תפריט

דיוויה רולה (הודו) ויותם אגם, שורשים, צלילים ומסורת


erin 95

דיוויה רולה (הודו) ויותם אגם, שורשים, צלילים ומסורת

הסדנה תשלב בין סגנונות שונים:

שיבננדה והאטה
שילוב מאוזן של שהייה בתנוחות (ברוח ההאטה) וזרימה תנועתית מודעת מתנוחה אחת אל השנייה. תשומת הלב תתמקד במנחים נכונים וביכולת הריפוי הגלומה בהם. מיינדפולנס, התבוננות בנשימה ובגוף, תהווה חלק בלתי נפרד מהשיעור. במהלך התרגול נשלב בין הפן אנרגטי שמפעיל ומאמן את גופינו הפיזי, לבין הרצון להירגע ולשמור על איזון.

מקלחת צלילים

בשיעור זה תהיה ההקשבה המרכז. נצא למסע של ישיבה, האזנה ואימון. נתנסה בקבלה, חוסר הצמדות ומדיטציה. ניתן במה לרגשות שמתעוררים לצלילים מוכרים ואלה שאינם מוכרים ונפתח שער לנשמה שלנו.

ברכות שמש עם כיסויי עיניים כשהמוזיקה מנחה אותנו

שיעור זה מתבסס על עבודת פריטי הארה – כינוס החושים. בד עדין יכסה את העיניים. לתרגול יוגה עם עיניים מכוסות יש השפעה עמוקה על כל החושים. האיזון הפיזי מתערער כשהמימד הוויזואלי נחסם ושאר התחושות מתעדנות ומזדקקות. תחושה נוספת שתתעורר היא הכרת תודה, אנו נוטים לקחת דברים פשוטים בחיינו כמובנים מאליהם כמו היכולת לראות את היופי, את האור, לנוע ולפעול כראות עייננו.
 

הסדנא תתארח ב תמנע


erin2 95

דיוויה רולה (הודו) ויותם אגם

דיוויה רולה (הודו)
מנחת ראג'ה יוגה| רקדנית מחול מודרני | צועדת בדרך השיבננדה | חובבת בצ'טה | פעילת אשטאנגה | מתרגלת פילאטיס | רפלקסולוגית | מעסה |חולמת טנגו | אמא.

דיוויה רולה החליפה כובעים רבים בחייה המקצועיים, כולם מונחים בקלילות על פניה המחייכות.
חוש הסקרנות המפותח שלה והתשוקה העזה שהיא חשה מובילים אותה במסעה המתמשך, בעוצמה לתוך הגוף, עמוק יותר לתוך ה"מיינד" ובשלווה לתוך הנשמה.
היא התחילה בקצה השני של הספקטרום, סיימה תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במנהל עסקים. לאחר תקופה קצרה בתאגידים ברחבי העולם,הבינה שהייעוד האמיתי שלה בחיים הוא ריקוד.
דיוויה אימצה את אהבתה לריקוד והופיעה ב23 מדינות ברחבי תבל כרקדנית ב'The Padmini Chettur Dance Company' – להקה מהמבוקשות ביותר בעולם כיום תחת הנחייתו של הכוריאוגרף פדמיני, שם פיתחה דיוויה את היסודות הראשוניים והקשר לגוף ותנועה.
היא עסקה במחול הלטיני – סלסה, טנגו ארגנטינאי, מרנגה, באצ'טה וג'ייב ולמדה ממורים ברמה עולמית על פני 3 יבשות בניהם: לורד ויג, אדי טורס, פרנקי מרטינז, דראגאן ראנוטוביץ.

היוגה נכנסה לחייה כאמצעי להשלים את ההתמסרות שלה לריקוד, אך במהרה כבשה אותה.
דיוויה, בעלת הכשרה והסמכה בסגנונות מרובים, בילתה מספר חודשים באשרם שיבננדה במדוראי, חיה ולמדה אשטאנגה במייסור תחת שאראט וסראסוואטי ג'ויס. היא רכשה ידע וניסיון בעבודה בדרך היוגה עם ילדים עם צרכים מיוחדים וכן הוכשרה ליוגה טרום/פוסט לידה בהדרכת סוניה סומר מברזיל.

אותה התשוקה שהביאה אותה אל היוגה והתנועה הובילה את דיוויה להתמקצע בהוראה ב – STOTT, פילאטיס ורפלקסולוגיה במוסד ואט-פו היוקרתי, למסג' בתאילנד.
אחרי שהתגוררה בסין , ניו יורק , סאן פאולו ושאנג חאי היא שמחה להביא מטעמן של חוויותיה לישראל.

דרך הלימוד היחודית של דיוויה משלבת גוף, נפש ומודעות ושואבת השראה מעולם היוגה, המחול, פילאטיס ורפלקסולוגיה תאילנדית מסורתית במטרה לשחזר ואף לחזק את העוצמה הטבעית שלנו.

יותם אגם
יוגה זה בית בשבילי, חלל להקשבה עצמית ושער לגדילה . בהיותי נווד כבר 20 שנה , יוגה היא החיבור היומי שלי לעצמי, לאדמה ולשגרה. התחלתי לתרגל יוגה לפניי 13 שנה בדרום הודו, בירת ההאטה יוגה והתברכתי בלמידה תחת מורים שונים שכל אחד מהם קילף עוד רקמה ממני. אני מרגיש שרק התחלתי .
ב2011 פגשתי את רינת ריינה ששנתה לחלוטין את הגישה שלי ליוגה ועזרה לי לקחת את התרגול והלימוד לרמה אחרת.
בהיותי מעורב בפרויקטים של סאונד ומוסיקה, התחלתי לפתח סאונדסקייפ לתרגול, סאונדסקייפ שעוזרים לי למצוא מרכז, פוקוס, וקצב באימון מנתקים אותי מרעשים בתרגול בסביבה אורבנית ומזמינים הצצה פנימה במדיטציה.
השימוש בסאונד ומוסיקה ככלי נותן מיימד ועומק לאימון בשבילי.
עוסק הרבה ביחסים של אסנות ומוסיקה, מעביר סדנאות בכל העולם ומחבר אנשים סביב יוגה ומוסיקה. בשנה האחרונה הייתי חלק מצוות פסטיבל וונדרלאסט בכל ארצות הברית וקנדה וחלקתי מזרן ורמקולים עם מורים וסטודנטים מדהימים.

יותם ודיוויה משתפים פעולה בפרויקטים רבים בהודו ויחד הם מנחים ביוגה שאלה באחד מפסטיבלי המוזיקה ויוגה המובילים בהודו.

Timna

תמנע

פארק תמנע נוסד בשנת 1982 על ידי המועצה האזורית חבל אילות, קרן קיימת לישראל והחברה לפיתוח חוף אילת של משרד התיירות. הפארק מופע על ידי המועצה האזורית חבל אילות באמצעות החברה הכלכלית לפיתוח התיירות ובסיוע הקרן הקיימת לישראל, קק"ל, הפיתוח באתר בוצע בשיתוף קק"ל, המועצה האזורית חבל אילות, תרומת משפחת צ`ודנואו ממילווקי, תורמים מארצות הברית וה JNF , - הכניסה לפארק תמנע נמצאת כ -20 ק"מ מצפון לאילת (כביש 90, בין סימני ק"מ 35-36). פארק תמנע הוא בקעה רחבת ידיים המשתרעת על שטח של כ 60,000 דונם וצורתה מזכירה פרסה המוקפת במצוקים תלולים משלושת צדדיה, בבקעה התקבצו תופעות טבע מיוחדות ואתרים היסטורים קדומים שאין דומה להם בישראל בצד פעילויות מגוונות לכל המשפחה. במרכז בקעת תמנע מתרומם הר תמנע לגובה 453 מטרים. הבקעה עצמה מהווה חלון גיאולוגי החושף תצורות נוף שפוסלו על ידי כוחות הטבע האימתניים במשך אלפי שנים בצד סלעים מגוונים המכילים מינרלים דוגמת נחושת, ברזל, מנגן ועוד. תמנע היא המקום הראשון בעולם בו כרו נחושת, ברחבי הפארק ניתן למצוא אלפי פירים, עדות אילמת למפעל כריית הנחושת המספר את התפתחות הכרייה וההפקה על כל שלביהן ושרידים של תנורי התכה מתקופת האימפריה המצרית הקדומה. הנחושת היא המתכת הראשונה שנעשה בה שימוש ליצירת כלי עבודה, כלי נשק, כלי בית, כלי יוקרה ופולחן. פארק תמנע מצטיין באתרי נוף רבים ומגוונים המזכירים נופי בראשית ובאתרים גיאולוגים וארכיאולוגים רבי חשיבות. עצי השיטה וצמחיית המדבר, עדרי הצבאים המשוטטים והיעלים הנשקפים למבקר מעל הצוקים ופעילות האדם בימי קדם ועד ימינו הביאו להתעניינות רבה באתר ולהפיכתו למוקד תיירות רב ערך. בפארק מתקימים לאורך השנה אירועים יחודיים ופסטיבלים בנושאים שונים.