תפריט

קיבוץ קטורה - לינה כפרית בקטורה


Timna

קיבוץ קטורה - לינה כפרית בקטורה

קיבוץ קטורה מציע אירוח כפרי באווירה פסטורלית ומדברית, לקבוצות, משפחות וזוגות, מהארץ ומחוצה לה. בכפר האירוח הקיבוצי "קרן קולות" ישנם 44 חדרי אירוח מרווחים ונעימים, ובהם חדרי זוגות, חדרי משפחה, סוויטות ודירות אירוח גדולות. החדרים מעוצבים ומרוהטים לנוחיות האורחים. בכל החדרים מטבחון מאובזר עם ערכת קפה, חלב, עוגיות ופירות העונה, חדר שינה עם מיטה זוגית נוחה, טלוויזיה בכבלים, חדר רחצה נעים ומרווח. היציאה לחצר כפר הנופש חושפת מדשאות רחבות ופינות ישיבה נעימות ומוצלות. לובי "קרן קולות" מציע לאורחים גלישה חופשית לאינטרנט אלחוטי, בית קפה מבית קפה ג'ו, עוגות משובחות, עוגיות תוצרת בית, משקאות קלים, חטיפים, גלידות וארוחות קלות. כמו כן משמש הלובי כגלריה ובה צילומים, תכשיטים ומנורות אווירה, יצירותיהם של אמני הקיבוץ. אורחי כפר הנופש מוזמנים לסיור בקיבוץ, לבריכת השחייה (בעונה), למגרשי הספורט ומגרשי השעשועים לילדים. הארוחות מוגשות בחדר האוכל הקיבוצי. עוד בקטורה – פארק לאנרגיה סולרית ובו מתקנים שונים ליצירת אנרגיה מהשמש.

erin 95
הזמנה

מתי גודינר, ויניאסה פלואו

ביוגה ערבה אלמד השנה בעיקר ויניאסה פלואו (viniasa flow). הבסיס של הויניאסה לקוח מתוך תרגול האשטנגה יוגה הכל כך פופולארית. אני תלמידת אשטנגה מסורה אך בשנים האחרונות גיליתי שאפשר להיות יותר יצירתיים בתרגול ופחות להיצמד לסידרה המוכרת, מה שהפך את התרגול למעצים יותר ומרגש יותר עבורי. תרגול הויניאסה מתאים לכל הרמות של המתרגלים מכיוון שבמהלך התרגול יש אינסוף אדפטציות שאפשר לתרגל (וריציות שונות של אותה התנוחה) כך שכל אחד יוכל למצוא את עצמו. בסדנאות נתרגל ויניאסות שונות ומגוונות החל מויניאסה ל core stability ויניאסות לחיזוק הגב העליון, גמישות האגן וכדומה. הויניאסות מועברות גם בעברית וגם באנגלית (מותאמות גם למתרגלים שלא דוברים עברית). כמו כן, נלמד טכניקות עתיקות של ריכוז מתוך העולם המסורתי של הראג'ה יוגה כך שבסופו של דבר נקבל את האיחוד האולטמטיבי. mind body and soul נאמאסטה, מתי.
 

הסדנא תתארח ב קיבוץ לוטן - אירוח כפרי בלוטן , קיבוץ קטורה - לינה כפרית בקטורה


erin 95
הזמנה

דר. גלעד (גילי) ומירי חרובי, אשטנגה יוגה- ערבה של אהבה

תיאור הסדנא: נשמח לשתף אתכם ב- 34 שנים של זוגיות בחיים, בתרגול ובהוראת היוגה. אוהבי יוגה בכל הרמות וכל הגישות מוזמנים באהבה. התרגול יותאם למתרגל האינדיבידואל.

ואחרי כל המילים היפות, היוגה היא פשוט כלי משובח למצויינות אישית. מצויינות גופנית, נשימתית, תודעתית.
השאיפה למצויינות קיימת בכל תודעה אנושית, אבל מהלך החיים ה"רגיל" מקשה עלינו ועל התודעה שלנו, וכמו כל כלי משוכלל ומשובח יש ללמוד כיצד להפעיל אותו היטב ולהפיק ממנו את מירב המצויינות.
המצויינות שלנו היא לפגוש כל אחת ואחד מכם במקום שהוא נמצא, ולאפשר לו את המצויינות שלו.
”Why you rush ahead ?! You, go back!” (סרי קרישנה פטאבהי ג'ויס)
הסדנא שלנו ב"יוגה ערבה" תעסוק בישום של המצויינות הזו: טכניקות הגוף, הנשימה והתודעה לפי המסר המקורי של ה-"יוגה סוטרה", הטקסט הראשי של היוגה.
כלי התרגול שלנו יהיו הכלים של היוגה על-פי המייסד של היוגה, פטאנג'אלי: תרגול מעשי, המבוסס על לימוד וחקירה, והתוויית אסטרטגיית פעולה המתאימה לחיינו- כך שנוכל לשמר את רוח הסדנא הנפלאה בערבה עם מהלך חיינו שמעבר לסדנא. שיעורי הלימוד בסדנא יהיו מבוססים על 32 שנים של תרגול ולימוד "אשטנגה וינייאסה יוגה", האמא הגדולה של כל שיטות היוגה הדינאמיות ("וינייאסה"), יחד עם וריאציות מתרבויות אחרות (מצריים העתיקה), ויחד עם "יוגה דאנס"- המפתח להבנה האינטואיטיבית של האנטומיה האיזוטרית של היוגה. נתרגל ונלמד את הסדרה הראשונה והשנייה, נכיר את האשטנגה כפי שלימדו אותה לפני 35 שנה, כאשר תרגלו אותה רק עשרות בודדות של אנשים בכל העולם, ובישראל עוד לא היה בכלל.......

התרגול יהיה דינאמי, מהנה, מבוסס נשימה, מאלף ומעשיר. בכל מפגש נתרגל אסאנה+וינייאסה, פראנאיאמה, סאמיאמה, ונלמד ממקורות היוגה. בואו באהבה, בואו פשוט, יהיה פשוט כיף!...
“Why you hurry? You already here!” (סרי קרישנה פטאבהי ג'ויס).
 

הסדנא תתארח ב קיבוץ קטורה - לינה כפרית בקטורה


erin 95
הזמנה

ענת גולד ושיר סופר, יוגה וצלילים

כשיוגה וצליל נפגשים
קורים דברים נפלאים.
תרגול יוגה בשיטה הזורמת טרי-יוגה בשילוב קונצרט צלילים מרפאים.
זהו מפגש קסום וחיבור מדהים וטבעי.
חוויה יוצאת דופן תחושה של זרימה הרפיה וחופש אמיתי.

התרגול בסדנה הוא בסגנון טרי יוגה
טרי יוגה הינו תרגול בזרימה המורכב מרצפים שונים ופועל מתוך עקרונות של: מנוחה בתוך הפעולה, תנועות גליות בעמוד השדרה וצמצום התנועה. קיימות רמות שונות של תרגול (בסיס – רמה 7), המובנות על אותם עקרונות תרגול. שלושת הכלים בתרגול הם התנוחות (כולל המעברים ביניהן), הכוונת הנשימה(פרנאימה) והמודרות (תנועות של מחווה עם כפות הידיים והעיניים).
בכל רמה, הידע של כל סטודנט לגבי התנוחות והרצפים, כמו גם כוחו, גמישותו ויכולתו לשלוט בנשימתו – גדלים. כאשר אנו מתרגלים מתוך מודעות לכל האספקטים של התרגול (גוף, נשימה ותודעה), תנועת הגוף, הנשימה והמודרות באים כולם בהרמוניה, והזרימה מתרחשת באופן טבעי מבפנים. תרגול יוגה זורם כזה מאפשר לאנרגיה האוניברסאלית (פרנה) לזרום דרכנו ללא מאמץ, וכך אנו עוברים לרמות תודעה גבוהות יותר.

מקור הטרי יוגה:
מייסדת השיטה קלי ריי, יוגיני בעלת הכרה בינלאומית ומעיין השראה לאינספור מתרגלים בארץ ובעולם, קיבלה את רצפי התנוחות והמודרות דרך מדיטציות החל משנת 1980. ידיה החלו לנוע באופן ספונטני דרך מודרות שונות, ותוך כדי החלה לנשום ולנוע לתוך תנוחות יוגיות, מבלי שתרגלה זאת בעבר. מאז היא ייסדה שיטה הבנויה משלבים שונים, וכך הביאה את התרגול להיות נגיש לכולם.
כיום, טרי יוגה מלומדת ומתורגלת ביותר מ- 30 מדינות.
ניתן להיכנס לאתר הרשמי של טרי יוגה Triyoga.com
 

הסדנא תתארח ב קיבוץ קטורה - לינה כפרית בקטורה


erin 95
הזמנה

סטפנו בנדנדי (איטליה), איינגר יוגה

שלום לכל משתתפי יוגה ערבה, אני שמח ומתרגש להצטרף אליכם השנה.
ביוגה ערבה אעביר סדנה שתוקדש בעיקרה לתנוחות עמידה, במטרה להעמיק את ההבנה בקשר לפעולה הפנימית המדויקת הנחוצה לביצוע תנוחה שלמה ונכונה.
נשתמש בכלים, שיעניק לנו המדבר וסביבתנו, בכדי ליצור רצף של גילויים חדשים, שיעוררו בנו יצירתיות ותבונה.
הסדנה מתאימה לכולם!
מטרתי היא ללמד וללמוד מתוך כל מה שהמקום, האנשים והמפגש יצור בי. אני משתמש בכלים הבסיסיים של תרגול תנוחות ונשימה (פראנהיאמה) כפי שאיינגאר תרגל ולימד בחייו והיום מועברות ע"י תלמידיו ותלמידיהם.
כשאנו מתרגלים, נפנה את תשומת ליבנו לישורת הנכונה, לזמן הנכון ולסדרות של תנוחות.... אך הדרך בה כל זה יתרחש היא כמובן אישית מאוד. אני שמח להציג את דרכי האישית כחלק מהקסם הזה שנקרא יוגה ערבה.
המשתתפים בסדנא מתבקשים להביא עמם ציוד יוגה : מזרון, חגורה, 2 קוביות, שמיכה.
 

הסדנא תתארח ב קיבוץ לוטן - אירוח כפרי בלוטן , קיבוץ קטורה - לינה כפרית בקטורה