תפריט

מושב חצבה - בר במדבר


Timna

מושב חצבה - בר במדבר

אירוח באווירת המדבר
“בר במדבר" הוא מקום אירוח במושב חצבה המתאים למשפחות וזוגות. במתחם בקתות זוגיות, סוויטה זוגית וסוויטות משפחתיות.
היחידות הזוגיות
בבר במדבר סוויטה ובקתות עץ זוגיות מפוארות ומאובזרות לחוויה רומנטית מושלמת. היחידות עוצבו ותוכננו באופן מיוחד עבור זוגות בבניה עצמית עם המון השקעה ומחשבה.
היחידות בנויות בסגנון "חלל אחד" בו יש מיטה זוגית רחבת ידיים, ג'קוזי עגול גדול בסמוך למיטה, פינת ישיבה, מטבחון ומקלחת, וכמובן טלויזיה בלווין ו-DVD. הסוויטה הזוגית מתאימה גם למשפחות, וכוללת ספה הנפתחת למיטה לילדים.
הסוויטות המשפחתיות
בסוויטות חדר שינה מרווח, סלון, פינת ישיבה, ג'קוזי במקלחת, מטבחון, טלוויזיה עם חיבור ללווין ו-DVD. לכל אחת מהסוויטות יש יציאה לגינה פרטית עם מנגל ופינת ישיבה.
המטבח
ליד הצימרים נמצא מטבח השירות העצמי המשותף לכל האורחים, וכולל את כל מה שתצטרכו להכנת ארוחות מפנקות. לרשותכם מקרר, תנור, מיקרוגל, טוסטר אובן, כיריים, כלי בישול וכלי הגשה.
בחצר ובסביבת הצימר
אצלנו בחצר תזכו להנות מאירוח כפרי- מושבניקי, לראות ולהבין את שלבי המיון והמשלוח ליצוא של פלפל מהערבה. באזור הערבה תמצאו אטרקציות רבות לזוגות ומשפחות.
בנוסף במקום פעילה מסעדת "בר במדבר" בהזמנה מראש.

erin 95
הזמנה

אובי ליפשיץ, ויניאסה יוגה - דרך 5 השערים

הכרה ואימון התודעה באמצעות הגוף: תרגול דינאמי המבוסס על תאום בין תנועה לנשימה (״ויניאסה״) המשלב עצירות ממושכות בתנוחות בהן מכוונים את הגוף לדיוק ועידון המנח (״אסנה״) תוך שימת דגש על איכויות הפעולה המגוונות של הגוף והתודעה. שני אופני התירגול השזורים זה בזהבמהלך אימון אחד מבוססים על חמישה עקרונות (״5 השערים״)של בניית רצפים : חלקם אנטומיים חלקם מנטאליים וחלקם אסתטיים. המפגשים יכללו הסברים תיאורטיים ומעשיים של חמשת העקרונות המהווים בסיס לחשיבה חופשית בבניית אימון. במפגשי הערב נתרגל ״ישיבה״ (מדיטציה) מונחית לפי תובנות ה״מיינדפולנס״ מיועד למתרגלים מכל השיטות ומכל הרמות ויותאם לקבוצה שתתהווה במהלך הסדנה במפגש הערב נשב למדיטציה לפי עקרונות ה״מיינדפולנס״ ״תרגול שיטתי חופשי משיטה ״: כל שיטה מוגבלת לתודעתו של מי שיסד אותה ולכן יכולה לשמש בסיס טוב ללמידה ויצירת ביטחון אך חייבת לאפשר למתרגל ״להניח״ לה ולצאת לדרכו באופן חופשי ומלומד.
 

הסדנא תתארח ב מושב חצבה - שבילים במדבר , מושב חצבה - בר במדבר , מושב חצבה - גן עדן בערבה , מושב חצבה - אורחת גמלים


erin 95
הזמנה

סיגל רן ותמי אריאלי, יוגה נשית- שערי הנשיות - שורש נשי, איזון רגשי, מיניות בריאה.

שערי הנשיות – שורש נשי, איזון רגשי, מיניות בריאה.
היוגה הנשית פרי פיתוחה של מירה ארצי פדן עונה על הצורך לדייק את היוגה הקלאסית, שהגיעה מעולם גברי, לגופה של אישה.
השיטה משלבת ידע עתיק מעולם היוגה עם ידע עדכני ומדעי המותאם במדויק לבריאות האישה. חשיבות עקרונות השיטה כצורך הכרחי לכל אישה ובמיוחד לנשים המתרגלות יוגה מתבהרת בהקבלה לרפואה המגדרית המתפתחת בשנים האחרונות. יוגה נשית מלמדת מניעת נזקים לגוף הנשי המתרגל עקרונות גבריים.
שורש השיטה בהבנה של מערכות התמיכה וההנחייה הפנימיות של האישה תוך התייחסות למבנה הפיזי הנשי, המבנה הרגשי וכן המבנה המנטלי.
התרגול הנשי מאפשר דיוק לכל תקופת חיים. הבנה של העולם הנשי כבר מגיל נערות, מענה מדויק לנשים סביב טיפולי פוריות, נשים בהריון, גיל המעבר אל החכמה העתיקה וכמובן דיוק לגיל הזהב.
יוגה נשית עובדת על חיזוק, גמישות ויציבות השרירים והשלד, תרגילי איזון ושיווי משקל וכן תרגילי כוח וסיבולת. כל אלה מונחים מתוך הסרעפת התחתונה – שרירי קרקעית האגן, דרך שרירי הליבה ובפיקוחה של סרעפת הנשימה.

התרגול תומך ומסייע בשיקום פתולוגיות נשיות כמו אנדומטריוזיס, וסטיבוליטיס, וגיניזמוס, פיברומיאלגיה ועוד וכן בהתמודדיות עם תסמינים אופייניים לנשים כמו תסמונת קדם וויסתית, מגרנות, גלי חום וכו'.

we can't heal what we can't feel (ג'ון בראדשו)

ההקשבה פנימה מאפשרת הכרה הבנה והכלה של עולמה הרגשי של האישה. טלטלות רגשיות מתעדנות נוכח מרכז נשי ברור ויציב.
בזמן הזה, כאשר העולם הרגשי מאוזן מוצאת האישה את עוצמת מיניותה. פחד בושה או אשמה, תכונות של צ'אקרות הבסיס, נעלמות וחוויית המיניות כאנרגיית החיים הבסיסית המניעה אותנו, זורחת.
בסדנה נחקור את שערי הנשיות דרך תרגול פיזי עמוק, נתחבר אל שורשי הנשיות, נקשיב לעולמנו הרגשי, נלמד את חשיבות צ'אקרות הבסיס לבריאות נשית, תבונת האברים הפנימיים ומיניות נשית כעוצמה אישית.
נלמד להיטיב את את איכות חיינו מהיסודות ועד ניסים ונפלאות.

הסדנה מתאימה לכל אישה בכל גיל ושלב בחייה. מיועדת למתרגלות יוגה חדשות וותיקות וכמובן למורות ליוגה מכל זרם ושיטה.
 

הסדנא תתארח ב מושב חצבה - שבילים במדבר , מושב חצבה - בר במדבר , מושב חצבה - גן עדן בערבה , מושב חצבה - דרך הערבה , מושב חצבה - אורחת גמלים


erin 95
הזמנה

ליאת משולם ויורם עידן, אשטנגה יוגה בראי הגוף האנרגטי - הרובד העמוק של התרגול

רובנו מכירים את סגנון האשטנגה יוגה כפי שהוא נלמד היום כרצף קבוע ודינמי של תנוחות ומעברים מאתגרים. אשטנגה יוגה התבססה היטב בעולם המערבי וזוכה לפופולריות רבה בקרב צעירים ואנשים בעלי כושר גופני גבוה, בעיקר בשל האופי ה״אירובי״ שלה. אך בהסתכלות מעמיקה יותר על אשטנגה והמקורות, מה יש בה מעבר? מה נשכח מאז ועד היום? ומה בין רצף תנוחות שיתכן שהושפעו בכלל מהתעמלות מודרנית לבין יוגה?
בסדנה נחקור יחד את הרובד המעודן האנרגטי (הפרנאי) של האשטנגה, נעבוד עם בנדהות (נעילות אנרגטיות), כיוונים אנרגטיים, פרניאמה, ונתכנס פנימה אל תוך היוגה דרך תרגול הסדרה הראשונה והשנייה של האשטנגה.
הסדנה מתאימה לאנשים בכל רמות התרגול! היא נהדרת למתרגלים ממשיכים ומנוסים אך תעניק בסיס מצוין למי שחדש בעולם האשטנגה יוגה, נעבוד עם כל אחד בהתאם לניסיון ולמקום שלו בתרגול

אנחנו מנחים יחד סדנאות סופ"ש במקומות שונים בארץ.
בסדנאות שלנו אנחנו מלמדים אשטנגה-ויניאסה יוגה ואת הפילוסופיה העומדת מאחוריה, ומנסים להנגיש אותה לאנשים שונים תוך שמירה וכבוד למסורת. בסדנאות שלנו משתלבים הן תלמידים מתקדמים והן תלמידים מתחילים, אנחנו מאפשרים תמיכה לכל תלמיד בהתאם לרמה ולניסיון שלו.
 

הסדנא תתארח ב מושב חצבה - שבילים במדבר , מושב חצבה - בר במדבר , מושב חצבה - גן עדן בערבה , מושב חצבה - אורחת גמלים


erin 95
הזמנה

סוואמיג'י ג'וטירמאיה (הודו), תכנית השמחה

לחוות גלים של שמחה כמו שאף פעם עוד לא חווית
כל הפעולות שאנחנו נוקטים בחיים נועדו להביא לנו שמחה. לרוע המזל, לא תמיד אנחנו מצליחים לקבל את מבוקשנו...תכנית השמחה תקח אותך לנקודה בה ללא מאמץ תתחבר למקור בלתי נדלה של אושר – אתה.
המפתח לשמחה נמצא תחת אפך גלה את הסוד שבנשימה
שאל כל אחד מהמורים ב Art of Living איך משיגים חיוך תמידי ותקבל את הידע הפשוט ביותר ועם זאת העמוק ביותר: על ידי שימוש בנשימה. האם זה אכן כל כך פשוט?
האם שמת לב לכך שהנשימה משתנה עם השינוי ברגשות? כשאתה כועס, מה קצב הנשימה שלך? סדרות של נשימות רדודות וקצרות. מה קורה כשאתה שלו ונינוח? אתה לוקח נשימות ארוכות ועמוקות. המסקנה המתבקשת היא שהנשימה משפיעה על איך שאנחנו מרגישים. אבל האם גם רגשות שליליים ניתנים לשינוי תוך שימוש בנשימה? בוודאי.
השיבו את הקצב הטבעי של השמחה לחייכם באמצעות סודרשן קריה –
ידע עתיק ביישום עכשווי.
רוב הרעלים בגוף משתחררים בנשימה. אחרי שתשחרר כמות ניכרת של רגשות ומתח גופני, כל התפיסה שלך על החיים יכולה להשתנות.
אני רוצה לדעת יותר
לב לבה של תכנית השמחה של Art of Living הנה טכניקת נשימה יחודית ועמוקה - הסודרשן קריה. כלי מעשי המשיב את הגוף, המינד והנפש חזרה אל הקצב הטבעי של ההוויה. הסודרשן קריה שינתה באופן חיובי את חייהם של מיליונים רבים. היחודיות שבה נובעת לא רק מעצם הביצוע שלה, אלא מדמותו של שרי שרי ראווי שנקר שיצא עם טכניקה זו לאחר תקופת שתיקה של עשרה ימים. יחד עם הסודרשן קריה, טכניקות נשימה נוספות, יוגה ומדיטציה המועברים במפגשים אינטראקטיביים בתכנית השמחה, זה כל מה שאתה צריך כדי לחוות שמחה כמו שמעולם לא חווית קודם.
קח סיכון!
בוא לחוות את תכנית השמחה
מבלי לטבול במים, האם תדע באמת איך זה מרגיש לשחות? המורים המורשים שלנו ינחו אותך בנעימות במהלך חווית תכנית השמחה, ויעזרו לך בכל שלב בדרך.
במהלך השעות של תכנית השמחה, אתה סופג לתוכך ללא מאמץ את כל מה שהתכנית מציעה לך (הטכניקות, התהליכים, הכלים המעשיים). אתה חוזר הביתה רגוע, נינוח, בריא יותר, בעל יותר ידע, אדם שמח בעל כלים קלים לשימוש לשימור כל היתרונות שרכשת לחיים.
אין דרישות מוקדמות להשתתפות בקורס.
 

הסדנא תתארח ב מושב חצבה - שבילים במדבר , מושב חצבה - לוריא בצל התמר , מושב חצבה - בר במדבר , מושב חצבה - החאן צימרים בערבה , מושב חצבה - גן עדן בערבה , מושב חצבה - דרך הערבה , מושב חצבה - אורחת גמלים


erin 95
הזמנה

ניר רז, אשטאנגה ותרגול אישי (מייסור)

איך תרגול יום יום הופך את היום יום לתרגול.

כאשר אנחנו מקדישים חצי שעה או שעה בתחילת היום לתרגול תנוחות היוגה תוך הקשבה לעצמנו והתבוננות עמוקה בפעולות שאנו עושים, אנו מניעים את השרירים, מזרימים את הדם ומכוונים את אנרגיית הגוף כך, שהגוף מוכן לתחילת העבודה. כמו כן אנו מכוונים את המוח שלנו למצב של הקשבה והתבוננות שמלווה אותנו בהמשך היום בכל מעשינו. אנחנו מרוכזים יותר ממוקדים יותר וקשובים יותר לעצמנו ולסביבתנו . או במילים אחרות אנחנו הופכים את היום יום שלנו לתרגול יוגה מתמשך.

בסדנה נלמד לבנות לעצמנו תרגול יוגה בסיסי שיאפר לנו לפגוש את אנרגיית החיים הפנימית של הגוף (פראנה) והעקרונות הבסיסיים של השימוש הנכון ויעיל בה, תוך תרגול של תנוחות, נשימה ותנועה (אסאנה, פראנאימה וויניאסה) על פי טכניקת "אשטנגה ויניאסה יוגה". נלמד להפוך את התרגול לתהליך של התבוננות וחקירה ולא רק תנועה ונשימה. והכי חשוב נלמד איך להפוך את התרגול היומיומי למשהו שאפשר לעשותו בפועל ולא רק לדבר עליו, ואיך להכניס אותו לתוך סדר היום שלנו, עמוס ככול שיהיה.

הסדנה מתאימה למתרגלים חדשים וותיקים המעוניינים להעמיק את היכרותם עם התרגול ואת יכולותיהם לתרגל לבד בבית בצורה יעילה נכונה ומאוזנת.
 

הסדנא תתארח ב מושב חצבה - שבילים במדבר , מושב חצבה - בר במדבר , מושב חצבה - גן עדן בערבה , מושב חצבה - אורחת גמלים