תפריט

אשרם במדבר


Timna

אשרם במדבר

נמצא בלב מדבר פראי, נווה מדבר ירוק, בית לקהילה קטנה ומיוחדת המפעילה אותו באהבה ובחיי עבודה משותפים. דרך החיים המבוססת על מדיטציה ויצירה יוצרת מרקם עדין, רגיש ואינטילגנטי שהופך את המקום למיוחד כל כך. האשרם הוקם בישוב שיטים בשיתוף עם קיבוץ סמר אשר בערבה ומשמש מרכז רוחני בו מתארחות מדי שבוע סדנאות מעולמות שונים: טנטרה, יוגה, תרפיה, נשימות, שאמניזם, ריפוי הוליסטי ועוד... במשך השנים גרו ועברו באשרם הרבה חברים יקרים שבנו ועיצבו את אופיו המיוחד של המקום. כקהילה וקומונה אנו משתדלים לחיות יחד מתוך מודעות, הרמוניה ואהבה, אנושיות כנה, שיתוף פעולה ותמיכה הדדית בצמיחה של המקום ובהתפתחות האישית של כל אחד מאיתנו. במקום יש חדרי אירוח ממוזגים עם מקלחות ושירותים צמודים, אולם וחדר סדנאות, אוהל מדיטציה הפונה לנוף, דום עגול ענקי מול המדבר, חדר אוכל המגיש ארוחות צמחוניות ביתיות וטעימות, איזורי קמפינג עם מקלחות חמות ובריכת השתכשכות קטנה וחמודה. בנוסף, אנו משתדלים להיות ידידותיים לסביבה, מפרידים אשפה ויוצרים קומפוסט, בונים בנייה טבעית מבוץ ועוד...

erin 95
הזמנה

דידי מלניק, אהבה עצמית

הדבר שכולנו הכי רוצים, במודע או שלא במודע, הוא אהבה. שיאהבו אותנו. הדרך לשם מתחילה בלאהוב את עצמנו, כדי שנוכל להכיל את האהבה של האחר. בסדנה נעשה עבודה פיסית עמוקה ורכה בזרימה (דגש על ויניאסה בשילוב מס' סגנונות מתחומים שונים) שתעזור לנו להתחבר פנימה ולמצוא את המקום של האהבה העצמית שלנו ומשם לפתוח את הלב. התרגול מתאים למתחילים וממשיכות כאחד. בסדנה נעבור תהליך שלם בצורה חוויתית ונגיע מעבר לאימון הפיסי והמדיטטיבי. בואו עם ראש פתוח ותצאו עם לב פתוח.
 

הסדנא תתארח ב אשרם במדבר


erin 95
הזמנה

נירוונה ורפאל עמנואל רן, קונדליני – מסע טנטרי אל הלב

סדנת יוגה חוויתית השואבת השראה ולימוד מעולמות הקונדליני יוגה והטנטרה , מלווה במוסיקה חיה. תרגול קונדליני יוגה פותח את ערוצי האנרגיה בגופינו , מעורר את האנרגיה היצירתית ומחבר בין הקטבים ליצירת חוויה שלמה בכל הרבדים. הטנטרה מלמדת הכלה והכרה שהעולם החיצון הוא מראה לאנרגיה הפנימית שלנו, האחר הוא מראה למצב התודעה שלנו. בשילוב הטכניקות נלמד להגביר ולהעמיק את הפוטנציאל האישי , להכיר באינסופיות האלוהית שבתוכינו ולשמר אותה גם כאשר אנו באים בתקשורת עם האחר. דרך תרגול אסנה, קרייה , פרניימה, מדיטציה, שירת מנטרות ואלמנטים ווקאליים ומוסיקלים נעורר את מרכזי האנרגיה במסע דינמי ויצירתי אל הלב ואל מרכז הוויתינו. נחוש שלמים, בריאים ושמחים יותר. *הסדנה תכלול תירגולים אישיים וקבוצתיים.
 

הסדנא תתארח ב אשרם במדבר


erin 95
הזמנה

נגה וייס-הריינטו (אינדונזיה), ין יוגה

תרגול ה-yin נועד לאזן את כל ה-yang שבחיינו: הריצות, העבודה, הדרישות, המשפחה...
כמו מדיטציה, זהו אימון בלעצור, בלהפסיק לזוז, ולבחון מה קורה במחשבה כשיוצרים מקום בגוף. כך אנו משכנעים את השרירים ומערכת העצבים שלנו להרגע, לשחרר, לקבל את הקיים ולהתגמש.
במהלך התרגול אנו יושבים או שוכבים במנח יוגי (אסאנה), כשהגוף נתמך ע״י אביזרים - בלוקים, שמיכות וכריות. אז משתדלים להגיע לשחרור מירבי והרפיה של השרירים לאורך זמן של כחמש דקות בכל מנח.
במהלך חמש הדקות, מערכת העצבים עוברת ממצב מתוח הקרוי fight or flight למצב רגוע הנקרא rest and digest. פעילות המוח מאטה, ונוצרת אפשרות לבחון איך המנחים השונים משפיעים על המחשבה, הרגש ומצב הרוח. בסיום האימון הגוף מרגיש פתוח, גמיש ונינוח, הראש נרגע והמחשבות מתבהרות.
בסדנאות אלו תקבלו כלים ומידע על מנת להמשיך ולתרגל בבית בעצמכם. אימון הין ידוע גם כדרך מופלאה להקל על כאבי ראש, מחזור, גב ומפרקים וכן להתמודד עם חרדות ומתח.

נגה תשלב בשיעורים טכניקה לריפוי עצמי ומסז׳ רקמות עמוק ע״י שימוש בכדורים ובלוקים. במהלך התרגול מניחים התלמידים את האביזרים הנ״ל מתחת לנקודות תורפה בגוף, יושבים או שוכבים עליהם, ומאפשרים למשקל הגוף להשתחרר. השילוב בין טכניקה זו לאימון הין-יוגה מעמיק את העבודה על רקמת מעטפת השריר הקרויה פאשה. כך מתאפשר טיפול וריפוי עמוק ויסודי של כאבים ובעיות רבות הן ברמה הפיזית והן ברובד הנפשי.
בשל האופי המיוחד והמעמיק של פסטיבל יוגה ערבה, נגה תעביר מספר סדנאות ממוקדות על איזורי הגוף השונים:
1. אגן ירכיים ורגליים- השתרשות ופתיחה
2. חגורת הכתפיים, זרועות וצוואר- שחרור ותנועתיות
3. עמוד השדרה- הארכה ופיתולים.

כמו כן, תלמדו רבות על הפאשה- רקמת החיבור העוטפת שרירים, וגם מחזיקה טראומות בגוף לאורך זמן. נעבוד על שחרור הפאשה ברמה הפיזית, והשחרור יורגש גם ברובד הנפשי/רגשי.

המשתתפים מתבקשים להביא מזרן יוגה ושני כדורי טניס קשיחים.
מומלץ מאוד להצטייד גם בשני בלוקים של יוגה (עדיף מהסוג הרך, מספוג. לא מעץ) ובולסטר (כרית מאורכת, לא רכה). שווה לשקול להשקיע בסט ציוד מלא כדי לתמוך בהתחייבות עצמית להמשיך לעשות ין יוגה בבית, אבל נוכל גם להסתדר עם כריות רגילות ושמיכות מקופלות למי שאין באפשרותו להביא ציוד ״יוגי״ מלא.

הסדנא מתאימה גם למי שאין לו נסיון קודם ושאינו בכושר גבוה, וגם למורים ליוגה המעוניינים להוסיף את אימון ה-yin לשיעורים שלהם.

לכל שאלה, וכן לקבלת דף אימון קצר להדגמה באימייל, אנא כתבו לנגה דרך האתר שלה: Noga-yoga.com
 

הסדנא תתארח ב אשרם במדבר