תפריט

דודי מלכא - SOLD OUT


erin2 95

דודי מלכא - SOLD OUT

Shadow Yoga הינה אסכולת האתא יוגא אשר פותחה ע"י שאנדור רמטה ומבוססת על משנתם המעשית של הכתבים הטנטריים שעוסקים בהאתא יוגא, ועל כתביו של הנאט יוגי Gorakhnath. תרגילי ההכנה לפני התרגול, (הנקראים בסנסקריט תרגילים מרסנים/ מתקנים- Vyayama) מכינים את המתרגל למסע הארוך והמאתגר שלפניו, ומופיעים, כיום, בעיקר בהאתא יוגא הטיבטית. סדרות המבוא של ה-Shadow מבוססות על עבודת רגליים מאתגרת ומעגלית, תנוחות וכיווני תנועה ספירליים ופשוטים שמקורם בפעילות האנושית המגוונת, כפי שהיא באה לידי ביטוי באומנויות הלחימה, ביציבות הלוחמים הדינאמיות, במלאכות היום-יום, בריקוד ההודי, ובברכות השמש. ההתעמקות בתרגילי ההכנה ובסדרות המבוא, מתחילה לשחרר, באופן הדרגתי, את ההתניות, החסימות, החולשה, והנוקשות שמצטברות בגופנו עקב חיי השיגרה המודרניים. הגוף, שבעבר הסתגל לתנועה מוגבלת, ליציבה לקויה, להשתעבדות לדחפים, ולפחד, נחשף למהלך, שהינו האתא יוגי במהותו, אשר מביא לתחילתה של תנועה שקטה ורצופה של הנשימה ושל כוח החיים. מהלך זה מקנה חוזק, יציבות עצבית, יכולת הבחנה, שקט וכוח התמדה, שהינם מצבנו הטבעי, והיסוד הבסיסי והבלתי מתפשר לתרגול נכון ובטוח של האתא היוגא. דודי מלכא, לומד ומתרגל יוגא 23 שנים, בשמונה עשרה השנים האחרונות הוא לומד, מתרגל, ומלמד Shadow Yoga, עם תלמידיו המסורים, ובהדרכתם והשראתם של מוריו, שאנדור רמטה ואמה בלנייבס. הוא הוסמך ללמד אסכולה זו, על ידי שאנדור, בקורס מורים שעבר באירופה לפני שבע עשרה שנים. חי עם בת זוגו, אילת, ושלושת ילדיו בגליל התחתון.

erin 95
הזמנה

דודי מלכא - SOLD OUT, שאדו יוגה- SOLD OUT

הסדנה מלאה! לסדנאות שאדו נוספות ביוגה ערבה אנא עברו ל: יעל אלחנן והסדנה של ראם ראובני ושני הברי.
הסדנה והתרגול יתמקדו בלימוד מעשי והדגשים עיוניים של העקרונות הקיימים בבסיס תרגול ה- ,Shadow Yoga הבאים לידי ביטוי בתנועתיות פשוטה, מגוונת, ומאתגרת, עליה מתבססות שלוש סדרות המבוא. תנועתיות זו מחזקת את מפרקי הרגליים, משחררת את הנוקשות מהברכיים, מהקרסוליים וממפרקי הירך, ומחזקת את העצמות והדם. כמו כן נתמקד באסאנות (תנוחות), אשר דרכן אפשר לחוות את מהות התרגול היוגי כהכנה ל- Pranayama. מהות זו, אין לה דבר עם טווח תנועה, גמישות, או ביצועיות. במהלך הסדנה נרבה להשתמש בנעילה האמצעית- Uddiyana Bandha, ובכוח האצור בבטן התחתונה, ולכן הסדנה אינה מיועדת למתרגלים מתחילים, נשים במחזור החודשי או בהריון. לפרטים נוספים על אסכולת ה- Shadow, ניתן לקרוא באתר: www.shadowyoga.com
 

הסדנא תתארח ב מושב צופר - חאן דרכי הבשמים


Timna

מושב צופר - חאן דרכי הבשמים

חאן דרך הבשמים הינו אתר מיוחד הממוקם מאחורי מושב צופר. המקום הוקם על ידי דבי רבינס, בת האזור ופועל כאתר תיירות משנת 2000. האתר התחיל את דרכו כמוקד לחוגי רכיבה על חמורים ופעילויות שטח. במשך השנים התפתח וגדל והפך למוקד לאוהבי טבע וטיולים ולמחפשים חוויה מדברית רגועה בסגנון שונה. החאן נמצא ממערב למושב צופר, במרחק כשני ק"מ מכביש הערבה וממוקם כשני ק"מ מצפון לאתר העתיק מואה, שהיוותה חאן דרכים על דרך הבשמים העתיקה, בשנת 2005 הוכרה דרך הבשמים כאתר היסטורי עולמי ע"י ארגון UNESCO. החאן נמצא באזור מדברי יפהפה המשקיף על הרי אדום ממזרח ונוף מדברי מהמם ממערב ומומלץ לטיולי ג'יפים ולטיולים רגליים. כיום החאן מציע מגוון פעילויות מדבריות ואירוח בסגנון מדברי ייחודי. את החאן מנהל צוות נעים וצעיר תוך הקפדה על הכנסת אורחים כמיטב המסורת המדברית.