תפריט

צוקים - אחוונא


Timna

צוקים - אחוונא

בלב הערבה, בישוב צוקים שהוקם בשנת 1983 על ידי תושבים ממרכז הארץ, נמצאים הצימרים הקסומים אחוונא. במתחם תוכלו למצוא 5 יחידות אירוח מרווחות, המותאמות לזוגות ולמשפחות. לכל יחידה שכשוכית פרטית ומפנקת, מטבחון מאובזר, מרפסת בצימר ונוף פסטורלי ומרהיב. במקום 3 יחידות 'רכס', 'עשוש' 'אופק' ו'דורבן' המותאמות באופיין למשפחה של עד 5 נפשות עם חדר שינה וסלון גדול המשקיף לנוף המדברי. בנוסף, ישנה יחידה זוגית 'אלה' יחידה אינטימית ומפנקת המעוצבת בצבעים חמים. המתחם ממוקם בלב תפאורה של הרים ומדבר ומעניקה לכם פרטיות מושלמת לצד נוף עוצר נשימה המשלים את האווירה והחופש אותו חיפשתם בחופשה שלכם. לפינוק מושלם בערבה, אחוונא, זה המקום.

erin 95
הזמנה

רחל וילוז'ני, יוגה ברוח האיינגאר

הסדנה מיועדת לקהל הרחב, למתרגלים בכל הרמות.
בסדנה שילוב בין תרגול דינמי מתון ועבודת עומק בשהייה בתנוחות. בסדנה יעשה שימוש באביזרי יוגה.

בסדנה נחקור את החופש בתוך הגבולות אשר משרטטות תנוחות היוגה. נבדוק את הגבולות הטבעיים של הגוף נתבונן באיכויות השונות של התנועה ובדיאלוגים הפנימיים המאפשרים להרחיב אותם.

נבדוק מה מאפשר לתנועה הפנימית להתעורר מתוך הפינות הנסתרות של הגוף ולאפשר צמיחה והתארכות ואולי מתוך חווית התרגול וההתבוננות פנימה נוכל לחוות חופש אמתי.

המשתתפים בסדנא מתבקשים להביא עמם ציוד יוגה : מזרון, חגורה, 2 קוביות, שמיכה.
 

הסדנא תתארח ב צוקים - אחוונא , צוקים - חאן תמרים , וילה דגני - צוקים


erin 95
הזמנה

יעל אלחנן, סדנת האטה יוגה ברוח השאדו עם יעל אלחנן

תרגול ברצף ובזרימה המשלב ישיבה (התבוננות), התכנסות, חימומי מפרקים, דגש לזרימה הטבעית, פתיחות הגוף והקשר בין המצב הגופני לנפשי, נתרגל תוך התאמה בין הנשימה לתנועה, התייחסות למיקומי הגוף (אסאנות) וחיזוק היציבה. בסדנה ננסה להגיע לפעילות ריתמית, דינאמית ומעוררת אנרגטית על ידי מגוון תנועות ומיקומי גוף שחלקם הגיעו מאומנויות לחימה והריקוד של שיווה. הדגש בתרגול הוא הגברת יכולת הריכוז והשקט הפנימי, העצמת החיבור לאדמה, ופתיחת ערוץ חיבור ליכולת אבחנה ורגישות לגבי מה נכון לנו בתרגול. המפגש ביוגה ערבה יאפשר מרחב, הן של זמן והן של תודעה, כך נוכל להעמיק יחד פנימה, לאפשר ללב ולתודעה להפתח. אסכולת ה-Shadow מבוססת על משנתם המעשית של הכתבים העוסקים בהאתא יוגה. סדרות המבוא של השאדו מבוססות על עבודת רגליים ייחודית, ועל תנוחות וכיווני תנועה ספירליים ופשוטים שמקורם בעולם החי ובפעילות האנושית המגוונת המתבטאת באומנויות לחימה, בריקוד ובמלאכות היום יום השונות. ה- Shadow Yoga גובשה ע”י שאנדור רמטה (יליד 1947), אשר החל לתרגל יוגה בגיל שש עם אביו. לאחר מכן היה לאחד מתלמידיו הקרובים של איינגר במשך כשני עשורים. בהמשך דרכו למד שיטות יוגה שונות, כמו גם אומנויות לחימה, רפואה הודית מסורתית וסגנונות שונים של מחול הודי עתיק. בספרו, שאנדור רמטה כותב כי יוגה הנה האבחנה בין מה שהוא הנשמה ומה שהוא לא הנשמה. תהליך האבחנה הזה כולל בתוכו הפחתה מיומנת של דפוסים ותבניות הטבועים בנו. דפוסים ותבניות אלו, “מפריעים” למעשה לאדם לתפוש את המציאות כפי שהיא ויוצרים בלבול. את השאדו יוגה הביא לארץ תלמידו המסור של שאנדור רמטה, דודי מלכא. אשר מזה 15 שנה לומד ומתרגל shadow yoga בסדנאות באירופה ובהודו, תחת הדרכתו והשראתו של שאנדור רמטה.
 

הסדנא תתארח ב צוקים - אחוונא , צוקים - חאן תמרים


erin 95
הזמנה

ורדית קיפר ואתי ישעיה, יוגה, מגע ואיורוודה: דרכים להתנסות בשלמות

במהלך שלושת ימי הסדנה נתנסה באופן זורם באסאנות (תנוחות היוגה) ככלי ריפוי המאפשר תנועה אנרגטית הפותחת ערוצי אנרגיה וחסימות במפרקים,בשרירים ובאזורים השונים בגוף התרגול משלב התמקדות ספציפית באזורים שונים בגוף, יחד עם תרגול שלם לכל הגוף. נפגוש אפשרויות נוספות להנעה אנרגטית ושיחרור חסימות רגשיות ופיזיות דרך עבודה בזוגות וקבלת כלי טיפולי דרך מגע(עיסוי)באופן נגיש,זורם,אותנטי המאפשר לגוף תנאים של ריפוי גופני ונפשי. הסדנה מתאימה לכל מי שליבו פתוח להתנסות ולחקור דרכים למציאת השלמות שבתוכו.
 

הסדנא תתארח ב צוקים - אחוונא , צוקים - חאן תמרים