תפריט

חוות האנטילופות


Timna

חוות האנטילופות

חוות האנטילופות ממוקמת בלב המדבר, מוקפת עצי תמרים ופונה אל נוף מדברי קסום. המתרגלים ביוגה ערבה,ייהנו מברכת שכשוך של מי תהום מופלאים, משפע של כוכבים ומרחבים פתוחים. במרחק הליכה קצרה ממקום התרגול, תוכלו גם להצטלם ב"כלב מביט מטה" בסמוך לזברה או ראם. לאורך כל השנה חוות האנטילופות מזמינה אתכם המטיילים - אוהבי הערבה היפיפייה ואת הנוסעים בדרך לאילת או ממנה, להפסקה מרעננת, ייחודית ומעניינת : סיור מרתק המתאים לכל הגילאים – ילדים ומבוגרים . סיור הספרי מתבצע ברכבכם הפרטי, ומאפשר צפייה מקרוב בבעלי החיים הפזורים בשטח הפתוח, ממש כמו באפריקה. בעזרת דפי הזיהוי, שתקבלו מאיתנו, תוכלו בנקל, לזהות את מיני בעלי החיים השונים. ניתן לבחור בין לינה בחאן לבין צימרים מפנקים ממוזגים ומאובזרים ואף להתרענן אחרי יום חם במדבר בברכות המים שלנו.

erin 95

נגה וייס הריינטו, שי בקלש-מן ואילת בן זיו, ין יוגה ומרידיאנים בליווי קערות טיבטיות

ין יוגה הוא תרגול מרפא המתייחס לגוף כמכלול אחד המתבסס על עקרונות הרפואה הסינית, ושואב השראה מהיוגה הרסטורטיבית. זהו תרגול שנועד לאזן את הקצב המהיר והתובעני של החיים באמצעות שהייה ארוכה ורפויה באסנות (התנוחות) השונות. דרך זו מאפשרת לנו לחזק באופן ייחודי אזורים שבדרך כלל לא זוכים ליחס- כגון עצמות, פאשיה, רצועות וגידים – ושחיזוקם דורש לחץ מתון וממוקד לאורך זמן. התרגול האיטי והנושם מאפשר לנו התבוננות שקטה פנימה והיכרות עם מערכת העצבים מתוך מקום של שחרור וחוסר תנועה. במהלך התרגול אנו מרפים ומלמדים את השרירים להירגע ולהתגמש, ומאפשרים למערכת העצבים לעבור באופן מושכל ממצב מתוח הקרוי "Fight or Flight" למצב רגוע הנקרא Rest and Digest" ". השנה, נגה תוביל את התרגולים לאורך סוף השבוע של הפסטיבל תוך שהיא מיקוד במרידיאנים - נעמיק בסדרות של תנוחות שמטרתן לשחרר חסימות פיזיות ואנרגטיות באמצעות תרגילי נשימה, אסאנות ולחיצות נקודתיות בעזרת אביזרים שחלקם ייחודים לין יוגה. במהלך כל שיעור נלמד להכיר ולהבין - באופן שכלי, רגשי וחושי - את ערוצי האנרגיה בגוף שלנו, כלי שנוכל להשתמש בו במהלך החיים. שי, המורה האורח, יעניק למשתתפים כלים לחיים שיעזרו להבין את ההשפעה של העבודה על איברים פנימיים, רגשות ותחושות הקשורים אליהם, וייתן לנו מידע חיוני הנוגע לחיבור בין רפואה סינית, תפיסה הוליסטית ויוגה.

הסדנה תלווה בכלי נגינה שבטיים וקערות טיבטיות, צלילים שמגיעים עמוק מעבר לתודעה ותומכים בתהליכי שינוי, ריפוי והתפתחות.

הסדנה מתאימה לכולם!
 

הסדנא תתארח ב חוות האנטילופות


erin 95

ליאת משולם ויורם עידן, אשטנגה יוגה

שוב ושוב אנחנו חוזרים אל שיטת האשטנגה יוגה ככלי להתפתחות עצמית. בימינו תרגולי "אשטנגה" מצטמצמים לא פעם אל תרגול שכל מהותו הוא רצף תנוחות הנעשה במקצב דינמי, אבל לא בכדי פטהבי ג'ויס קרא לשיטה "יוגה שמונת האברים" בהשראת ה"ראג'ה יוגה" שתוארה ביוגה סוטרות, אשר מתווה דרך ליוגי ומציגה השקפת חיים שלמה. היא כוללת 4 איברים חיצוניים המתארים תרגולים מנטליים, תרגול לאימון הגוף והנשימה, ו-4 פנימיים אשר מידת השפעתנו עליהם קטנה יותר, מתעוררים באופן ספונטני כאשר יש את התנאים המתאימים ומתארים רמות שונות של התכנסות פנימית ותחושת אחדות. יוגה שמונת האיברים היא מעגלית כך שכל איבר תומך בשני, ובכל רגע נתון על המזרן ומחוצה לו יש לנו האפשרות לתרגל את כולם. בעידן שלנו האיבר שהכי נגיש עבור רובנו תחילה הוא אסנה. דרך איבר זה אנחנו מחזקים את הגוף, מסירים את המכשולים, מטהרים את מערכת העצבים ומייצבים את המיינד, אך שם זה לא מסתיים. שם אנחנו יוצרים קרקע שיש בה את התנאים המתאימים לטפח רמות גבוהות יותר של ריכוז ושליטה מנטלית, ומכאן נסללת הדרך אל שאר האיברים. ששת סדרות האשטנגה יוגה נלמדות בצורה לינארית-הדרגתית, וככל שאנחנו מתקדמים במעלה הסדרות נדרשת מידה רבה של חוזק, גמישות, איזון, ענווה... אך ללא התייחסות אל שאר האיברים האסנות לא תשאנה פרי. בסדנה אנחנו נתרגל את הסדרות הראשונה והשנייה, אך נקדיש זמן גם לשיחה, פרניאמה וישיבה שקטה, בתקווה שמשם נגיע אל המחוזות הפנימיים. נצמד אל הכלים המוכרים של עקרונות האשטנגה יוגה המסורתיים ונחדד אותם - ויניאסה, טריסטנה, דרישטי, בנדות... הסדנה מומלצת למתרגלים עם ניסיון בשיטות אשטגה/ ויניאסה יוגה אך מתאימה גם למתרגלים מנוסים משיטות אחרות שסקרנים להתנסות בשיטה המופלאה הזו.
 

הסדנא תתארח ב חוות האנטילופות


erin 95

רותם מורדוך ושי רילסקי - sold out, יוגה אווירית sold out

שחרור הגוף, שחרור אחיזה, שחרור התודעה. תרגול באמון. לסמוך על הקרקע שיצרתי לעצמי, ולדעת שייצרתי לעצמי כעת אחיזה בטוחה, שמאפשרת לי לשחרר, להרפות ולעוף. בסדנה נכיר ונעמיק בתרגולים מעולם היוגה האווירית החל מרמה בינונית ועד מתקדמת. שם התרגילים שאובים יותר ויותר מעולם האקרובטיקה האווירית. יהיה לנו זמן רב לחקור כל אסאנה ולהעמיק בווריאציות מאתגרות. נשים דגש רב על המעברים בין האסאנות ליצירת רצפי תנועה. נחווה תרגולי מדיטציה בריחוף, עיסוי בערסל ותרגולים בזוגות. כמובן, אי אפשר בלי לשחק קצת. נחווה את השימוש בערסל מכל מיני עולמות, אימון הגוף מצד אחד, ושחרור המיינד מנגד. הסדנה מתאימה למתרגלים וותיקים ביוגה אווירית, עם וותק של חצי שנה-שנה לפחות בערסל ומרגישים בנוח בהתמצאות במרחב האווירי. רמת התרגול הינה מתקדמת.
 

הסדנא תתארח ב חוות האנטילופות