צור קשר
X

השאירו הודעה
ונחזור אליכם בהקדם:

הודעה נשלחה בהצלחה

יוגה בשקיעה - ערב האיחוד

 

 

 

אחד הרגעים היפים ביותר ביוגה ערבה הוא "ערב האיחוד". השנה נחגוג ביחד, מורים ותלמידים, עשר שנים ליוגה ערבה. עשר שנים שהמפגש הזה מתאפשר, עשר שנים בו כל המשתתפים מתרכזים בשישי בערב, יחד, גוף אחד שהופך לנשימה אחת ונשמה אחת בפארק תמנע. ערב שבו האישי מתמוסס באנושי, האינדבדואל הופך לקולקטיב, והלב מתרחב, והבית הפנימי גדל ומוסיף להכיל.

אירוע האיחוד נפתח בתרגול איחוד, בזמן השקיעה, מול עמודי שלמה, תרגול שאותו יעביר המורה הבכיר שלנו מחו"ל הלו הוא סיימון ברג (אוסטרליה), אשר מעביר גם הוא סדנה ביוגה ערבה 19. 
ואם לא בא לכם לתרגל, כי הגוף עייף, תוכלו להצטרף למעגל השירה המקודשת ולהנות מהצלילים האתניים והאווירה הקסומה והכל-כך מיוחדת במערה עם נירוונה ורפאל עמנואל רן בשירת מנטרות מהפנטת.
ואם בא לכם שקט, ופשוט להיות, תוכלו לעלות במעלה המדרגות של עמודי שלמה ולהביט על הכול ממעוף הציפור, ולהיפרד לאט לאט מהשמש של אותו יום. 
 

 

 

 

תגיעו לבושים בלבן כי אחרי אירוע הפתיחה אנחנו ממשיכים לארוחת שישי חגיגית וטעימה על גדות האגם בפארק ולקינוח הערב מתפתח לחווית צלילים עשירה ומשמחת שתשחרר את הגוף ואת המיינד במופע אתני מקפיץ. לחצו כאן לטעימה

ולאחר מיכן, שהשמש כבר ירדה עליכם בזמן התרגול והמדבר צבוע כולו בצבעי אדום כתום של שקיעה, האוטובסים ייקחו אתכם (3 דק' נסיעה) לאגם אשר בפארק, שם תצטרפו לארוחת ערב סופר חגיגית ומרשימה למרגלות האגם. 
ואיך אפשר בלי חגיגה? והשנה אנו מביאים את להקת אנא אערף, אשר מארחים נגנים מתורכיה וממרוקו (!) לחאפלה שמחה שעולם היוגה יחגוג עדלא ידע. ולאחר מיכן? חוזרים למתחמי התרגול כמובן לישון טוב, כי יש תרגול בוקר למחרת :-)

 אגב, ולמה לבן ? לפי מסורת הקונדליני יוגה, ללבוש בגדים לבנים מעצים את הקרנת ההילה שלנו ומרחיב אותה. הילה חזקה מעניקה לנו זהות יציבה והקרנה. מצב הרוח שלנו מתרומם ואנו מתנהלים באצילות. הלובש לבן מרומם את מודעות הסובבים לו. ללבוש לבן זהו תרגול של מודעות. אנו זקוקים ליתר תשומת לב על מנת להשאר נקיים.

 

״עלייך ללבוש בגדים מבדים טבעיים ועליהם להיות לבנים. זו תרפיה טהורה של צבע. היא נקראת תרפיית צבע ההילה.

כל שבעת הצבעים גלומים באור הלבן. לבן הוא צבע אחד בלבד, אך עבורי הוא איזון טוטאלי של שבעת הצבעים״.

 - יוגי בהג׳אן -

 

 

פארק תמנע

הפארק ממוקם כ - 25 ק"מ צפונית לאילת. הפארק משלב נוף אתרי נוף ועתיקות מיוחדים לצד היסטוריה ופעילויות מגוונות לכל המשפחה. הפארק רחב ידיים, משתרע על שטח של כ- 60,000 דונם וצורתו מזכירה פרסה המוקפת במצוקים תלולים משלושת צדדיה.
במרכזה מתרומם הר תמנע לגובה 453 מטרים. בקעת תמנע היא חלון גיאולוגי, בו נחשפים סלעים מגוונים, המכילים מינרלים דוגמת נחושת, ברזל, מנגן ועוד.
 
תמנע, הוא המקום הראשון בעולם בו כרו נחושת. ברחבי הפארק, ניתן למצוא אלפי פירים של כריית נחושת ושרידים של תנורי התכה מתקופת האימפריה המצרית הקדומה.
 
כאן תוכלו להתרגש מסיפורם של אלת הנחושת חתח'ור והאל רעמסס לצד היסטוריה מרתקת ולפגוש בשרידים מהמיתולוגיה המצרית. להמחשת החוויה, תוכלו לצפות במיצג מכרות הזמן המתאר את תהליך הפקת הנחושת מימי מצריים העתיקה ועד היום.

ממצאים מרתקים ניתן לראות במקדש האלה המצרית חתח'ור, הממוקם ליד עמודי שלמה המרהיבים, באתר הפטרייה, הקשתות המרשימות וכמובן אתר ציורי הסלע העתיקים ובו ציור של צייד יענים ויעלים, מרכבות רתומות לשוורים ועוד.
 
פארק תמנע מצטיין באתרי נוף רבים ומגוונים, תצורות סלע מרהיבים ביופיים ובאתרים גיאולוגים וארכיאולוגים רבי חשיבות.
עצי השיטה וצמחיית המדבר, עדרי הצבאים המשוטטים והיעלים הנשקפים למבקר מעל הצוקים ופעילות האדם בימי קדם ועד ימינו הביאו להתעניינות רבה ולהפיכתו למוקד תיירות רב ערך.


בחזרה למעלה