תפריט

ליאת משולם ויורם עידן, אשטנגה יוגה


erin 95
createUrl('/tickets/index?ws=' . $w->id) ?>

ליאת משולם ויורם עידן, אשטנגה יוגה

שוב ושוב אנחנו חוזרים אל שיטת האשטנגה יוגה ככלי להתפתחות עצמית. בימינו תרגולי "אשטנגה" מצטמצמים לא פעם אל תרגול שכל מהותו הוא רצף תנוחות הנעשה במקצב דינמי, אבל לא בכדי פטהבי ג'ויס קרא לשיטה "יוגה שמונת האברים" בהשראת ה"ראג'ה יוגה" שתוארה ביוגה סוטרות, אשר מתווה דרך ליוגי ומציגה השקפת חיים שלמה. היא כוללת 4 איברים חיצוניים המתארים תרגולים מנטליים, תרגול לאימון הגוף והנשימה, ו-4 פנימיים אשר מידת השפעתנו עליהם קטנה יותר, מתעוררים באופן ספונטני כאשר יש את התנאים המתאימים ומתארים רמות שונות של התכנסות פנימית ותחושת אחדות. יוגה שמונת האיברים היא מעגלית כך שכל איבר תומך בשני, ובכל רגע נתון על המזרן ומחוצה לו יש לנו האפשרות לתרגל את כולם. בעידן שלנו האיבר שהכי נגיש עבור רובנו תחילה הוא אסנה. דרך איבר זה אנחנו מחזקים את הגוף, מסירים את המכשולים, מטהרים את מערכת העצבים ומייצבים את המיינד, אך שם זה לא מסתיים. שם אנחנו יוצרים קרקע שיש בה את התנאים המתאימים לטפח רמות גבוהות יותר של ריכוז ושליטה מנטלית, ומכאן נסללת הדרך אל שאר האיברים. ששת סדרות האשטנגה יוגה נלמדות בצורה לינארית-הדרגתית, וככל שאנחנו מתקדמים במעלה הסדרות נדרשת מידה רבה של חוזק, גמישות, איזון, ענווה... אך ללא התייחסות אל שאר האיברים האסנות לא תשאנה פרי. בסדנה אנחנו נתרגל את הסדרות הראשונה והשנייה, אך נקדיש זמן גם לשיחה, פרניאמה וישיבה שקטה, בתקווה שמשם נגיע אל המחוזות הפנימיים. נצמד אל הכלים המוכרים של עקרונות האשטנגה יוגה המסורתיים ונחדד אותם - ויניאסה, טריסטנה, דרישטי, בנדות... הסדנה מומלצת למתרגלים עם ניסיון בשיטות אשטגה/ ויניאסה יוגה אך מתאימה גם למתרגלים מנוסים משיטות אחרות שסקרנים להתנסות בשיטה המופלאה הזו.
 

הסדנא תתארח ב חוות האנטילופות


erin2 95

ליאת משולם ויורם עידן

שנינו אימצנו את היוגה כדרך חיים בגיל יחסית מאוחר.
שנינו אנשי משפחה ומנהלים אורח חיים דינמי, לשנינו מורים משותפים. לפני כמה שנים הצטלבו דרכינו ומאז אנחנו לומדים ומתפתחים במקביל זה לזו, מחליפים רעיונות, מנחים תלמידים משותפים ומקדישים את רוב יומנו ללימוד יוגה... הניסיון שצברנו והפתיחות שלנו עוזרת לנו לפתח שיטות ללימוד טכניקה בצורה בטוחה לתלמידים שונים, וכל העת אנחנו ממשיכים להתפתח ולהעמיק בדרך היוגה. יצאנו יחד ללימודי יוגה שיקומית, מה שמוסיף לראייה יותר הוליסטית בהנחיה שלנו והבנה אנטומית יותר רחבה, ומשתלמים עם טובי המורים בעולם. אנחנו מנחים יחד ריטריטים במקומות שונים בארץ. בסדנאות שלנו אנחנו מלמדים אשטנגה ויניאסה יוגה ואת הפילוסופיה העומדת מאחוריה, ומנסים להנגיש אותה לאנשים שונים תוך שמירה וכבוד למסורת. בסדנאות שלנו משתלבים הן תלמידים מתקדמים והן תלמידים מתחילים, אנחנו מאפשרים תמיכה לכל תלמיד בהתאם לרמה ולניסיון שלו

Timna

חוות האנטילופות

חוות האנטילופות ממוקמת בלב המדבר, מוקפת עצי תמרים ופונה אל נוף מדברי קסום. המתרגלים ביוגה ערבה,ייהנו מברכת שכשוך של מי תהום מופלאים, משפע של כוכבים ומרחבים פתוחים. במרחק הליכה קצרה ממקום התרגול, תוכלו גם להצטלם ב"כלב מביט מטה" בסמוך לזברה או ראם. לאורך כל השנה חוות האנטילופות מזמינה אתכם המטיילים - אוהבי הערבה היפיפייה ואת הנוסעים בדרך לאילת או ממנה, להפסקה מרעננת, ייחודית ומעניינת : סיור מרתק המתאים לכל הגילאים – ילדים ומבוגרים . סיור הספרי מתבצע ברכבכם הפרטי, ומאפשר צפייה מקרוב בבעלי החיים הפזורים בשטח הפתוח, ממש כמו באפריקה. בעזרת דפי הזיהוי, שתקבלו מאיתנו, תוכלו בנקל, לזהות את מיני בעלי החיים השונים. ניתן לבחור בין לינה בחאן לבין צימרים מפנקים ממוזגים ומאובזרים ואף להתרענן אחרי יום חם במדבר בברכות המים שלנו.