות יש השפעה עמוקה על כל החושים. האיזון הפיזי מתערער כשהמימד הוויזואלי נחסם ושאר התחושות מתעדנות ומזדקקות. תחושה נוספת שתתעורר היא הכרת תודה, אנו נוטים לקחת דברים פשוטים בחיינו כמובנים מאליהם כמו היכולת לראות את היופי, את האור, לנוע ולפעול כראות עייננו.

קרא עוד...

ענת גולד ושיר סופר, יוגה וצלילים
ענת גולד ושיר סופר, יוגה וצלילים
כשיוגה וצליל נפגשים
קורים דברים נפלאים.
תרגול יוגה בשיטה הזורמת טרי-יוגה בשילוב קונצרט צלילים מרפאים.
זהו מפגש קסום וחיבור מדהים וטבעי.
חוויה יוצאת דופן תחושה של זרימה הרפיה וחופש אמיתי.

התרגול בסדנה הוא בסגנון טרי יוגה
טרי יוגה הינו תרגול בזרימה המורכב מרצפים שונים ופועל מתוך עקרונות של: מנוחה בתוך הפעולה, תנועות גליות בעמוד השדרה וצמצום התנועה. קיימות רמות שונות של תרגול (בסיס – רמה 7), המובנות על אותם עקרונות תרגול. שלושת הכלים בתרגול הם התנוחות (כולל המעברים ביניהן), הכוונת הנשימה(פרנאימה) והמודרות (תנועות של מחווה עם כפות הידיים והעיניים).
בכל רמה, הידע של כל סטודנט לגבי התנוחות והרצפים, כמו גם כוחו, גמישותו ויכולתו לשלוט בנשימתו – גדלים. כאשר אנו מתרגלים מתוך מודעות לכל האספקטים של התרגול (גוף, נשימה ותודעה), תנועת הגוף, הנשימה והמודרות באים כולם בהרמוניה, והזרימה מתרחשת באופן טבעי מבפנים. תרגול יוגה זורם כזה מאפשר לאנרגיה האוניברסאלית (פרנה) לזרום דרכנו ללא מאמץ, וכך אנו עוברים לרמות תודעה גבוהות יותר.

מקור הטרי יוגה:
מייסדת השיטה קלי ריי, יוגיני בעלת הכרה בינלאומית ומעיין השראה לאינספור מתרגלים בארץ ובעולם, קיבלה את רצפי התנוחות והמודרות דרך מדיטציות החל משנת 1980. ידיה החלו לנוע באופן ספונטני דרך מודרות שונות, ותוך כדי החלה לנשום ולנוע לתוך תנוחות יוגיות, מבלי שתרגלה זאת בעבר. מאז היא ייסדה שיטה הבנויה משלבים שונים, וכך הביאה את התרגול להיות נגיש לכולם.
כיום, טרי יוגה מלומדת ומתורגלת ביותר מ- 30 מדינות.
ניתן להיכנס לאתר הרשמי של טרי יוגה Triyoga.com

קרא עוד...

שרית מאור Simrit Kaur, קונדליני יוגה
שרית מאור Simrit Kaur, קונדליני יוגה
עשו נשימתכם תפילה – קונדליני יוגה עם שרית מאור
בריטריט הזה נדבר מעט וננשום הרבה. נתרגל קריות עוצמתיות (סדרות של תרגילים ), נלך אל עץ השיטה שבוואדי, ושם נשיר, נמדוט, ונעשה נשימתנו תפילה. בליבה של הקונדליני יוגה, היוגה של המודעות, נמצאת הנשימה. בליבה של הנשימה מצוי הקשר למקור אנרגיית החיים- פראנה. כשמתרגלים קונדליני יוגה בנשימה מודעת, כשמתרגלים נשימה במודעות ואהבה, כשזוכרים את זהותנו האמתית עם כל נשימה ונשימה, הנשימה הופכת להיות תפילה. כשנושמים באהבה ובדבקות מילים מלאות כוונה, אז הקשר בין הנודע והלא נודע הופך להיות קשר עקבי ומתמשך. נלמד כיצד אפשר לשנות ולטהר גוף, תודעה, רגש ונפש בעזרת טכניקות נשימה שונות. נקבל כלים שאיתם נוכל להביא לשינוי משמעותי לאיכות החיים שלנו, לרמות המתח, רמות הריכוז, ולחיזוק היכולת לפעול פעולות ולדבר מילים מדויקות ואפקטיביות.

לב המדבר שבצוקים הפך להיות הבית של 'עלי- קונדליני' – בית הספר לקונדליני יוגה. אתם מוזמנים לבוא ולפגוש אותנו שם.
(קחו שאיפה עמוקה והחזיקו אותה) - "מי ייתן ואלך בחברת קדושתי שלי ואתאהב בנשמתי, ואהיה מכושפת מנשימת החיים כך שאוכל ליהנות מהמימוש שלי לנצח" (שחררו את הנשימה) – יוגי בהג'אן
בואו כפי שאתם!


מחיר: 1,100 ₪
לפרטים והרשמה: שרון קולטון 054-5499309
sharonkolton@gmail.com

קרא עוד...

אורית אופיר מארחת את דר. דן קרת, Self Care
אורית אופיר מארחת את דר. דן קרת, Self Care
לראשונה ביוגה ערבה: שיתוף פעולה בין אורית אופיר וד"ר דן קרת. כולנו רוצים חיים יותר בריאים ויותר מאוזנים, בין סנטושה לדוקהה (שביעות רצון – סבל) בעולם המשתנה בקצב הדאגה לעצמנו ולרווחתנו הופכת להיות חובה אישית. בסדנת עומק זו נבדוק כיצד ניתן ליישם את ערכי היוגה מחוץ למזרן. שיתוף הפעולה בין אורית ודן מציע לכם, המתרגלים, הזדמנות ליצירת שינוי מבורך בחייכם, דרך היוגה והטמעת ערכיה ניתן לשנות גישת חיים באופן מעשי ולא על הנייר. בשלושה ימים קסומים בקיבוץ יהל נתרגל ויניאסה יוגה, תרגול זורם המשלב מעבר בין מקצבים, דרגות קושי, והפעלת חושינו בדרך שונה מהרגיל (מתי לאחרונה תרגלתם יוגה לאור נרות ומוסיקה סוחפת?) נשתתף בסדנאות שיאפשרו לנו לבחון את התנהלותנו היומיומית, ולבנות דרך פעולה המתאימה לחיינו ולמטרת העל שלנו. דפוס ההתנהגות הראשון בדרך היאמה הינו אהימסה - אי אלימות, את הערך הזה נבחן בהתייסותנו לעצמנו: כיבוד צרכינו הפיזיים, הרגשיים והרוחניים ומכאן כמובן ביחס לאחרים במערכות היחסים שלנו ובתקשורת הבינאישית. פעולה בלב פתוח ובראייה בהירה מביאה שינוי פנימי המשפיע על סביבתנו החיצונית, הכל חוזר מהדהד ברכה ושפע. נחווה דינמיקה משותפת ש תאיר לנו את ההרגלים והדפוסים המקובעים שלנו. התכוננו לסדנה שיש בה: יוגה, מוסיקה, שמחה, מפגש אנושי מגבש וחם, סדנה שבה נלמד על ריפוי ואיזון באמצעות התזונה, על מילוי צרכינו ההוליסטיים. נצא מהסדנה בחושים ערים ובלב פתוח. הסדנה מתאימה לכולם.

קרא עוד...

ליאת משולם ויורם עידן,  אשטנגה יוגה בראי הגוף האנרגטי - הרובד העמוק של התרגול
ליאת משולם ויורם עידן, אשטנגה יוגה בראי הגוף האנרגטי - הרובד העמוק של התרגול
רובנו מכירים את סגנון האשטנגה יוגה כפי שהוא נלמד היום כרצף קבוע ודינמי של תנוחות ומעברים מאתגרים. אשטנגה יוגה התבססה היטב בעולם המערבי וזוכה לפופולריות רבה בקרב צעירים ואנשים בעלי כושר גופני גבוה, בעיקר בשל האופי ה״אירובי״ שלה. אך בהסתכלות מעמיקה יותר על אשטנגה והמקורות, מה יש בה מעבר? מה נשכח מאז ועד היום? ומה בין רצף תנוחות שיתכן שהושפעו בכלל מהתעמלות מודרנית לבין יוגה?
בסדנה נחקור יחד את הרובד המעודן האנרגטי (הפרנאי) של האשטנגה, נעבוד עם בנדהות (נעילות אנרגטיות), כיוונים אנרגטיים, פרניאמה, ונתכנס פנימה אל תוך היוגה דרך תרגול הסדרה הראשונה והשנייה של האשטנגה.
הסדנה מתאימה לאנשים בכל רמות התרגול! היא נהדרת למתרגלים ממשיכים ומנוסים אך תעניק בסיס מצוין למי שחדש בעולם האשטנגה יוגה, נעבוד עם כל אחד בהתאם לניסיון ולמקום שלו בתרגול

אנחנו מנחים יחד סדנאות סופ"ש במקומות שונים בארץ.
בסדנאות שלנו אנחנו מלמדים אשטנגה-ויניאסה יוגה ואת הפילוסופיה העומדת מאחוריה, ומנסים להנגיש אותה לאנשים שונים תוך שמירה וכבוד למסורת. בסדנאות שלנו משתלבים הן תלמידים מתקדמים והן תלמידים מתחילים, אנחנו מאפשרים תמיכה לכל תלמיד בהתאם לרמה ולניסיון שלו.

קרא עוד...

ויויאן לנדסברג וסיגל ביבר, Yoga for every Body
ויויאן לנדסברג וסיגל ביבר, Yoga for every Body
יוגה היא פילוסופיה המעניקה מענה לאדם המחפש התפתחות וצמיחה בחייו. בסדנא נחקור באמצעות הטכניקות השונות שמציעה היוגה – אסנה (תנוחות) פראנאימה (תרגול וויסות כוח החיים על ידי הנשימה) וסאמיאימה (תרגול התבוננות מעמיקה ומדיטציה) את הדרכים לחיות חיים מלאים ופחותי סבל.

אנו מאמינות שכל אחד יכול לתרגל יוגה- בכל מצב ובכל גיל. לא צריך להיות לוליין או אקרובט כדי ליהנות מהנועם שמגלה לנו תרגול היוגה. ולכן הסדנא שלנו מיועדת לכל- למתרגלים מתחילים שרוצים להעמיק , למתרגלים ותיקים שמבינים שיש בתרגול הרבה מעבר לאסנה (לתנוחה) ומעונינים לטעום מאוקיאנוס השפע שהתרגול מציע. למתאמנים פצועים שהגוף הציב להם אתגר חדש ופתח צוהר לתרגול קשוב ומותאם יותר

נכין את הגוף בעזרת תרגול רך ועדין, נתוודע אל הנשימה ונתיידד עימה כבסיס למערכת היחסים עם עצמנו, ונשב למדיטציות שונות- כינוס חושים וכניסה לריכוז עמוק , מיינדפולנס ומדיטציה אנליטית לחקירה פנימית של הדפוסים שלנו-הידע המעצב את פעולותינו . נלמד יחד פרקים מן הפילוסופיה היוגית היושבת בשורשי התרגול, שיאירו לנו את הדרך לחקירה פנימית

הסדנא סדנאת עומק, ומיועדת לכל מי שמעוניין להתקרב אל עצמו ולחבור אל הנועם שבאינטימיות עם עצמי. השיעורים יכללו תרגול פיזי עדין ורך, תרגול נשימה, וישיבת התבוננות וחקירה.

הסדנא מתאימה לכל מי שרוצה לתרגל יוגה בכל הרבדים- מתחילים וממשיכים, לסובלים מפציעות, מורים הרוצים להעמיק את הידע בתאורתי פילוסופי שבבסיס התרגול, מטפלים הרוצים לחקור את התפיסה ההוליסטי הרואה את האדם השלם – גוף, אנרגיה, נפש, תבונה ורוח.

קרא עוד...

אדי טויונאגה וג'קי לוגן,  ג'יווהמוקטי ופאוור יוגה
אדי טויונאגה וג'קי לוגן, ג'יווהמוקטי ופאוור יוגה
הסדנה תעסוק בתודעה של שפע. היקום בטבעו הוא מעניק ושופע. כשהצרכים שלנו מתקיימים בצורה מספקת אנו חשים שפע. הכוונה היא ל: בריאות, מערכות יחסים טובות, נוחות כלכלית, זמן פנוי ותחושה כללית של חיות.
במהלך סוף השבוע של יוגה ערבה נפתח תודעה של שפע. נשתמש בכלים והטכניקות העתיקות של היוגה: מדיטציה, נשימה (פראנהיאמה), מנטרה (צ'אנטינג), ותרגול תנוחות (אסאנה) לשחרר חסמים ולמקסם את זרימת השפע בכל תחום בחיינו.
"חמדנות מגיעה מתוך פחד שיחסר לנו - בין אם זה כסף או אהבה, שאנו מנסים לאחוז. היוגה מלמדת אותנו לשחרר את הפחדים הללו ולהכיר בשפע שסביבנו ובתוכנו" ב.ק.ס.איינגאר

קרא עוד...

מתי גודינר, ויניאסה פלואו
מתי גודינר, ויניאסה פלואו
ביוגה ערבה אלמד השנה בעיקר ויניאסה פלואו (viniasa flow). הבסיס של הויניאסה לקוח מתוך תרגול האשטנגה יוגה הכל כך פופולארית. אני תלמידת אשטנגה מסורה אך בשנים האחרונות גיליתי שאפשר להיות יותר יצירתיים בתרגול ופחות להיצמד לסידרה המוכרת, מה שהפך את התרגול למעצים יותר ומרגש יותר עבורי. תרגול הויניאסה מתאים לכל הרמות של המתרגלים מכיוון שבמהלך התרגול יש אינסוף אדפטציות שאפשר לתרגל (וריציות שונות של אותה התנוחה) כך שכל אחד יוכל למצוא את עצמו. בסדנאות נתרגל ויניאסות שונות ומגוונות החל מויניאסה ל core stability ויניאסות לחיזוק הגב העליון, גמישות האגן וכדומה. הויניאסות מועברות גם בעברית וגם באנגלית (מותאמות גם למתרגלים שלא דוברים עברית). כמו כן, נלמד טכניקות עתיקות של ריכוז מתוך העולם המסורתי של הראג'ה יוגה כך שבסופו של דבר נקבל את האיחוד האולטמטיבי. mind body and soul נאמאסטה, מתי.

קרא עוד...

דודי מלכא - SOLD OUT, שאדו יוגה- SOLD OUT
דודי מלכא - SOLD OUT, שאדו יוגה- SOLD OUT
הסדנה מלאה! לסדנאות שאדו נוספות ביוגה ערבה אנא עברו ל: יעל אלחנן והסדנה של ראם ראובני ושני הברי.
הסדנה והתרגול יתמקדו בלימוד מעשי והדגשים עיוניים של העקרונות הקיימים בבסיס תרגול ה- ,Shadow Yoga הבאים לידי ביטוי בתנועתיות פשוטה, מגוונת, ומאתגרת, עליה מתבססות שלוש סדרות המבוא. תנועתיות זו מחזקת את מפרקי הרגליים, משחררת את הנוקשות מהברכיים, מהקרסוליים וממפרקי הירך, ומחזקת את העצמות והדם. כמו כן נתמקד באסאנות (תנוחות), אשר דרכן אפשר לחוות את מהות התרגול היוגי כהכנה ל- Pranayama. מהות זו, אין לה דבר עם טווח תנועה, גמישות, או ביצועיות. במהלך הסדנה נרבה להשתמש בנעילה האמצעית- Uddiyana Bandha, ובכוח האצור בבטן התחתונה, ולכן הסדנה אינה מיועדת למתרגלים מתחילים, נשים במחזור החודשי או בהריון. לפרטים נוספים על אסכולת ה- Shadow, ניתן לקרוא באתר: www.shadowyoga.com

קרא עוד...

סוואמיג'י ג'וטירמאיה (הודו), תכנית השמחה
סוואמיג'י ג'וטירמאיה (הודו), תכנית השמחה
לחוות גלים של שמחה כמו שאף פעם עוד לא חווית
כל הפעולות שאנחנו נוקטים בחיים נועדו להביא לנו שמחה. לרוע המזל, לא תמיד אנחנו מצליחים לקבל את מבוקשנו...תכנית השמחה תקח אותך לנקודה בה ללא מאמץ תתחבר למקור בלתי נדלה של אושר – אתה.
המפתח לשמחה נמצא תחת אפך גלה את הסוד שבנשימה
שאל כל אחד מהמורים ב Art of Living איך משיגים חיוך תמידי ותקבל את הידע הפשוט ביותר ועם זאת העמוק ביותר: על ידי שימוש בנשימה. האם זה אכן כל כך פשוט?
האם שמת לב לכך שהנשימה משתנה עם השינוי ברגשות? כשאתה כועס, מה קצב הנשימה שלך? סדרות של נשימות רדודות וקצרות. מה קורה כשאתה שלו ונינוח? אתה לוקח נשימות ארוכות ועמוקות. המסקנה המתבקשת היא שהנשימה משפיעה על איך שאנחנו מרגישים. אבל האם גם רגשות שליליים ניתנים לשינוי תוך שימוש בנשימה? בוודאי.
השיבו את הקצב הטבעי של השמחה לחייכם באמצעות סודרשן קריה –
ידע עתיק ביישום עכשווי.
רוב הרעלים בגוף משתחררים בנשימה. אחרי שתשחרר כמות ניכרת של רגשות ומתח גופני, כל התפיסה שלך על החיים יכולה להשתנות.
אני רוצה לדעת יותר
לב לבה של תכנית השמחה של Art of Living הנה טכניקת נשימה יחודית ועמוקה - הסודרשן קריה. כלי מעשי המשיב את הגוף, המינד והנפש חזרה אל הקצב הטבעי של ההוויה. הסודרשן קריה שינתה באופן חיובי את חייהם של מיליונים רבים. היחודיות שבה נובעת לא רק מעצם הביצוע שלה, אלא מדמותו של שרי שרי ראווי שנקר שיצא עם טכניקה זו לאחר תקופת שתיקה של עשרה ימים. יחד עם הסודרשן קריה, טכניקות נשימה נוספות, יוגה ומדיטציה המועברים במפגשים אינטראקטיביים בתכנית השמחה, זה כל מה שאתה צריך כדי לחוות שמחה כמו שמעולם לא חווית קודם.
קח סיכון!
בוא לחוות את תכנית השמחה
מבלי לטבול במים, האם תדע באמת איך זה מרגיש לשחות? המורים המורשים שלנו ינחו אותך בנעימות במהלך חווית תכנית השמחה, ויעזרו לך בכל שלב בדרך.
במהלך השעות של תכנית השמחה, אתה סופג לתוכך ללא מאמץ את כל מה שהתכנית מציעה לך (הטכניקות, התהליכים, הכלים המעשיים). אתה חוזר הביתה רגוע, נינוח, בריא יותר, בעל יותר ידע, אדם שמח בעל כלים קלים לשימוש לשימור כל היתרונות שרכשת לחיים.
אין דרישות מוקדמות להשתתפות בקורס.

קרא עוד...

שני הברי וראם הראובני, מכף רגל ועד קול
שני הברי וראם הראובני, מכף רגל ועד קול
מכף רגל ועד קול הוא מפגש יוגה ייחודי המשלב תרגול יוגה מעמיק דרך מגוון סגנונות רבים אותם שזרנו עם השנים; תרגול במים בתוך ברכה מקסימה, תנועה פותחת, מגע משחרר, מדיטציות עם קערות טיבטיות והמון מוסיקה. ראם ושני הכירו לפני 20 שנה בניו יורק. אחד משיתופי הפעולה שנוצרו בניהם, יילד יצירת מופת בשם “pure heart”, הנמכרת ברחבי העולם. הדיסק המכיל מוסיקה מדיטטיבית נוצר יחד עם מארק וויטוול, מורה מיוחד במינו להאטה יוגה וחבר קרוב של ראם ושני עד עצם היום.
הפקת הדיסק פתחה עולם פנימי של תקשורת עמוקה והבנת היוגה כסמל לחיבור בין התנועה הפנימית לחיצונית.

קרא עוד...

שירלי גולדשטיין, Yoga Flow עם שירלי גולדשטיין
שירלי גולדשטיין, Yoga Flow עם שירלי גולדשטיין
תנועה מלווה אותי כל חיי: מגיל צעיר בבלט הקלסי,דרך ג'ז,מחול מודרני ואתלטיקה... עד שפגשתי את היוגה...שם המסע האמיתי החל. אני מלמדת ומתרגלת אשטנגה ויניאסה יוגה וגם את - VINYASA FLOW אותה גישה המאפשרת לחבר בין הנקודות/ מקומות באמצעות הנשימה, בה הדרך היא לא ידועה ורק מה שמתאפשר יתגלה ברגע אחד. כמו אותו רגע בו נובט מהאדמה שתיל ,כמו פריחה של הפרח, כמו..הנשימה הראשונה של תינוק. VINYASA FLOW היא רצף טבעי, יצירתי, אינטליגנטי - המחבר כל רגע עם הנשימה. אני רואה ביוגה דרך אוניברסאלית וגם דרך מסורתית, להראות לעצמנו כיצד לנצל את מלוא הפוטנציאל שבנו.

קרא עוד...

הדר הוד, לירון אלרואי ורתם רטנר- SOLD OUT, יוגה מדברית - SOLD OUT
הדר הוד, לירון אלרואי ורתם רטנר- SOLD OUT, יוגה מדברית - SOLD OUT
אנו מזמינות לסדנת יוגה שיש בה זרימה, עומק, חיבור ואיחוד.
הכרנו בשנת 2000 בקורס מורים לאשטנגה עם מירי וגילי חרובי. בין שלושתנו נוצר חיבור מאוד מיוחד והקשר נשמר לאורך השנים.
מאז ,עברנו לשני קצוות הארץ, הקמנו משפחות, התנסינו במגוון רחב של שיטות ומורים והמשכנו לחקור , לתרגל ולהעמיק בדרך היוגה. כל אחת תפסה כיוון קצת שונה וקיבלה את הגוון הייחודי שלה, שיחות ארוכות על מהות החיים, על הלמידה מהתלמידים, תהיות והתייעצויות מקצועיות, תרגול משותף מתי שרק התאפשר פעימת היוגה תמיד המשיכה לפעום...
עכשיו אנו מתאחדות מחדש ביוגה ערבה ושמחות לפתוח מעגל נוסף ומזמינות אתכם לשלושה ימים של תרגולים משותפים לעומק הויניאסה והתנועה, חלקם בליווי מוסיקת עולם, שילוב של עקרונות הויג'ננה עם כלים לייצוב פיזי ומנטאלי. שיחות על התמודדות עם פחד וכאב, התרחבות הלב ובעיקר נוכחות וחיבור לכוחו של הרגע הזה.
אנו מתרגשות ומחכות לתלמידים שלנו ולאלו שטרם פגשנו.

קרא עוד...

יובל בן מרדכי, ויג'ננה יוגה
יובל בן מרדכי, ויג'ננה יוגה
הזרם ויג'נאנה יוגה נוסד ע"י אורית סן גופטה, הוא מנסה לרענן את הידע של מסורת היוגה מצפון הודו כפי שהועברה ע"י קרישנהמצאריה המורה של בקס איינגר, פנטבהי ג'וייס וט.ק.ו דסיקצאר. בשיעורי ויג'נאנה יוגה שמים דגש על לימוד של מדיטציה, תרגילי נשימות, ותנוחות יוגה תוך דגש על שבעת העקרונות : (הרפיה, השקטת התודעה,כוונה,חיבור,נשימה,התרחבות). אימון ויג'נאנה יוגה הינו אימון זורם אך בשיעורים חלק מהזמן התנועה תהיה בזרימה וחלק מהזמן יוקדש ללמידה מעמיקה.

קרא עוד...

ליזה גאבר , אשטאנגה ויניאסה
ליזה גאבר , אשטאנגה ויניאסה
באווירה שקטה של המדבר,במקום קסום ומדהים –מואה נפגש ונתנסה בחוויה של יוגה (חיבור) נעסוק בסדנה בנושאים המחברים אותנו לעצמנו ולבריאה. התרגולים ישלבו תנועה, חקירה והתנסות בסדרה הראשונה והשניה של האשטנגה יוגה ויניאסה וזרימה של מאלה ( מחרוזת ) בסנכרון עם הנשימה ובהדרגתיות מתפתחת. נשלב ידע הקשור לתודעה גבוהה ( פיזיקה קוונטית), פילוסופיה הודית ובריאות טבעית ונבין כיצד הדברים מתחברים לאחד, יוצרים הרמוניה ומאפשרים שינוי עמוק בתוכינו.
נתנסה בפרקטיקות של נשימה, ניקוי מדיטציה ונלמד איך לשלב את הידע באווירה שקטה של המדבר,במקום קסום ומדהים –מואה נפגש ונתנסה בחוויה של יוגה (חיבור) נעסוק בסדנה בנושאים המחברים אותנו לעצמנו ולבריאה. התרגולים ישלבו תנועה, חקירה והתנסות בסדרה הראשונה והשניה של האשטנגה יוגה ויניאסה וזרימה של מאלה ( מחרוזת ) בסנכרון עם הנשימה ובהדרגתיות מתפתחת. נשלב ידע הקשור לתודעה גבוהה ( פיזיקה קוונטית), פילוסופיה הודית ובריאות טבעית ונבין כיצד הדברים מתחברים לאחד, יוצרים הרמוניה ומאפשרים שינוי עמוק בתוכינו. נתנסה בפרקטיקות של נשימה, ניקוי מדיטציה ונלמד איך לשלב את הידע כחלק מהיום יומיות ליצירת הבנה של המצבים המשתנים והמורכבים של החיים וכיצד להכיל אותם . נאפשר זמן מקום ומרחב להקשבה, התבוננות שמחה והודיה. באווירה שקטה של המדבר,במקום קסום ומדהים –מואה נפגש ונתנסה בחוויה של יוגה (חיבור) נעסוק בסדנה בנושאים המחברים אותנו לעצמנו ולבריאה. התרגולים ישלבו תנועה, חקירה והתנסות בסדרה הראשונה והשניה של האשטנגה יוגה ויניאסה וזרימה של מאלה ( מחרוזת ) בסנכרון עם הנשימה ובהדרגתיות מתפתחת. נשלב ידע הקשור לתודעה גבוהה ( פיזיקה קוונטית), פילוסופיה הודית ובריאות טבעית ונבין כיצד הדברים מתחברים לאחד, יוצרים הרמוניה ומאפשרים שינוי עמוק בתוכינו. נתנסה בפרקטיקות של נשימה, ניקוי מדיטציה ונלמד איך לשלב את הידע כחלק מהיום יומיות ליצירת הבנה של המצבים המשתנים והמורכבים של החיים וכיצד להכיל אותם . נאפשר זמן מקום ומרחב להקשבה, התבוננות שמחה והודיה

כתובת האתר שלי : lizayoga.co.il.

קרא עוד...

רייצ'ל קרנצמן - SOLD OUT, יוגה לגב שמח- SOLD OUT
רייצ'ל קרנצמן - SOLD OUT, יוגה לגב שמח- SOLD OUT
הסדנה מלאה! לסדנאות נוספות שעוסקות בישורת הגוף- סטפנו בנדנדי (איטליה) בלוטן, רחל וילוז'ני בצוקים, ענת צחור בחוות האנטילופות.
סופ"ש זה יהווה חקירה עמוקה של ה'פורנה' יוגה כתרפיה, תוך התייחסות לאספקטים הפיזיים, המנטליים, הרגשיים והרוחניים של הוויתנו. משמעות המילה פורנה היא 'שלם' ושיטה זו (הפותחה על ידי אאדיל פלקהיוואלה וסוויטרי) משלבת תנוחות יוגה המבוססות על יישור הגוף יחד עם פילוסופיה, מדיטציה ותזונה כדי ליצור איזן במקומות בהם יש חולי וכאב. במהלך הסדנה תשתתפו בסדרה תרפיוטית מיוחדת לגב התחתון, אגן ומתניים, וכן לגב העליון, הצוואר והכתפיים. תלמדו גם טכניקות לטרנספורמציה וריפוי מבפנים על ידי שימוש במדיטציות המתמקדות בלב. הסדנה מתאימה לכל רמות התרגול וכמו כן מומלצת לאנשים בעלי פציעות. בנוסף, יוכלו תלמידים מתקדמים או מורים ליוגה/תרפייה לרכוש כלים חדשים עבור התלמידים והלקוחות שלהם.

קרא עוד...

איל צ׳חנובסקי - SOLD OUT, ויניאסה ואי שניות- SOLD OUT
איל צ׳חנובסקי - SOLD OUT, ויניאסה ואי שניות- SOLD OUT
הסדנה מלאה. לסדנאות ויניאסה- אשטאנגה נוספת, קרן אור בצוקים, ניר רז בעין יהב וגילי ומירי חרובי בקטורה.

בסדנה זו נתמקד בסדרת תרגול ויניאסה המשלבת אלמנטים משיטות שונות לכדי תרגול עמוק המתרכז בנשימה, נתרגל פראניאמה, שיטות הרפיה ומדיטציה. וכמו כמו כן נעסוק מעט בפילוספיית ״אי שניות״ - אדואיטה ודנטה.
התרגול יעשה עם מוזיקה ולא מאד מוקדם בבוקר

קרא עוד...

קרן אורוסה- SOLD OUT, יוגה על המים- SOLD OUT
קרן אורוסה- SOLD OUT, יוגה על המים- SOLD OUT
הסדנה כבר מלאה. לסדנאות נוספות במים אתם מוזמנים לבדוק את הסדנה של שני הברי וראם הראובני. לסדנאות שמשלבות אקרו יוגה: אבנר הוכפלד וטלי רובין באליפז ודידי מלניק באשרם במדבר.

סדנאת יוגה על גלשן עמידה SUP
3 ימים קסומים של מדבר, יוגה וים
בסדנא נשלב תרגולים על המים ועל האדמה וחתירה על הSUP תרגול יוגה SUP לא בא להחליף יוגה על קרקע יציבה, הוא מוסיף לה מימד חשוב ומחדד את השילוב הנכסף של היוגה: יציבות ונינוחות. העבודה על משטח לא יציב מחייבת דיוק ותשומת לב בהנחת התנוחה. התרגול הינו מאתגר ושרירי היציבה מופעלים בחלק ניכר מהתנוחות. על המתרגל למצוא את היציבות הפנימית ועם זאת להיות נינוח ולאפשר לגוף לקבל את תנודות המים והגלשן.
כגודל המאמץ והאתגר כך ההרפיה על המים עמוקה ועוצמתית, הקרבה אל המים מאפשרת להתחבר למים שבגוף.
לכל זה תוסיפו את השפעת הטבע סביב, הים, השמש, הרוח ולפעמים אפילו הגשם והקשת בענן וקבלו חוויה מדהימה ודינמית.
המיוחד הוא שאין צורך בידע מוקדם ביוגה או בSUP, ההתמודדות המיוחדת והקצב השונה מאפשרים כניסה די חלקה לעולם הזה. לפעמים ישנו איזה מחסום מנטאלי שצריך לעבור, אצל כל אחד הוא שונה, וזה כל היופי.. לאט מפרקים אותו ומתחילים לעבוד.
החוויה היא שלמה. יש פעילות מאומצת, הרפיה נדירה, חיבור אל הטבע, אל אוויר ים וחברה טובה. המסר שלי הוא להתחבר אל הגוף ולהקשיב אל הלב. כל אדם יודע בפנים האם הוא נאמן לעצמו. להתקרב אל עצמך, לאפשר לעצמך להיות מי שאתה. להבין שהאומץ גלום דווקא בשחרור העצמי ולא באיסוף ובעמידה בציפיות של כולם כי זוהי ברירת המחדל. צריך אומץ כדי להגיע לשקט שמתוכו יעלה אותו הקול ולאו דווקא בליווי חצוצרות ותופים, לפעמים הוא שקט ומתעצם לאט לאט אבל הוא שם אם רק תיתן לו. המנוף שלי היה ההיריון והלידה, המקום הזה של התמסרות אל הטבע, אל התינוק, אל ראשית הבריאה.. הביא אותי למקום של שקט ובטחון שהיו חסרים לי. המקום הזה נתן לי את הכוח להמשיך ולחפש את אותו השקט גם במקומות אחרים בחיי. אצל כל אחד משהו אחר יעורר את זה, המסר שלי הוא לא לוותר על הקול הזה כשהוא מופיע. < אלא לקחת אחריות על השמחה ולהבין שזו לא בושה או נהנתנות לפעול למענה זוהי השליחות, לשמוח, להרחיב את הלב ולהפיץ את האור.. ושכל אחד יעשה את זה בדרכו J פייסבוק

קרא עוד...

רותם מורדוך- SOLD OUT, יוגה אווירית- SOLD OUT
רותם מורדוך- SOLD OUT, יוגה אווירית- SOLD OUT
הסדנה מלאה! לסדנאות המשלבות אקרובטיקה ויוגה מוזמנים לבדוק את: אבנר הוכפלד ודידי מלניק
"What if I fall?? OH, but my darling, what if you fly?!" - Peter Pan
תחושת המעוף, היא תחושה שאין דומה לה. התרגול האווירי מאפשר לנו לעשות עם הגוף דברים שלא האמנו שנצליח אי פעם כאנשים בוגרים. זה אחד הדברים שהופכים את התרגול האווירי לדרך חיים. התרגול מלמד אותנו לשחרר, לשחרר את הגוף, לשחרר אחיזה, לשחרר את התודעה. זה תרגול באמון. לסמוך על הקרקע שיצרתי לעצמי, ולדעת שייצרתי לעצמי כעת אחיזה בטוחה, שמאפשרת לי לשחרר, להרפות ולעוף.
התרגול האווירי לוקח אותנו למחוזות חדשים. הערסל הוא כלי שמהווה סוג של קרקע שאינה יציבה, אינה קשיחה, ומכאן לוקח אותנו לתרגול של מודעות גוף והתמצאות במרחב. במקביל כוח המשיכה נכנס להילוך גבוה כמסייע ראשי בהארכת שרירים, והגדלת טווחי התנועה.
בסדנה נכיר ונעמיק בתרגולים מעולם היוגה האווירית החל מרמה בינונית ועד מתקדמת. שם התרגילים שאובים יותר ויותר מעולם האקרובטיקה האווירית. יהיה לנו זמן רב לחקור כל אסאנה ולהעמיק בוואריאציות מאתגרות. נשים דגש רב על המעברים בין האסאנות ליצירת רצפי תנועה. נחווה תרגולי מדיטציה בריחוף, עיסוי בערסל ותרגולים בזוגות. כמובן, אי אפשר בלי לשחק קצת. נחווה את השימוש בערסל מכל מיני עולמות, אימון הגוף מצד אחד, ושחרור המיינד מנגד. הסדנה מתאימה למתרגלי ומתרגלות יוגה שהתנסו ביוגה אווירית ומרגישים בנוח בהתמצאות במרחב האווירי. רמת התרגול הינה בינונית ומעלה. מתאים גם למתרגלי אקרו יוגה ואקרובטיקה.
במידה ואתם מעוניינים להצטרף לעוף איתנו, אך טרם התנסתם בתרגול בערסל, ניתן להתייעץ איתי ואפנה לשיעורי מתחילים מתאימים, על מנת שנבדוק אם תוכלו להצטרף לסדנה.
*הסדנה אינה מתאימה לנשים בהיריון.
מוזמנים להתייעץ איתי באשר להתאמתכם/ן לסדנה בפייסבוק או השאירו פרטים במרכז מכירת הכרטיסים ואחזור אליכם.

קרא עוד...

נגה ברקאי - SOLD OUT, ויג'ננה יוגה- SOLD OUT
נגה ברקאי - SOLD OUT, ויג'ננה יוגה- SOLD OUT
הסדנה מלאה! לסדנאות ויג'ננה נוספות ביוגה ערבה: יובל בן מרדכי בקיבוץ אילות וענת רון כוכבי במושב עין יהב. לסדנה למורים ומתרגלים ממשיכים: דודי מלכא- שאדו יוגה בחאן דרכי הבשמים.
סדנת העמקה של 4 ימים (מתחילים ביום רביעי) שמתאימה למורים ותלמידים ממשיכים מכל אסכולות היוגה. בסדנה נתרגל ישיבה, (מדיטציה) פראנימה, תנוחות וקריאת טקסטים, תוך תשומת לב לעקרונות של ויג'נאנה יוגה, והקשבה לפעימתיות: לריתמוס התמידי של גופינו. יום חמישי: תרגול של ישיבה, פראנימה, ותנוחות עמידה. וכן קריאת טקסט. בערב יתקיים שעור משותף עם אלפונס טרשל בנושא "תנועה מרפאה" יום שישי: ישיבה, פראנימה ושיווי משקל על הידיים. יום שבת: ישיבה, פראנימה והקשתות. סיכום הסדנה.

קרא עוד...

פרייה הרט והגר דגן - SOLD OUT, יוגה וָסִישְׁטְהַא – היוגה העילאית- SOLD OUT
פרייה הרט והגר דגן - SOLD OUT, יוגה וָסִישְׁטְהַא – היוגה העילאית- SOLD OUT
הסדנה מלאה!
לסדנאות נוספות המשלבות צלילים ויוגה, אתם מוזמנים לבדוק את: דיוויה רולה (הודו) ויותם אגם, ענת גולד ושיר סופר, אסנת אלכביר. לתרגול רך ועדין: נגה וייס הריינטו- יין יוגה באשרם במדבר, ויויאן לנדסברג וסיגל ביבר בעין יהב
יוגה וסישטהא הוא כתב סנסקריטי קדום שבו וסישטהא המורה מעביר לראמה את הפילוסופיה העילאית של היוגה באמצעות סיפורים מרתקים. אנו, פרייה והגר, יצרנו סדנה ייחודית שבה נשלב את לימוד היוגה העילאית של וסישטהא עם מוזיקה אינטואיטיבית. נפתח את היום בהליכת בוקר שקטה במדבר עם נעימת החליל. נתרגל תנוחות יוגה תוך התבוננות בנשימה, נאזין לסיפורים מתוך הכתב הסנסקריטי הקדום יוגה וסישטהא, וניספג אל צלילי הנגינה ואל דממת המדיטציה.
לנרשמים לסדנא – יש להביא מזרון לתרגול וכרית נוחה לישיבה במדיטציה.

קרא עוד...