תפריט

תמנע


Timna

תמנע

פארק תמנע נוסד בשנת 1982 על ידי המועצה האזורית חבל אילות, קרן קיימת לישראל, והחברה לפיתוח חוף אילת של משרד התיירות. הפארק מופע על ידי המועצה האזורית חבל אילות באמצעות החברה הכלכלית לפיתוח התיירות ובסיוע הקרן הקיימת לישראל, קק"ל, הפיתוח באתר בוצע בשיתוף קק"ל, המועצה האזורית חבל אילות, תרומת משפחת צ`ודנואו ממילווקי, תורמים מארצות הברית וה JNF , - הכניסה לפארק תמנע נמצאת כ -20 ק"מ מצפון לאילת (כביש 90, בין סימני ק"מ 35-36). פארק תמנע הוא בקעה רחבת ידיים המשתרעת על שטח של כ 60,000 דונם וצורתה מזכירה פרסה המוקפת במצוקים תלולים משלושת צדדיה, בבקעה התקבצו תופעות טבע מיוחדות ואתרים היסטורים קדומים שאין דומה להם בישראל בצד פעילויות מגוונות לכל המשפחה. במרכז בקעת תמנע מתרומם הר תמנע לגובה 453 מטרים. הבקעה עצמה מהווה חלון גיאולוגי החושף תצורות נוף שפוסלו על ידי כוחות הטבע האימתניים במשך אלפי שנים בצד סלעים מגוונים המכילים מינרלים דוגמת נחושת, ברזל, מנגן ועוד. תמנע היא המקום הראשון בעולם בו כרו נחושת, ברחבי הפארק ניתן למצוא אלפי פירים, עדות אילמת למפעל כריית הנחושת המספר את התפתחות הכרייה וההפקה על כל שלביהן ושרידים של תנורי התכה מתקופת האימפריה המצרית הקדומה. הנחושת היא המתכת הראשונה שנעשה בה שימוש ליצירת כלי עבודה, כלי נשק, כלי בית, כלי יוקרה ופולחן. בתמנע תוכלו להתרגש מסיפורם של אלת הנחושת חתח`ור והאל רעמסס ולצאת למסע בזמן אל מהיסטוריה מרתקת המגובה בשרידים מהמיתולוגיה המצרית. להמחשת החוויה, תוכלו לצפות במיצג מכרות הזמן, מיטב השכלולים הטכנולוגיים גוייסו להמחשת הרקע ההיסטורי והתרבותי של האנשים שהגיעו לתמנע לפני אלפי שנים. הסרט מתמקד בהמחשת תהליך הפקת הנחושת מימי מצריים העתיקה ועד היום. ממצאים מרתקים נוספים ניתן לראות במקדש האלה המצרית חתח`ור, הממוקם ליד עמודי שלמה המרהיבים בעוצמתם, באתר הפטרייה, הקשתות המרשימות וכמובן אתר ציורי הסלע העתיקים ובו ציור של צייד יענים ויעלים, מרכבות רתומות לשוורים ועוד. פארק תמנע מצטיין באתרי נוף רבים ומגוונים המזכירים נופי בראשית ובאתרים גיאולוגים וארכיאולוגים רבי חשיבות. עצי השיטה וצמחיית המדבר, עדרי הצבאים המשוטטים והיעלים הנשקפים למבקר מעל הצוקים ופעילות האדם בימי קדם ועד ימינו הביאו להתעניינות רבה באתר ולהפיכתו למוקד תיירות רב ערך. לקהל המבקרים מוצעות פעילויות שונות: טיול בשבילים מסומנים אל האתרים השונים, שייט בסירות פדלים באגם, מילוי בקבוקים בחול צבעוני, הטבעת מטבעות "המלך שלמה", רכיבה בשביל אופניים מאתגר ועוד מגוון פעילויות למבוגרים וילדים. במקום ניתן ליהנות ממטעמי החאן, מחנות המזכרות ומאתרי לינה וקמפינג. בפארק מתקימים לאורך השנה אירועים יחודיים ופסטיבלים בנושאים שונים.

erin 95
הזמנה

אלית בר שדה והרטביט (רוני מקאטו מזרחי וברק סרילן), אמנות ההקשבה

אשטנגה וויניאסה, תנועה ומוסיקה.
שלושה ימים בהם נעמיק את ההיכרות שלנו עם מסורת היוגה ונתאמן בהקשבה, על המזרן ומחוצה לו. נצא מרצף השגרה אל המדבר הקסום והשקט. נתנסה בהקשבה לעצמינו ולסביבה מול נופים עוצרי נשימה. דרך תרגול דינאמי של תנוחות יוגה, חיבור של תנועה, נשימה, וצלילים , זימור מנטרות, שיחות, הליכות ומגע, נבחן מה מאפשר ומה מונע הקשבה טהורה, נלמד להקשיב למושאים חיצוניים ופנימיים ואיך להשתמש בהקשבה להתנהלות נעימה והרמונית ביומיום.
החיבור של ברק, רוני ואלית, מציע למשתתפים חוויה ייחודית של התנסות בכל החושים ונדידה בין פרספקטיבות שונות על אימון היוגה והחיים בכלל.
במהלך הסדנה נתנסה בתרגול דינאמי בהשראת האשטנגה וויניאסה יוגה לצד מוזיקת רפואה בהשראות אורגניות אתניות שאמניות , תנועה וריקוד ספונטני, נתרגל טכניקות שונות של פראניאמה, נחווה מדיטציות בטבע, נקרא ונדון בכתבים יוגים ובפרקטיקה שאלו מציעים להתנהלות היומיומית.
הסדנה מתאימה למתרגלים חדשים וותיקים כאחד.
במידה וישתתפו בסדנה דוברי אנגלית הסדנה תועבר בשתי השפות
 

הסדנא תתארח ב תמנע


erin 95
הזמנה

דיוויה רולה (הודו) ויותם אגם, שורשים, צלילים ומסורת

הסדנה תשלב בין סגנונות שונים:

שיבננדה והאטה
שילוב מאוזן של שהייה בתנוחות (ברוח ההאטה) וזרימה תנועתית מודעת מתנוחה אחת אל השנייה. תשומת הלב תתמקד במנחים נכונים וביכולת הריפוי הגלומה בהם. מיינדפולנס, התבוננות בנשימה ובגוף, תהווה חלק בלתי נפרד מהשיעור. במהלך התרגול נשלב בין הפן אנרגטי שמפעיל ומאמן את גופינו הפיזי, לבין הרצון להירגע ולשמור על איזון.

מקלחת צלילים

בשיעור זה תהיה ההקשבה המרכז. נצא למסע של ישיבה, האזנה ואימון. נתנסה בקבלה, חוסר הצמדות ומדיטציה. ניתן במה לרגשות שמתעוררים לצלילים מוכרים ואלה שאינם מוכרים ונפתח שער לנשמה שלנו.

ברכות שמש עם כיסויי עיניים כשהמוזיקה מנחה אותנו

שיעור זה מתבסס על עבודת פריטי הארה – כינוס החושים. בד עדין יכסה את העיניים. לתרגול יוגה עם עיניים מכוסות יש השפעה עמוקה על כל החושים. האיזון הפיזי מתערער כשהמימד הוויזואלי נחסם ושאר התחושות מתעדנות ומזדקקות. תחושה נוספת שתתעורר היא הכרת תודה, אנו נוטים לקחת דברים פשוטים בחיינו כמובנים מאליהם כמו היכולת לראות את היופי, את האור, לנוע ולפעול כראות עייננו.
 

הסדנא תתארח ב תמנע