צור קשר
X

השאירו הודעה
ונחזור אליכם בהקדם:

הודעה נשלחה בהצלחה

יוגה בשקיעה - ערב האיחוד

 

שיאו של הסופ"ש הוא בשישי בערב, בו כל המשתתפים מתרכזים יחד בפארק המהמם בעוצמתו, פאר תמנע. כאשר רואים את מאות המתרגלים מתאחדים במעמד הזה, בערב האיחוד, לכדי גוף אחד, קשה שלא להתרגש מעוצמת המפגש. זו הזמנה למפגש עם מורים מיוחדים במיקום מיוחד אשר נחקק בזיכרון ומאפשר פתיחה והתרגשות.  

 

בכל שנה מסורת יוגה ערבה מחזירה אותנו לפארק תמנע, למפגש האיחוד בערב שישי ​באירוע המרכזי. נתאחד לתרגול משותף וגם השנה תנתן למשתתפים בחירה בין תרגול אקטיבי לתרגול מדיטטיבי. אל מול עמודי שלמה, שם תפגשו את האורחת שלנו מחו"ל פטרישיה תילטמן מברלין,  פטרישיה תחבר אותנו לארבעת היסודות בתרגול 4 אלמנטים שאנו מוקפים בטבע הפראי והראשוני של הפארק. התרגול מתאים לכל הרמות. בחלקו האחר של הפארק תיהנו משירה מקודשת ברוח היוגה (קירטאן) באווירה מדיטטיבית עם אלית בר שדה ופפה דאנזה.

תגיעו לבושים בלבן ומשם נמשיך לארוחת הערב המסורתית המשותפת לכל משתתפי יוגה ערבה על גדות האגם אשר בפארק ונקנח במופע טרייבל מקפיץ עם הרכב הטרייבל דאנס של אלי ממן שיארח את נגן העוד הגדול עאטף סאחלם ולהקתו מירדן במופע מיוחד שהופק לכבוד יוגה ערבה בתמיכת המשרד לשיתוף פעולה אזורי.
במופע המיוחד אתם תקפצו ותתרגשו עם 2 אורחינו מירדן (השמות שמורים במערכת) ושלישיית להקת אורות אשר יערכו את אלי ממן  (טרייבל דאנס) למופע פותח לב ומקפיץ במיוחד.
לחצו כאן לטעימה

 פארק תמנע

הפארק ממוקם כ - 25 ק"מ צפונית לאילת. הפארק משלב נוף אתרי נוף ועתיקות מיוחדים לצד היסטוריה ופעילויות מגוונות לכל המשפחה. הפארק רחב ידיים, משתרע על שטח של כ- 60,000 דונם וצורתו מזכירה פרסה המוקפת במצוקים תלולים משלושת צדדיה.
במרכזה מתרומם הר תמנע לגובה 453 מטרים. בקעת תמנע היא חלון גיאולוגי, בו נחשפים סלעים מגוונים, המכילים מינרלים דוגמת נחושת, ברזל, מנגן ועוד.
 
תמנע, הוא המקום הראשון בעולם בו כרו נחושת. ברחבי הפארק, ניתן למצוא אלפי פירים של כריית נחושת ושרידים של תנורי התכה מתקופת האימפריה המצרית הקדומה.
 
כאן תוכלו להתרגש מסיפורם של אלת הנחושת חתח'ור והאל רעמסס לצד היסטוריה מרתקת ולפגוש בשרידים מהמיתולוגיה המצרית. להמחשת החוויה, תוכלו לצפות במיצג מכרות הזמן המתאר את תהליך הפקת הנחושת מימי מצריים העתיקה ועד היום.

ממצאים מרתקים ניתן לראות במקדש האלה המצרית חתח'ור, הממוקם ליד עמודי שלמה המרהיבים, באתר הפטרייה, הקשתות המרשימות וכמובן אתר ציורי הסלע העתיקים ובו ציור של צייד יענים ויעלים, מרכבות רתומות לשוורים ועוד.
 
פארק תמנע מצטיין באתרי נוף רבים ומגוונים, תצורות סלע מרהיבים ביופיים ובאתרים גיאולוגים וארכיאולוגים רבי חשיבות.
עצי השיטה וצמחיית המדבר, עדרי הצבאים המשוטטים והיעלים הנשקפים למבקר מעל הצוקים ופעילות האדם בימי קדם ועד ימינו הביאו להתעניינות רבה ולהפיכתו למוקד תיירות רב ערך.


בחזרה למעלה