תפריט

קיבוץ נאות סמדר


Timna

קיבוץ נאות סמדר

הוא קיבוץ השוכן בדרום הר הנגב כ-70 ק"מ מצפון לאילת.
הקיבוץ הוקם ב-1989 מתוך כוונה ליצור קהילה לומדת שבה ייבחנו בפועל שאלות על מצבו של האדם בעולם דרך יחסים, עשייה והתבוננות. השאלה האם ניתן לפרוץ את המעגל הסגור בחייו של אדם סביב עצמו הנחתה את מקימי הקיבוץ מאז בואם לנאות סמדר במסע מרתק של מחקר והתבוננות, והיא נבחנת בחיי היום היום בקיבוץ מדי יום בחיים המשותפים ובעשייה המשותפת.
כיום חיים בנאות סמדר כתשעים חברים (בעלי משפחות ורווקים), כשבעים ילדים ובני נוער וכן מתנדבים בני כל הגילים מהארץ ומחו"ל, השוהים במקום לתקופות קצרות וארוכות ומוצאים בו פתח למבט רענן ועצמאי על חייהם.
ענפי המשק העיקריים הם חקלאות אורגנית, מרכז לעיבוד תוצרת חקלאית ובנייה, שהתייחסותה לצד האסתטי ולהיבטים האקולוגיים של בנייה מדברית ניכרת בכל המבנים. ענפים נוספים הם מסעדת דרכים על כביש מצפה רמון - אילת, תיירות, מוצרים אורגניים, מוצרי אומנות, מוצרים אדריכליים ומדרשה חינוכית.
זהו יישוב דינמי ותוסס,המאמין שחיי היום יום - הפעילות המשקית, העבודה החינוכית, המפגשים, המגע עם הסביבה - הם השדה ללימוד.

erin 95

מתן אשכר - sold out, יוגה סומטית sold out

sold out יוגה סומטית היא גישה ייחודית ללמידה חווייתית ולפיתוח עצמי. מקורה במסורת פועמת ובחכמה עתיקה של היוגה. דרך אימון יוגה ותנועה, מדיטציה ונשימות ניצור תנאים להקשבה ולמידה. נתרגל רצפים תנועתיים המתאימים לעונת הסתיו והמדבר, המאפשרים עצמה פנימית ולמידה עצמית. נתבונן ונלמד באופן חוויתי, על המערכת העצבית וחשיבותה בקשר לחץ-גוף-תפיסה-סביבה. נתוודע גם ל Vayus תרגול נשימה נפלא המציע מרחבי התבוננות והקשבה, וכן סגולות רבות המאפשרות למידה עמוקה וריפוי. נרגיש כיצד אימון זה תומך במרכז ובחיבור לאדמה, בארגון יציבה ותנוחה נינוחה, בתודעה בהירה. הסדנה מציעה כלים פשוטים לשכלול התנועה והאימון האישי, אותם ניתן ליישם בכל סוג של תרגול ובחיי היומיום. הסדנה מתאימה לכולם..
 

הסדנא תתארח ב קיבוץ נאות סמדר