תפריט

נגה וייס-הריינטו (אינדונזיה)


erin2 95

נגה וייס-הריינטו (אינדונזיה)

מזה כ-20 שנה היוגה עוזרת לנגה להתמודד עם העליות והמורדות שבחיים. בעזרת היוגה נגה מצליחה למצוא ריפוי ונוחות בגוף, אתגר ועניין בנשימה ומחקר מעמיק במחשבות.
היא למדה לגלות שהנוף המרהיב ביותר הוא זה הנשקף כשאדם מסתכל על מחשבותיו.
החופש הגדול ביותר הוא באפשרות הבחירה לאילו מחשבות להקשיב ואיזה פעולות לנקוט בהתאם לבחירות אלו.

בשנות לימודיה הראשונות נגה גילתה עניין בעיקר בשיטת איינגר בישראל, הודו ואוסטרליה. היא למדה והשקיעה רבות בהבנת מערכות הגוף במנחי היוגה השונים ואת האופן בו האסאנות מבוצעות אצל מתרגלים עם מגבלות שונות.
בשנת 2009, לאחר שעברה עם משפחתה לחיות באי באלי שבאינדונזיה, היא הרחיבה את אופקיה בעולם היוגה, הן באימון מהיר ומאתגר כמו ויניאסה ואשטנגה והן באימון עמוק ואיטי כמו ין (yin).
כיום היא משלבת בין שיטות אלו ומציעה מגוון רחב של שיעורים מתוך אמונה שכל אדם יכול למצוא את היוגה שלו ולפתח תרגול עצמי בעזרת הכוונה מדוייקת ומושכלת.

נגה מגיעה אלינו מבאלי לשבועיים בלבד, בין 26.10.2016 - 6.11.2016 ותלמד מספר סדנאות ברחבי הארץ וכן סוף שבוע שלם בפסטיבל יוגה ערבה, בסוף השבוע הראשון של נובמבר.
פרטים נוספים באתר: www.noga-yoga.com
ובפייסבוק: Noga Yoga

erin 95
הזמנה

נגה וייס-הריינטו (אינדונזיה), ין יוגה

תרגול ה-yin נועד לאזן את כל ה-yang שבחיינו: הריצות, העבודה, הדרישות, המשפחה...
כמו מדיטציה, זהו אימון בלעצור, בלהפסיק לזוז, ולבחון מה קורה במחשבה כשיוצרים מקום בגוף. כך אנו משכנעים את השרירים ומערכת העצבים שלנו להרגע, לשחרר, לקבל את הקיים ולהתגמש.
במהלך התרגול אנו יושבים או שוכבים במנח יוגי (אסאנה), כשהגוף נתמך ע״י אביזרים - בלוקים, שמיכות וכריות. אז משתדלים להגיע לשחרור מירבי והרפיה של השרירים לאורך זמן של כחמש דקות בכל מנח.
במהלך חמש הדקות, מערכת העצבים עוברת ממצב מתוח הקרוי fight or flight למצב רגוע הנקרא rest and digest. פעילות המוח מאטה, ונוצרת אפשרות לבחון איך המנחים השונים משפיעים על המחשבה, הרגש ומצב הרוח. בסיום האימון הגוף מרגיש פתוח, גמיש ונינוח, הראש נרגע והמחשבות מתבהרות.
בסדנאות אלו תקבלו כלים ומידע על מנת להמשיך ולתרגל בבית בעצמכם. אימון הין ידוע גם כדרך מופלאה להקל על כאבי ראש, מחזור, גב ומפרקים וכן להתמודד עם חרדות ומתח.

נגה תשלב בשיעורים טכניקה לריפוי עצמי ומסז׳ רקמות עמוק ע״י שימוש בכדורים ובלוקים. במהלך התרגול מניחים התלמידים את האביזרים הנ״ל מתחת לנקודות תורפה בגוף, יושבים או שוכבים עליהם, ומאפשרים למשקל הגוף להשתחרר. השילוב בין טכניקה זו לאימון הין-יוגה מעמיק את העבודה על רקמת מעטפת השריר הקרויה פאשה. כך מתאפשר טיפול וריפוי עמוק ויסודי של כאבים ובעיות רבות הן ברמה הפיזית והן ברובד הנפשי.
בשל האופי המיוחד והמעמיק של פסטיבל יוגה ערבה, נגה תעביר מספר סדנאות ממוקדות על איזורי הגוף השונים:
1. אגן ירכיים ורגליים- השתרשות ופתיחה
2. חגורת הכתפיים, זרועות וצוואר- שחרור ותנועתיות
3. עמוד השדרה- הארכה ופיתולים.

כמו כן, תלמדו רבות על הפאשה- רקמת החיבור העוטפת שרירים, וגם מחזיקה טראומות בגוף לאורך זמן. נעבוד על שחרור הפאשה ברמה הפיזית, והשחרור יורגש גם ברובד הנפשי/רגשי.

המשתתפים מתבקשים להביא מזרן יוגה ושני כדורי טניס קשיחים.
מומלץ מאוד להצטייד גם בשני בלוקים של יוגה (עדיף מהסוג הרך, מספוג. לא מעץ) ובולסטר (כרית מאורכת, לא רכה). שווה לשקול להשקיע בסט ציוד מלא כדי לתמוך בהתחייבות עצמית להמשיך לעשות ין יוגה בבית, אבל נוכל גם להסתדר עם כריות רגילות ושמיכות מקופלות למי שאין באפשרותו להביא ציוד ״יוגי״ מלא.

הסדנא מתאימה גם למי שאין לו נסיון קודם ושאינו בכושר גבוה, וגם למורים ליוגה המעוניינים להוסיף את אימון ה-yin לשיעורים שלהם.

לכל שאלה, וכן לקבלת דף אימון קצר להדגמה באימייל, אנא כתבו לנגה דרך האתר שלה: Noga-yoga.com
 

הסדנא תתארח ב אשרם במדבר


Timna

אשרם במדבר

נמצא בלב מדבר פראי, נווה מדבר ירוק, בית לקהילה קטנה ומיוחדת המפעילה אותו באהבה ובחיי עבודה משותפים. דרך החיים המבוססת על מדיטציה ויצירה יוצרת מרקם עדין, רגיש ואינטילגנטי שהופך את המקום למיוחד כל כך. האשרם הוקם בישוב שיטים בשיתוף עם קיבוץ סמר אשר בערבה ומשמש מרכז רוחני בו מתארחות מדי שבוע סדנאות מעולמות שונים: טנטרה, יוגה, תרפיה, נשימות, שאמניזם, ריפוי הוליסטי ועוד... במשך השנים גרו ועברו באשרם הרבה חברים יקרים שבנו ועיצבו את אופיו המיוחד של המקום. כקהילה וקומונה אנו משתדלים לחיות יחד מתוך מודעות, הרמוניה ואהבה, אנושיות כנה, שיתוף פעולה ותמיכה הדדית בצמיחה של המקום ובהתפתחות האישית של כל אחד מאיתנו. במקום יש חדרי אירוח ממוזגים עם מקלחות ושירותים צמודים, אולם וחדר סדנאות, אוהל מדיטציה הפונה לנוף, דום עגול ענקי מול המדבר, חדר אוכל המגיש ארוחות צמחוניות ביתיות וטעימות, איזורי קמפינג עם מקלחות חמות ובריכת השתכשכות קטנה וחמודה. בנוסף, אנו משתדלים להיות ידידותיים לסביבה, מפרידים אשפה ויוצרים קומפוסט, בונים בנייה טבעית מבוץ ועוד...