תפריט

תמנע


Timna

תמנע

פארק תמנע נוסד בשנת 1982 על ידי המועצה האזורית חבל אילות, קרן קיימת לישראל והחברה לפיתוח חוף אילת של משרד התיירות. הפארק מופע על ידי המועצה האזורית חבל אילות באמצעות החברה הכלכלית לפיתוח התיירות ובסיוע הקרן הקיימת לישראל, קק"ל, הפיתוח באתר בוצע בשיתוף קק"ל, המועצה האזורית חבל אילות, תרומת משפחת צ`ודנואו ממילווקי, תורמים מארצות הברית וה JNF , - הכניסה לפארק תמנע נמצאת כ -20 ק"מ מצפון לאילת (כביש 90, בין סימני ק"מ 35-36). פארק תמנע הוא בקעה רחבת ידיים המשתרעת על שטח של כ 60,000 דונם וצורתה מזכירה פרסה המוקפת במצוקים תלולים משלושת צדדיה, בבקעה התקבצו תופעות טבע מיוחדות ואתרים היסטורים קדומים שאין דומה להם בישראל בצד פעילויות מגוונות לכל המשפחה. במרכז בקעת תמנע מתרומם הר תמנע לגובה 453 מטרים. הבקעה עצמה מהווה חלון גיאולוגי החושף תצורות נוף שפוסלו על ידי כוחות הטבע האימתניים במשך אלפי שנים בצד סלעים מגוונים המכילים מינרלים דוגמת נחושת, ברזל, מנגן ועוד. תמנע היא המקום הראשון בעולם בו כרו נחושת, ברחבי הפארק ניתן למצוא אלפי פירים, עדות אילמת למפעל כריית הנחושת המספר את התפתחות הכרייה וההפקה על כל שלביהן ושרידים של תנורי התכה מתקופת האימפריה המצרית הקדומה. הנחושת היא המתכת הראשונה שנעשה בה שימוש ליצירת כלי עבודה, כלי נשק, כלי בית, כלי יוקרה ופולחן. פארק תמנע מצטיין באתרי נוף רבים ומגוונים המזכירים נופי בראשית ובאתרים גיאולוגים וארכיאולוגים רבי חשיבות. עצי השיטה וצמחיית המדבר, עדרי הצבאים המשוטטים והיעלים הנשקפים למבקר מעל הצוקים ופעילות האדם בימי קדם ועד ימינו הביאו להתעניינות רבה באתר ולהפיכתו למוקד תיירות רב ערך. בפארק מתקימים לאורך השנה אירועים יחודיים ופסטיבלים בנושאים שונים.

erin 95

אלית בר שדה, אורי יבור, סופיה טוב, Yoga Harmony

שלושה ימים של התנסות, התבוננות והקשבה. סופ"ש שהינו מסע בדרך היוגה, חיבור דרך תנועה, צלילים, והשקט שביניהם.
בהשראת גישת האשטנגה, נתרגל תנוחות יוגה בזרימה, לצד מוסיקה חיה ובדממה. נתנסה במדיטציה בתנועה, ישיבה, ושכיבה. ניתן לצלילים לשחרר ולהגמיש את הגוף ואת המיינד, להרחיב טווחי תנועה, ולאפשר תרגול עוצמתי שמקורו ברכות. יחד עם תרגילי נשימה, צלילי מנטרות, ושיחה נבחן מה מאפשר ומה מונע חיים הרמוניים.
במדבר הקסום והשקט, נחווה את ההרמוניה שמרכיבה את הוויתנו, נקבל השראה מהסימפוניה של הטבע, ונלמד לאפשר פעילות הרמונית ומשוחררת בתרגול על המזרן ובהתנהלות ביומיום.
כמו הצליל שמחבר בין נשימה ותנוחה, השילוב של אורי, סופיה ואלית, מציע למשתתפים חוויה ייחודית שמרחיבה את התרגול והתודעה.
כמה מהמתנות שנכונות לכם בסדנה, מעבר לתרגולי התנוחות: -ריפוי בצלילים - בעודנו שכובים, נחווה צלילים קסומים ותדרים מרפאים של כלים מיוחדים מכל העולם. דיג', קערות טיבטיות, תופים שמניים, חלילים אינדיאנים, כלי מיתר, ועוד.
-תנועה ספירלית - לימוד והתנסות בהפרדת תפקוד ותנועה מעגלית שתומכת בשחרור הגוף וייעול התנועה בתנוחות היוגה.
-עבודה עם נשימה וקול - לחידוד ההקשבה הגופנית, לפינוי מקום, והתמסרות.

הסדנה מתאימה למתרגלים חדשים וותיקים כאחד.
במידה וישתתפו בסדנה דוברי אנגלית הסדנה תועבר בשתי השפות.
 

הסדנא תתארח ב תמנע


erin 95

רוני פרידמן ויותם אגם - sold out, יוגה צלילים והשקט בינהם

sold out אומרים שתרגול היוגה מאפשר שקט, נגיעה במימד עמוק שנמצא בפנים, שם הכל שלם ושליו. לרובנו המקום הזה לא כל-כך נגיש. בסדנה שלנו נגע במרחבים של המדבר, דרך תרגול של תנוחות, נשימה ומדיטציה וצלילים בכדי להגיע אל המקום העמוק שנמצא בין התנוחות, בין הצלילים, בין הנשימות- מקום של שקט שנמצא בתוכנו. נתרגל יוגה בזרימה (ויניאסה יוגה) שמתאימה לכל הרמות וגם סוגים שונים של הקשבה.

הסדנה מתאימה לכולם!
 

הסדנא תתארח ב תמנע


erin 95

יוגי וישנו פאניגרהי (הודו), להתעורר דרך יוגה

האסאנה ופילוסופיה פעמים רבות אנחנו מרגישים שהשיגרה היומיומית שלנו מציפה אותנו ואנו מתנתקים מעצמנו, מה שמוביל לתחושת לחץ וחוסר איזון. בסדנה זו נפעל להעיר מחדש את האנרגיה הפנימית שבנו דרך היוגה. היוגה היא שיטתית ומדעית ומטרתה להרחיב את התודעה ולא רק את הפיזיות, היא מטפלת בגוף ובנשמה יחד. בריטריט זה נתרגל האסאנות יוגה, מדיטציה, ונתעמק בנשימות פראנהיאמה ומשמעותן.

ריטריט זה הוא הזדמנות מושלמת עבור המבקשים לעורר את אנרגיית הקונדליני ולהבין את עקרונות החיים.

הסדנה מתאימה לכולם! ותועבר בשפה האנגלית! מומלץ!
 

הסדנא תתארח ב תמנע