תפריט

קיבוץ קטורה - לינה כפרית בקטורה


Timna

קיבוץ קטורה - לינה כפרית בקטורה

קיבוץ קטורה מציע אירוח כפרי באווירה פסטורלית ומדברית, לקבוצות, משפחות וזוגות, מהארץ ומחוצה לה. בכפר האירוח הקיבוצי "קרן קולות" ישנם 44 חדרי אירוח מרווחים ונעימים, ובהם חדרי זוגות, חדרי משפחה, סוויטות ודירות אירוח גדולות. החדרים מעוצבים ומרוהטים לנוחיות האורחים. בכל החדרים מטבחון מאובזר עם ערכת קפה, חלב, עוגיות ופירות העונה, חדר שינה עם מיטה זוגית נוחה, טלוויזיה בכבלים, חדר רחצה נעים ומרווח. היציאה לחצר כפר הנופש חושפת מדשאות רחבות ופינות ישיבה נעימות ומוצלות. עוד בקטורה – פארק לאנרגיה סולרית ובו מתקנים שונים ליצירת אנרגיה מהשמש.

erin 95

ענת צחור , קשב מדברי

המדבר לוחש לנו ומאפשר מסע פנימי של קשב חדש. המדבר קורא לנו בפשטות שלו, בראשוניות שלו ובקצב שלו, הוא דורש מאיתנו להיות אחד אתו. כמו המדבר כך גם הדהרמה, היא קוראת לנו להיות רגישים, קשובים, חדים ומדויקים יותר. תרגול של יוגה המבוסס על שיטת האיינגר, בשילוב תרגולי נשימה ומודעות לנשימה ותרגולים אנרגטיים מעולם ההאטה יוגה ביחד עם תרגול מדיטציה בודהיסטית מפתחים רגישות ותבונה, זוהי יוגה דהרמה - דרך היוגה. אנו נשהה ונזרום בתנוחות יוגה ונלמד להתייחס אל התרגול כחוויה אינטימית ומעצימה. נתרגל תרגולי נשימה, מדיטציה ותרגולים המניעים אנרגיה ואת כוחות החיים בגוף. נלמד את עקרונות הקשב (מיינדפולנס - סאטי) הן בתרגול היוגה והן בתרגול המדיטציה. נפתח דיוק, קשב, ריכוז וראיה צלולה (ויפאסאנה). נתנהל במשך שלושה ימים מתוך אחדות הגוף והרוח.

נא להביא: מזרן יוגה (חובה) כרית ישיבה או שמיכה (רצוי) חגורות או רצועה (רצוי) בלוק מעץ (אפשרי) בולסטר (אפשרי) שמיכה או שתיים ( רצוי)

הסדנה מתאימה למתרגלי יוגה התרגלים לפחות שנה. אין צורך ברקע וניסיון בתרגול מדיטציה..
 

הסדנא תתארח ב קיבוץ לוטן - אירוח כפרי בלוטן , קיבוץ קטורה - לינה כפרית בקטורה


erin 95

מיכל ירקוני ורייצ'ל קרנצמן - sold out, ראיית השלם כעקרון מנחה ביוגה תרפיה

על פי האנטומיה היוגית האדם מורכב מחמישה רבדים.. הגוף הפיזי, הגוף הפראני, הגוף המנטלי רגשי, גוף התבונה העמוקה וגוף העונג. הגרעין הפנימי הנו שלם וטהור. השכבות השונות מחלחלות זו לזו, הן פגיעה והן ריפוי אפשריים דרך כל אחת מהשכבות. לימוד חווייתי של האנטומיה ומערכות היחסים בין החלקים השונים כמו גם למידה של תנועה כחוויה כלל גופית מפתחת תחושה עמוקה של אחידות ושלימות . wholeness המשמעותית מאד לריפוי, וליכולת לעשות שולם עם השלם שאינו מושלם. הסדנה תכלול לימוד תאורטי חוויתי, תרגול תנוחות, פראנאימה, מדיטציה, תנועה חופשית ומגע.

הסדנה מתאימה למורים ולמתרגלים מכל הרמות. נא להביא מזרן אישי וכרית ישיבה.
הסדנה מתאימה לדוברי שפות זרות.
 

הסדנא תתארח ב קיבוץ לוטן - אירוח כפרי בלוטן , קיבוץ קטורה - לינה כפרית בקטורה


erin 95

גילי ומירי חרובי, אשטנגה רך

תרגול יוגי תמיד יהיה מותאם למתרגל האינדיבידואל- אחרת הוא אינו תרגול יוגי. מדוע ההגדרה הזו? כי מטרת היוגה , לפי היוגה-סוטרה- היא "קָאיְבַאלְיָה = לְבָדִיוּת" . פרשנות על המונח הזה והשפעתו ילוו אותנו לאורך סוף-השבוע של הסדנה. זהו מֶרְחָב יוֹגִי ייחודי, שהשהייה בו תלויה בפיתוח טכניקה יוגית של מצוינות אינדיבידואלית- שהיא נשוא ה-יוגה סוטרה כולה. בסדנה נתרגל יוגה מתקדמת, כזו שהולכת גם לאימון גופני מתקדם אבל גם מעבר לרדיפה האינסופית אחרי תנוחות/תנועות גופניות: גם בהבנה של התרגול הפיזי של האסאנה/וינייאסה, גם ביישום של תרגול של הפראנה-איאמה (הרחבת הנשימה), גם בלימוד של המסר היוגי כפי שמועבר בטקסט היוגי הראשי כפי שקבעה התרבות היוגית: יוגה סוטרה של פטנג'לי. התרגול יהיה דינמי, מהנה, מבוסס נשימה, מאלף ומעשיר. אתם, אוהבי יוגה בכל הרמות וכל הגישות מוזמנים באהבה. אתם, בני ה-50-60-70- אתם מתרגלי היוגה המתקדמים עבורנו....ומדוע שלא נתרגל תרגול משמעותי בגילאים הללו? השאיפה למצוינות קיימת בכל תודעה אנושית, המצוינות שלנו היא לפגוש כל אחת ואחד מכם במקום שהוא נמצא, ולאפשר. כלי התרגול שלנו יהיו הכלים של היוגה על-פי המייסד של היוגה, פטאנג'אלי: תרגול מעשי, המבוסס על לימוד וחקירה, והתוויית אסטרטגיית פעולה המתאימה לחיינו- כך שנוכל לשמר את רוח הסדנא עם מהלך חיינו.

נא להצטייד במזרן אישי, רצועה, קובייה..

הסדנה מתאימה לכולם!
 

הסדנא תתארח ב קיבוץ קטורה - לינה כפרית בקטורה


erin 95

יונתן קדם , יסודות היוגה

סדנת יסודות, למתחילים בתרגול היוגה או למנוסים המעוניינים להעמיק, ללמוד ולדייק בתנוחות. במפגש זה בלב המדבר נתבונן על ההרגלים שלנו. ננסה להשתמש בארגז כלים חדש ופשוט להבנת היוגה על גווניה הבסיסיים ביותר. הקווים שינחו אותנו במדבר בעלי רכות ונעימות, יציבות ובהירות רגישות ודמיון. אנו נתרגל בסגנון חופשי מהגדרה משום שהכול מתחיל ביסודות. בסדנאות: רוח וחומר הנחת תשתית ראשונה / ברכות השמש איך? מתי? ולמה? / יוגה מדיטציה ומנוחה איך? / תנוחות עמידה עצמה בהירות וסיבולת / ויניאסה זרימה בין רוח וחומר זו פעם ראשונה שאנו חוברים ביחד, במדבר מזמינים אתכם להרפתקה מיוחדת, לימוד, תרגול, נשימה והתבוננות.

נא להצטייד במזרן אישי, רצועה, קובייה

הסדנה מתאימה למתחילים!
 

הסדנא תתארח ב קיבוץ קטורה - לינה כפרית בקטורה