תפריט

ויויאן לנדסברג וסיגל ביבר, Yoga for every Body


erin 95

ויויאן לנדסברג וסיגל ביבר, Yoga for every Body

יוגה היא פילוסופיה המעניקה מענה לאדם המחפש התפתחות וצמיחה בחייו. בסדנא נחקור באמצעות הטכניקות השונות שמציעה היוגה – אסנה (תנוחות) פראנאימה (תרגול וויסות כוח החיים על ידי הנשימה) וסאמיאימה (תרגול התבוננות מעמיקה ומדיטציה) את הדרכים לחיות חיים מלאים ופחותי סבל.

אנו מאמינות שכל אחד יכול לתרגל יוגה- בכל מצב ובכל גיל. לא צריך להיות לוליין או אקרובט כדי ליהנות מהנועם שמגלה לנו תרגול היוגה. ולכן הסדנא שלנו מיועדת לכל- למתרגלים מתחילים שרוצים להעמיק , למתרגלים ותיקים שמבינים שיש בתרגול הרבה מעבר לאסנה (לתנוחה) ומעונינים לטעום מאוקיאנוס השפע שהתרגול מציע. למתאמנים פצועים שהגוף הציב להם אתגר חדש ופתח צוהר לתרגול קשוב ומותאם יותר

נכין את הגוף בעזרת תרגול רך ועדין, נתוודע אל הנשימה ונתיידד עימה כבסיס למערכת היחסים עם עצמנו, ונשב למדיטציות שונות- כינוס חושים וכניסה לריכוז עמוק , מיינדפולנס ומדיטציה אנליטית לחקירה פנימית של הדפוסים שלנו-הידע המעצב את פעולותינו . נלמד יחד פרקים מן הפילוסופיה היוגית היושבת בשורשי התרגול, שיאירו לנו את הדרך לחקירה פנימית

הסדנא סדנאת עומק, ומיועדת לכל מי שמעוניין להתקרב אל עצמו ולחבור אל הנועם שבאינטימיות עם עצמי. השיעורים יכללו תרגול פיזי עדין ורך, תרגול נשימה, וישיבת התבוננות וחקירה.

הסדנא מתאימה לכל מי שרוצה לתרגל יוגה בכל הרבדים- מתחילים וממשיכים, לסובלים מפציעות, מורים הרוצים להעמיק את הידע בתאורתי פילוסופי שבבסיס התרגול, מטפלים הרוצים לחקור את התפיסה ההוליסטי הרואה את האדם השלם – גוף, אנרגיה, נפש, תבונה ורוח.
 

הסדנא תתארח ב מושב עין יהב - מטמון בערבה , מושב עין יהב - חולות מדבר , מושב עין יהב - בין עצי התמר , מושב עין יהב - בקתה בערבה , עין יהב - אתנחתא במדבר , עין יהב - אצל תקווה


erin2 95

ויויאן לנדסברג וסיגל ביבר

ויויאן לנדסברג

״קצת על עצמי לספר ידעתי״

אחרי שלש לידות, 15 שנות קריירה , וחיים עמוסי מטלות, שבהם הלכתי קצת לאיבוד התוודעתי בגיל 40 לעולם היוגה, שעזר לי למצוא את עצמי, שהחזיר אותי לבית . אני חבה את התאהבותי ליוגה למורתי הראשונה, נטע, מחדר הכושר פיזיקל ברמהש ,אשר ידעה להעביר את שיעוריה בחן ואהבה רבה לתלמידיה. כבר בשיעור הראשון, בשעה וחצי של קשב לנשימות ולכל הגוף גיליתי את תחילתה של ״הדרך״.

מאז למדתי אצל מיטב המורים בתחום, שמעון בן אבי, דני רווה, מירה ארצי פדן, גלית לוין ועוד. זה הזמן להודות להם, על האופקים החדשים שהתגלו לי .

כיום פאינה כצנלסון ואנוכי בעלות ומנהלות את הסטודיו Yoga & Co ברמה״ש, מתחם חם, חדיש ונגיש. אני מלמדת בו באהבה ובמסירות מגוון סגנונות: יוגה לנשים, שיעורים פרטיים לכלל האוכלוסיה ולאנשים עם צרכים מיוחדים, Fly Yoga (שיעור על ערסלים- תחום יחסית חדש בעולם היוגה) והנחית מדיטצית מיינדפולנס.

מעבר לשיעורים הקבוצתיים אני מזמינה את המתרגלים לשיחות כדי ללמוד לעומק את הצרכים האישיים של כל אחד ואחת. לאחר שלוש שנות לימודי ״יוגה תרפיה״ על פי שיטתו של דסיקצ׳אר, אני משלבת את הידע הנרחב בשיעורים הקבוצתיים והפרטניים ומביאה שמחה, באמצעות תנועה, בכל הרבדים: גופנית, אנרגתית והכרתית.

אומרים שכשהתלמיד מוכן הוא מוצא את המורה המתאים , ולכן המטרה שעמדה מול עיני בפתיחת הסטודיו היתה להפסיק ללמד במקומות שונים, להתמקד ולפתח את המרחב שיאפשר לתלמיד לבחור בי כמורה ויחד בהתמדה, להעמיק, לחקור ולעבור דרך.

מטרת דרך היוגה היא שיחרור מסבל, וכשאני מגלה את היישום שלה על חיי או על חיי תלמידיי, אני נרגשת מחדש ומודה על הזכות ללמוד וללמד את הטכניקות והפילוסופיה היישומית של היוגה ולהוות לה בית.

סיגל ביבר

איך הגעתי ליוגה:
היוגה הגיעה אלי כשהייתי מוכנה לה.
שרויה במשבר עמוק, בצער ופחד. בעת גסיסתו של בני השני.
חיפשתי מזור, חיפשתי הכוונה, דרך, משהו שיחזק אותי. רציתי להמשיך לחיות. לא רציתי למות איתו.
מתוך היוגה צמחתי- התחזקתי, מצאתי את הכוחות לשקם את עצמי, לתמוך במשפחתי.
גיליתי את עצמת הריפוי העצמי דרכה. את הבחירה בחיים.
גיליתי שהגישה היא המפתח. שהיוגה יכולה להיות כלי תרפויטי מופלא וקסום.
באופן טבעי, כמו כולם, חיי מלאים באתגרים. המשברים מספקים לי הזדמנויות לתרגל את הכלים שניתנו לי. שוב ושוב כלי היוגה- התרגול היומי, הנשימה, ההתבוננות, מוכיחים את עצמם.
האתגרים הוציאו אותי חזקה יותר. אוהבת יותר. הם שתמכו בי במסע הריפוי שלי מסרטן השד.
ואת המתנה הזאת אני מעבירה למתאמנים שבאים למצוא את כוחם. שמבינים שהאחריות לבריאותם ואיכות חייהם טמונה בליבם.

קצת עלי: אני ילידת 1964. מתרגלת יוגה משנת 2000.
מורה מוסמכת ליוגה מטעם מכון וינגייט ולימודי יוגה תרפיה מטעם בית הספר ליוגה אינטגרטיבית של ציפי נגב ועוסקת בכך מאז שנת 2009. תלמידתה של גלית לוין מזה 8 שנים מלמדת – ויני יוגה (עם שורשים עמוקים של ויג'ננה) , יוגה תרפיה על פי דסיקשר והפילוסופיה של היוגה.

כמו כן- בוגרת תואר ראשון במדעי ההתנהגות, אוניברסיטת בר אילן ולימודי תואר שני בפסיכולוגיה חברתית. מאחורי קריירה ארוכה בייעוץ ארגוני והנחיית קבוצות. עסקתי בהקניית מיומנויות ניהול ותקשורת בינאישית מקרבת בארגונים, תוך ליווי מנהלים בתהליכי שינוי.

מלמדת באיזור המרכז (קרית אונו, גני תקווה, כפר מעש, פתח תקווה) יוגה ומדיטציה, בקבוצות ופרטיים.
מלווה מתאמנים המתמודדים עם מגוון משברים (גירושין, דיכאון, חולים ומבריאים, פיטורין ועוד) תומכת בהם למציאת משאבי הכוח שלהם באמצעות היוגה תרפיה.
הקמתי בשותפות עם שירה נהלוני גליקסברג את התוכנית "הוראת ההיוגה לליווי התמודדות עם מחלת הסרטן" , הראשונה בארץ, במכללה האקדמית וינגייט בשיתוף האגודה למלחמה בסרטן ומפברואר 2016 אנו מכשירות מורים בהתמחות מיוחדת זו.

וגם:
• חברת הוועד המנהל של ארגון מורי היוגה ומרכזת את תחום היוגה כתרפיה.
• כותבת ומפרסמת בלוג הן בפייסבוק והן בפורטל נו מיינד- יוגה יישומית בחיי היום יום. הבלוג עוסק בהעברה מעשית של תובנות המזרן אל החיים. הלכה למעשה.
• מלמדת פרקים מהפילוסופיה היוגית- פטנג'לי, פילוסופיית השנקייה
• מרצה בנושא צמיחה אישית מתוך עקרונות היוגה תרפיה המעודדים העצמה בריאותית:
"אין הר גבוה מדי- משבר כמורה דרך".
• מרצה על מקומה של היוגה בפיתוח חוסן נפשי ובהשפעתה המיטיבה לחיים פחותי סבל

קישור לאתר:
http://www.sigalbieber.com
דף פייסבוק:
https://www.facebook.com/maitriyogasigal/
טלפון: 0544395748
מייל: sigaya.yoga@gmail.com

Timna

מושב עין יהב - מטמון בערבה

מקום האירוח מטמון בערבה (Matmon Barava) ממוקם במושב עין יהב ומציע אירוח כפרי חמים וססגוני בבקתות עץ. במתחם צמחיה ומדשאות ירוקות המשרים תחושה מפנקת של נווה מדבר בסביבה המדברית הצחיחה.
בצימר מטמון בערבה חמש בקתות עץ חדשות ומפוארות באווירה כפרית ושלווה. כל בקתה מאובזרת במיטב הפינוקים, עם ג'קוזי מרווח ורומנטי מוקף נרות, קטורת, מטבח מאובזר וחדר רחצה עם אותנטיות כפרית. הבקתות המרווחות כוללות פינות ישיבה נינוחות, סלון מעוצב ומצוייד במערכת קולנוע ביתי וטלוויזיה בלווין, תאורה אינטימית. מחוץ לבקתות חצר פרטית ירוקה עם פינות ישיבה, סוכת פסיפלורה ופינת גריל. לרשות האורחים עומדים בוסתן פירות פורח וגינת תבלינים ציוריים.
במתחם המאובזר והייחודי שלל פינות חמד קסומות ומגוון מתקנים ואטרקציות. בין עצי הנוף המדשאות והפריחה הצבעונית תמצאו מזרקות מים, סוכת זולה נוחה עם מזרנים ופוטונים, טאבון להכנת פיתות ופינת מדורה.

Timna

מושב עין יהב - חולות מדבר

חולות במדבר הוא מתחם אירוח משפחתי הממוקם במושב עין יהב שבערבה הקסומה. בחולות מדבר (Holot BaMidbar) תוכלו להנות בחוויית נופש מדברית מיוחדת באחת מחמש בקתות עץ מרשימות, הממוקמות בחצר ביתם של משפחת קניון החביבה. הבקתות של חולות במדבר מאובזרות בכל מה שצריך לחופשה מושלמת: מיטה גדולה ומפנקת, פינת ישיבה נוחה, טלויזיה עם כבלים, פינת קפה ותה ועוד. הבקתות מתאימות לזוגות, משפחות ונכים.

Timna

מושב עין יהב - בין עצי התמר

בין עצי התמר הוא מתחם צימרים הממוקם בעין יהב אשר בערבה. המקום מציע מגוון חדרים מאובזרים היטב להתאמת מירבית של נופשכם - בקתות עץ משפחתיות (המתאימות גם לזוגות), יחידות אירוח משפחתיות וחדר אירוח רב תכליתי היכול לארח עד 11 איש. אורחי בין עצי התמר יכולים להנות מהזמת ארוחת בוקר עשירה בתשלום נוסף, או להכנס לבריכת היישוב בחינם בימות הקיץ החמים. המקום מתאים לקבוצות, מסיבת רווקות, נכים וגם לבעלי חיים. הכל כמובן בתיאום מראש.

Timna

מושב עין יהב - בקתה בערבה

"בקתה בערבה" הינו מתחם אירוח במושב עין יהב, ובו 3 בקתות עץ קסומות ומפנקות בין מטע תמרים צעיר. הבקתות החדשות מאובזרות לפינוק מקסימלי של אורחי המתחם. בכל בקתה חדר שינה גדול, סלון ובו טלוויזיה בלווין ומכשיר DVD, אינטרנט אלחוטי לשימוש האורחים, מטבח מאובזר.

Timna

עין יהב - אתנחתא במדבר

אתנחתא במדבר – שתי יחידות אירוח לזוגות ומשפחות, מאובזרות ומצוידות בכל המוצרים הדרושים לחופשה מושלמת.
היחידות כוללות חדר שינה זוגי נעים, סלון ובו ספה הנפתחת למיטה נוספת עבור הילדים, טלוויזיה בכבלים, מטבח מאובזר עם ערכת קפה, מקרר וכלי אוכל וחדר רחצה.
המרפסת המשותפת לשתי היחידות כוללת פינות ישיבה נעימות ובחצר, מטבח מאובזר עם עמדת גריל, כיריים, כיור וכלי אוכל. עוד בחצר, בית על עץ לשימוש הילדים ופינת מדורה עם ספסל בנוי.

Timna

עין יהב - אצל תקווה

"אצל תקווה בגינה" הוא בית אירוח פסטורלי ומשפחתי במושב עין יהב. במקום תוכלו למצוא 6 יחידות אירוח לזוגות ולמשפחות באווירה חמה, ירוקה ושקטה. כל יחידה מאובזרת ומרווחת עם חדרי שינה נעימים ונקיים, טלוויזיה בחיבור ל-YES, מכשיר DVD, פינת ישיבה מסודרת, חדר אמבטיה, מטבחון מאובזר להכנת ארוחה קלה ומרפסת עם פינת ישיבה ואווירה שלווה. בכל יחידה יחכו לכם פינוקים: סלסלת עוגיות ובקבוק יין.
היחידות יושבות בתוך מדשאה גדולה ומטופחת עם פינות ישיבה וערסלים מפנקים, מגרש כדורסל קטן, מתקנים ופינת יצירה עבור הילדים, ופינת מנגל העומדת לרשותכם.