תפריט

דר. גלעד (גילי) ומירי חרובי, אשטנגה יוגה- ערבה של אהבה


erin 95
הזמנה

דר. גלעד (גילי) ומירי חרובי, אשטנגה יוגה- ערבה של אהבה

תיאור הסדנא: נשמח לשתף אתכם ב- 34 שנים של זוגיות בחיים, בתרגול ובהוראת היוגה. אוהבי יוגה בכל הרמות וכל הגישות מוזמנים באהבה. התרגול יותאם למתרגל האינדיבידואל.

ואחרי כל המילים היפות, היוגה היא פשוט כלי משובח למצויינות אישית. מצויינות גופנית, נשימתית, תודעתית.
השאיפה למצויינות קיימת בכל תודעה אנושית, אבל מהלך החיים ה"רגיל" מקשה עלינו ועל התודעה שלנו, וכמו כל כלי משוכלל ומשובח יש ללמוד כיצד להפעיל אותו היטב ולהפיק ממנו את מירב המצויינות.
המצויינות שלנו היא לפגוש כל אחת ואחד מכם במקום שהוא נמצא, ולאפשר לו את המצויינות שלו.
”Why you rush ahead ?! You, go back!” (סרי קרישנה פטאבהי ג'ויס)
הסדנא שלנו ב"יוגה ערבה" תעסוק בישום של המצויינות הזו: טכניקות הגוף, הנשימה והתודעה לפי המסר המקורי של ה-"יוגה סוטרה", הטקסט הראשי של היוגה.
כלי התרגול שלנו יהיו הכלים של היוגה על-פי המייסד של היוגה, פטאנג'אלי: תרגול מעשי, המבוסס על לימוד וחקירה, והתוויית אסטרטגיית פעולה המתאימה לחיינו- כך שנוכל לשמר את רוח הסדנא הנפלאה בערבה עם מהלך חיינו שמעבר לסדנא. שיעורי הלימוד בסדנא יהיו מבוססים על 32 שנים של תרגול ולימוד "אשטנגה וינייאסה יוגה", האמא הגדולה של כל שיטות היוגה הדינאמיות ("וינייאסה"), יחד עם וריאציות מתרבויות אחרות (מצריים העתיקה), ויחד עם "יוגה דאנס"- המפתח להבנה האינטואיטיבית של האנטומיה האיזוטרית של היוגה. נתרגל ונלמד את הסדרה הראשונה והשנייה, נכיר את האשטנגה כפי שלימדו אותה לפני 35 שנה, כאשר תרגלו אותה רק עשרות בודדות של אנשים בכל העולם, ובישראל עוד לא היה בכלל.......

התרגול יהיה דינאמי, מהנה, מבוסס נשימה, מאלף ומעשיר. בכל מפגש נתרגל אסאנה+וינייאסה, פראנאיאמה, סאמיאמה, ונלמד ממקורות היוגה. בואו באהבה, בואו פשוט, יהיה פשוט כיף!...
“Why you hurry? You already here!” (סרי קרישנה פטאבהי ג'ויס).
 

הסדנא תתארח ב קיבוץ קטורה - לינה כפרית בקטורה


erin2 95

דר. גלעד (גילי) ומירי חרובי

אנחנו נשואים 35 שנים, שני בנינו הם בני 31 ו-28. אחד מהם גם מורה מצויין ליוגה. איך אפשר הכל? תרגול אשטנגה יוגה מקנה את הכלים להבין ולהכיר בין עיקר לטפל, לחסוך אנרגיה, לאהוב ולקבל תובנות לחיים . הבאנו ב-1986 את האשטנגה לישראל, למדנו עם מורי האשטנגה הראשונים מכל העדות, הכרנו את האשטנגה אז ומכירים אותה גם היום, זה לא בדיוק אותו הדבר, ואולי טוב שכך. ואנחנו עדיין לומדים . אנו מלמדים ומתרגלים כל יום, נהנים לראות את השינויים שאנשים מאפשרים לעצמם לעבור- וכך גם אנו משתנים בהתאם. הקמנו את "משכן היוגה" על גלגוליו השונים לפני 32 שנים, ברח. שוקן ובשד.רוטשילד. הרבה מאוד ממתרגלי ומורי האשטנגה בישראל הם תלמידינו, או תלמידים של תלמידינו. אנחנו מנחים קורסי מורים ומדריכים וסדנאות ברחבי הגלובוס היפה והסבלן שלנו. ב-3 שנים האחרונות אנו חיים ומלמדים בעיקר בחו"ל, ומגיעים כל 3 חודשים לתקופה של חודש מרוכז, ללמד קורסי מדריכים ומורים בתל-אביב. הקורס הקרוב למדריכים: 14-11-16 עד 12-12-16.
אנחנו בעיצומו של פרוייקט הוצאת ספר על מחקר היוגה העכשוי, ב"הדסטארט":
"לְבָדִיוּת: מֶרְחָב יוֹגִי. 2 שיטות היוֹגָה של פָּטָאנְגָ'לִי - רקע, מקורות, ספרות, תרגום ופרשנות".
https://www.headstart.co.il/project.aspx?id=19557

Timna

קיבוץ קטורה - לינה כפרית בקטורה

קיבוץ קטורה מציע אירוח כפרי באווירה פסטורלית ומדברית, לקבוצות, משפחות וזוגות, מהארץ ומחוצה לה. בכפר האירוח הקיבוצי "קרן קולות" ישנם 44 חדרי אירוח מרווחים ונעימים, ובהם חדרי זוגות, חדרי משפחה, סוויטות ודירות אירוח גדולות. החדרים מעוצבים ומרוהטים לנוחיות האורחים. בכל החדרים מטבחון מאובזר עם ערכת קפה, חלב, עוגיות ופירות העונה, חדר שינה עם מיטה זוגית נוחה, טלוויזיה בכבלים, חדר רחצה נעים ומרווח. היציאה לחצר כפר הנופש חושפת מדשאות רחבות ופינות ישיבה נעימות ומוצלות. לובי "קרן קולות" מציע לאורחים גלישה חופשית לאינטרנט אלחוטי, בית קפה מבית קפה ג'ו, עוגות משובחות, עוגיות תוצרת בית, משקאות קלים, חטיפים, גלידות וארוחות קלות. כמו כן משמש הלובי כגלריה ובה צילומים, תכשיטים ומנורות אווירה, יצירותיהם של אמני הקיבוץ. אורחי כפר הנופש מוזמנים לסיור בקיבוץ, לבריכת השחייה (בעונה), למגרשי הספורט ומגרשי השעשועים לילדים. הארוחות מוגשות בחדר האוכל הקיבוצי. עוד בקטורה – פארק לאנרגיה סולרית ובו מתקנים שונים ליצירת אנרגיה מהשמש.