תפריט

עין יהב - אצל תקווה


Timna

עין יהב - אצל תקווה

"אצל תקווה בגינה" הוא בית אירוח פסטורלי ומשפחתי במושב עין יהב. במקום תוכלו למצוא 6 יחידות אירוח לזוגות ולמשפחות באווירה חמה, ירוקה ושקטה. כל יחידה מאובזרת ומרווחת עם חדרי שינה נעימים ונקיים, טלוויזיה בחיבור ל-YES, מכשיר DVD, פינת ישיבה מסודרת, חדר אמבטיה, מטבחון מאובזר להכנת ארוחה קלה ומרפסת עם פינת ישיבה ואווירה שלווה. בכל יחידה יחכו לכם פינוקים: סלסלת עוגיות ובקבוק יין.
היחידות יושבות בתוך מדשאה גדולה ומטופחת עם פינות ישיבה וערסלים מפנקים, מגרש כדורסל קטן, מתקנים ופינת יצירה עבור הילדים, ופינת מנגל העומדת לרשותכם.
בישוב תוכלו ליהנות מכניסה חופשית לבריכת השחייה בעונת הרחצה, בית כנסת ומינימרקט.
בסביבה תוכלו ליהנות משפע אטרקציות כגון - טיולי אופניים, טיולי ג'יפים, מסלולי טיול, רכיבה על סוסים, גן שעשועים ועוד.

erin 95
הזמנה

דוריה נווה, יוגה במים

הסדנה של דוריה כבר מלאה. לסדנאות אחרות במים ביוגה ערבה: שני הברי וראם הראובני במושב צופר. לסדנאות נוספות בעין יהב: טל רדנאי ומעיין אלטבת- יוגה נשית, רומן סימון- אשטאנגה יוגה, ענת כוכבי- ויג'ננה יוגה וויויאן לנדסברג וסיגל ביבר- Yoga for Every Body
הגעתי לעבודה במים בהמשך לחקירה אישית בתחום התנועה האותנטית כרקדנית מורה ומטפלת. עניין אותי לגעת במרכיב הפנימי של התנועה, כלומר במקורות ההנעה או עצירת התנועה הפנימיים והאוטונומיים בגוף, ובמרחב ההנעה שבין הגוף והנפש והתנועה הבינאישית. האימון והטיפול במים חשפו בפני את האפשרות להתבונן בתנועת הגוף בקשר לאיכות המימית החבויה בו, והעושר התנועתי הטמון באיכות זו. גיליתי דרך מופלאה לחוות באופן מוחשי את הדקויות והמורכבות של התנועה עד רמת הנוזלים בגוף (עליו מתבססת שיטת הטיפול הקרניוסקראלית) ע"י תכונות השיקוף וההגברה של המים. וכן מצאתי שניתן להשתמש בכלים שרכשתי במים גם באימון על היבשה. לפי פטאנג'לי, עצמאות היא חזרתם של מצבי החומר למקורם, נטולי מטרה עבור העצמיות, או ביסוס כוח תודעת-העל בצורתה שלה. המפגש של הגוף במים הוא הזדמנות עמוקה להתקרב לתחושת עצמאות זו או חזרה למקום ההיולי והקמאי שלנו, ולחוות באופן הכי אינטימי את העצמיות השלמה שלנו כשהיא עטופה ומוכלת במים. ההתנגדות המכילה הזו של המים עשויה להניע תהליכי שינוי והתקרבות לפוטנציאל הגלום בנו, והגוף נעשה גמיש חזק ונושם בקלות יחסיתההתעמקות בסדרות אלה הינה חיונית למתרגל המבקש לפתח חוזק, יציבות עצבית, יכולת הבחנה וכוח התמדה כיסוד לתרגול נכון ובטוח של תנוחות היוגה.
 

הסדנא תתארח ב מושב עין יהב - מטמון בערבה , מושב עין יהב - חולות מדבר , מושב עין יהב - בין עצי התמר , מושב עין יהב - בקתה בערבה , עין יהב - אתנחתא במדבר , עין יהב - אצל תקווה


erin 95
הזמנה

ענת כוכבי רון, עיקרון הנשימה

עיקרון הנשימה באימון

ההיתבוננות בנשימה היא דרך להפוך אימון גופני ליוגה.
"לעתים הנשימה נינוחה ויציבה, לעיתים עמוקה וארוכה.
לעתים הנשיפה ארוכה מן השאיפה, לעתים קצרה והחלטית.
לעתים ברקע בלבד, לעתים נותנת את הטון ומניעה. הנשימה תמיד נוכחת.
(אורית סן גופטה)

הסדנה מיועדת לכל התלמידים מכל השיטות ובכל הרמות, המעוניינים להעמיק את ההבנה בנוגע לנשימה. והקשר ההדוק בין נשימה, תנועה ויציבה נכונה.
 

הסדנא תתארח ב מושב עין יהב - מטמון בערבה , מושב עין יהב - חולות מדבר , מושב עין יהב - בין עצי התמר , מושב עין יהב - בקתה בערבה , עין יהב - אתנחתא במדבר , עין יהב - אצל תקווה


erin 95
הזמנה

טל רדנאי ומעיין אלטבת, יוגה נשית ותנועה

בריאות האישה בדרך היוגה

שיטת תרגול וטיפול שפותחה ע"י מירה ארצי פדן, המבוססת על היוגה המסורתית בהתאמה לגוף האישה בכל שלבי המחזוריות ומעגלי החיים. התרגול מתמקד בבריאות האישה בהתייחס לשינויים הורמונליים, רגשיים וגופניים שאנחנו עוברות, דרך מיקוד מדויק בעבודת שרירי הליבה בדגש על שרירי קרקעית האגן.
מבחינה פיסית אנו משלבות תנועה, נשימה, ריכוז ועבודת עומק של רצפת אגן. השרירים הללו מהווים את העוגן הפנימי המייצב אותנו בחיים, ובעלי השפעה מכרעת על איכות ושמחת החיים שלנו. תרגול יוגה נשית מחזק כל אחת במקום שהיא נמצאת בו, פותח את המקומות החסומים, מחדש את זרימת האנרגיה, מחזק את מערכת החיסון, מרגיע ומעודד בעדינות את ההתכוונות פנימה.
מבחינה רגשית כל אחת מאיתנו מתקרבת יותר לעצמה, מחזקת עוגנים פנימיים בתוכה. פוגשת את פנימיותה ואת החלקים היצריים והיצירתיים שבה. מתפתחת, צומחת ומוצאת את עצמה בתוכה.
לאט לאט במדידות ובמתינות נבנית בתוך כל אחת מאיתנו התחושה של המסוגלוּת.
חשוב גם לדעת שהיוגה הנשית אמנם עוסקת בתכנים עמוקים ופנימיים ויחד עם זאת יכולים להיות בה אתגרים פיזיים משמעותיים, אשר בונים חוסן לחיים.
משפט שהולך איתי שנים רבות – 'הדבר הכי קבוע בחיים הוא השינוי' (מירה ארצי פדן) אני מוצאת כי בניית החוסן הפנימי בגוף, ע"י עבודה נכונה עם שרירי הליבה בדגש על קרקעית האגן מאפשרת את היכולת להתמודד בצורה טובה עם כל שינוי המגיע בחיים והאתגרים היומיומיים.
"בכל רגע נתון קיים קשר בין גוף האישה, מצבה החברתי, מיקומה במעגל החיים ובריאותה."
גופה של אישה - תבונתה של אישה/ ד"ר כריסטיאן נורת'רופ

מתרגלות יוגה נשית תורמות לבריאותן בכל מישורי החיים.

הסדנה מתאימה לכל אישה, בכל גיל ובכל מצב גופני
התרגולים מאתגרים ומאפשרים לכל אחת למצוא את מקומה המדויק לה

סדנת היוגה הנשית, תלווה במוזיקה ותנועה מודעת.
לסדנה יבחר פוקוס מיוחד אשר נחוש אותו בגוף ע"י תרגול יוגה נשית, ננוע ונרגיש את עומק התנועה ע"י מוזיקה המותאמת במיוחד לפוקוס הנבחר.
המוזיקה בתנועה מאפשרת לנו לחוות בצורה יותר נוגעת, את הקשר בין הגוף והנפש, את החיבור העמוק לרגש ולתחושות שצפים. המוזיקה מאפשרת לנו למצוא איכויות של גמישות, זרימה, עוצמה, שקט, קצב, יציבה, קרקוע, צמיחה, מעגליות, אסרטיביות, נחישות, ועוד.
השיעור מתאים לכל אישה בכל שלב וללא צורך בניסיון קודם.

"כשאני פוגשת את המזרון ואת השקט שלי שם אני מתחילה להטען מחדש." / מתרגלת יוגה נשית משתפת

 

הסדנא תתארח ב מושב עין יהב - מטמון בערבה , מושב עין יהב - חולות מדבר , מושב עין יהב - בין עצי התמר , מושב עין יהב - בקתה בערבה , עין יהב - אתנחתא במדבר , עין יהב - אצל תקווה


erin 95
הזמנה

ויויאן לנדסברג וסיגל ביבר, Yoga for every Body

יוגה היא פילוסופיה המעניקה מענה לאדם המחפש התפתחות וצמיחה בחייו. בסדנא נחקור באמצעות הטכניקות השונות שמציעה היוגה – אסנה (תנוחות) פראנאימה (תרגול וויסות כוח החיים על ידי הנשימה) וסאמיאימה (תרגול התבוננות מעמיקה ומדיטציה) את הדרכים לחיות חיים מלאים ופחותי סבל.

אנו מאמינות שכל אחד יכול לתרגל יוגה- בכל מצב ובכל גיל. לא צריך להיות לוליין או אקרובט כדי ליהנות מהנועם שמגלה לנו תרגול היוגה. ולכן הסדנא שלנו מיועדת לכל- למתרגלים מתחילים שרוצים להעמיק , למתרגלים ותיקים שמבינים שיש בתרגול הרבה מעבר לאסנה (לתנוחה) ומעונינים לטעום מאוקיאנוס השפע שהתרגול מציע. למתאמנים פצועים שהגוף הציב להם אתגר חדש ופתח צוהר לתרגול קשוב ומותאם יותר

נכין את הגוף בעזרת תרגול רך ועדין, נתוודע אל הנשימה ונתיידד עימה כבסיס למערכת היחסים עם עצמנו, ונשב למדיטציות שונות- כינוס חושים וכניסה לריכוז עמוק , מיינדפולנס ומדיטציה אנליטית לחקירה פנימית של הדפוסים שלנו-הידע המעצב את פעולותינו . נלמד יחד פרקים מן הפילוסופיה היוגית היושבת בשורשי התרגול, שיאירו לנו את הדרך לחקירה פנימית

הסדנא סדנאת עומק, ומיועדת לכל מי שמעוניין להתקרב אל עצמו ולחבור אל הנועם שבאינטימיות עם עצמי. השיעורים יכללו תרגול פיזי עדין ורך, תרגול נשימה, וישיבת התבוננות וחקירה.

הסדנא מתאימה לכל מי שרוצה לתרגל יוגה בכל הרבדים- מתחילים וממשיכים, לסובלים מפציעות, מורים הרוצים להעמיק את הידע בתאורתי פילוסופי שבבסיס התרגול, מטפלים הרוצים לחקור את התפיסה ההוליסטי הרואה את האדם השלם – גוף, אנרגיה, נפש, תבונה ורוח.
 

הסדנא תתארח ב מושב עין יהב - מטמון בערבה , מושב עין יהב - חולות מדבר , מושב עין יהב - בין עצי התמר , מושב עין יהב - בקתה בערבה , עין יהב - אתנחתא במדבר , עין יהב - אצל תקווה